Aktualności

Zimowisko dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS

Zachęcamy do udziału w zimowisku dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS. W ramach wyjazdu zaplanowano kilkudniowe wycieczki do Zakopanego oraz Czarnego Dunajca w terminie 11-20 lutego.

Jak każdej zimy, wypoczynek dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, który dofinansowany jest przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników, organizuje NSZZ RI „Solidarność”.

Więcej informacji zamieszczono na grafice poniżej oraz stronie internetowej https://solidarnoscri.pl/zimowisko-dla-dzieci-rolnikow-2019/.

Czytaj więcej...

Dofinansowania do ferii dla dzieci ubezpieczonych w KRUS

Przedstawiamy ofertę wyjazdu na ferie zimowe 2019 organizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych. Oferta jest przeznaczona dla dzieci rolników do 16 roku życia (urodzonych po 1 stycznia 2003 r.), których rodzice, bądź jedno z rodziców, czy prawny opiekun podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników KRUS (jednocześnie na ubezpieczenie emerytalno – rentowe oraz wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie) lub pobiera rentę bądź emeryturę z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Czytaj więcej...

Spektakl o Piłsudskim w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na spektakl „Echo Przeszłości” opowiadający o ostatniej nocy Marszałka Józefa Piłsudskiego. Spektakl wyreżyserował Hovhannes Aleksanyan, a występuje grupa teatralno-muzyczna krasnostawskiej filii Lubelskiego Uniwersytetu III Wieku. W rolę Marszałka Józefa Piłsudskiego wcieli się Henryk Woch.

Premiera spektaklu 28 stycznia 2019 r. o godz. 17:00 w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury.

Prezentacja spektaklu będzie swoistym zakończeniem krasnostawskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wstęp wolny!

Czytaj więcej...

UKS Jedynka Krasnystaw - relacja z turnieju

W dniu 20 stycznia br., na hali sportowej PSP Nr 1 im. Adama Mickiewicza, odbył się Noworoczny Turniej Piłki Nożnej chłopców z rocznika 2010  Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn, które rozgrywały spotkania każdy z każdym. UKS Jedynka Krasnystaw 2010 zajęła 1 miejsce. W całym turnieju Jedynka zdobyła 25 bramek, a straciła tylko 5, co mówi samo za siebie. Chłopcy grali w składzie: Damian Czajka, Michał Ciechan, Bartosz Lupa, Alan Ferbes, Wojciech Wyrostek, Alan Czuba, Bartosz Kurzyński, Jakub Karczmarek, Adam Zaraza, Krystian Weremczuk.

Czytaj więcej...

Żałoba narodowa

Informujemy, że rozpoczęła się żałoba narodowa, którą ogłoszono dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłego śp. Pawła Adamowicza - Prezydenta Gdańska.

Dnia 19 stycznia o godzinie 12:00, w Bazylice Mariackiej, odprawiona zostanie Msza Święta pogrzebowa. Żałoba zakończy się w dniu ceremonii o godzinie 19:00.

Miasto Krasnystaw łączy się w bólu z bliskimi i rodziną zmarłego oraz mieszkańcami Gdańska, którzy dotkliwie odczuwają tę ogromną stratę.

Zaproszenie na V Sesję Rady Miasta Krasnystaw


ZAPROSZENIE


Uprzejmie zapraszam do wzięcia udziału w V Sesji Rady Miasta Krasnystaw, która odbędzie się w dniu 24 stycznia 2019 r. /czwartek/ o godz. 11:00, w sali obrad Urzędu Miasta Krasnystaw, przy Plac 3 Maja 29.

Czytaj więcej...

Relacja z koncertu charytatywnego "Aniołkowe Granie"

Przedstawiamy relację z jasełek wystawionych podczas koncertu charytatywnego "Aniołkowe Granie", organizowanego przez Niepubliczne Przedszkole Specjalne dla Dzieci Niepełnosprawnych, pod patronatem honorowym Burmistrza Krasnegostawu. Koncert odbył się w dniu 14 stycznia 2019 r. w Sali Kinowej Krasnostawskiego Domu Kultury. Każdy z uczestników mógł zakupić cegiełkę oraz skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez osoby zaangażowane w akcję. Celem wydarzenia, było pozyskanie wsparcia dla dziewczynek uczęszczających do przedszkola - Danusi i Karolinki.

Czytaj więcej...

27. Finał WOŚP w Krasnymstawie

Prezentujemy podsumowanie krasnostawskiego 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota, jaką zebrał Sztab w Krasnymstawie, nie jest jeszcze ostateczna. Wciąż trwają licytacje w serwisie allegro. Wiemy jednak, że w dniu 13 stycznia br. do puszek zebrano w naszym okręgu w sumie 50 863,71 zł, czyli kwotę o 13 090,63 zł wyższą niż ubiegłoroczna.

Nasza ekipa 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pracowała na pełnych obrotach! Należeli do niej wolontariusze zbierający pieniądze do puszek, osoby liczące ofiarowane fundusze oraz organizatorzy, którzy zajmowali się m.in. organizacją koncertów i licytacji.

Czytaj więcej...

Zapraszamy!

W dniu 22 stycznia 2019 r. o godzinie 16:00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Instytut Pamięci Narodowej - Oddział w Lublinie organizuje wykłady pt. "Gen. Józef Haller" oraz "Błękitna armia". Prelegentem będzie dr hab. Tomasz Panfil.

Placówka jest jednym z miejsc na mapie Polski, gdzie uczestniczyć można w cyklach wykładów organizowanych w ramach programu Akademia Niepodległości. Podczas cyklicznych spotkań pracownicy IPN, zaproszeni reprezentanci uczelni wyższych bądź lokalnych środowisk przedstawiają kolejne zagadnienia historyczne, które miały wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Zachęcamy do śledzenia informacji na temat planowanych spotkań. Organizatorzy przewidują, że kolejne wizyty gości będą odbywały się średnio co dwa miesiące.

Czytaj więcej...

XX Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędujących Seniorów „Krasnystaw 2019”


Krasnostawski Dom Kultury i Klub Seniora Krasnostawskiego Domu Kultury mają zaszczyt zaprosić 21 stycznia 2019 r. o godz. 10:00 na XX Wojewódzki Przegląd Zespołów Kolędujących Seniorów „Krasnystaw 2019”, którego celem jest pielęgnacja tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz ochrona przed zanikaniem zwyczaju kolędowania, prezentacja twórczości kolędniczej, pobudzanie twórczych zainteresowań artystów amatorów w wieku senioralnym. Przegląd nawiązuje do organizowanych przez KDK przeglądów powiatowych.

Tegoroczny Przegląd odbędzie się pod patronatem Teresy Hałas Poseł na Sejm RP oraz Roberta Kościuka Burmistrza Krasnegostawu.

Przegląd odbędzie w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury.

Na Przeglądzie wystąpi około 200 kolędników w wieku senioralnym z terenu Województwa Lubelskiego.

Wstęp wolny!

Czytaj więcej...

Zapraszamy!


Recykling jest niezbędny!

Zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół podstawowych do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady” pod patronatem Pana Marszałka Województwa!

Dzieci i młodzież z klas 3-7 szkół podstawowych odpowiedzą na pięć pytań otwartych i dziesięć zamkniętych dotyczących tematu selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu odpadów, a także zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego. Konkurs odbędzie się w terminie od 15 stycznia do 30 marca 2019 r. Jak co roku, dla uczestników przygotowano ciekawe gry edukacyjne. W tym czasie odbędzie się wirtualna rozgrywka w recyklingu elektroodpadów tzw. Liga Elektrorecyklingu. "Ekozespoły" będą wspólnie konstruować roboty z nowoczesnych materiałów o kosmicznych właściwościach, które wezmą udział w kampanii „STOP jednorazowemu plastikowi”.

Czytaj więcej...

Miasto Krasnystaw solidarne z Gdańskiem

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, o tym, jak tragicznie zakończył się tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Wskutek ran odniesionych podczas wydarzenia, w dniu 14 stycznia 2019 roku, odszedł od nas śp. Paweł Adamowicz – wieloletni Prezydent Miasta. W obliczu tego ciężkiego dla wszystkich przeżycia Samorząd Miasta Krasnystaw solidaryzuje się z Mieszkańcami Gdańska, składając jednocześnie najgłębsze wyrazy współczucia Rodzinie oraz Bliskim zmarłego.

Burmistrz Krasnegostawu - Robert Kościuk
Kalendarz

Galeria