Aktualności

Wizyta studyjna Młodzieżowych Radnych Miasta Krasnystaw

Młodzieżowa Rada Miasta już od czterech kadencji aktywnie włącza się w sprawy swojej małej Ojczyzny. Młodzi samorządowcy mają mnóstwo pomysłów, energii i zapału do działania, a przy tym często niekonwencjonalne spojrzenie na miejskie sprawy i problemy mieszkańców. Dlatego, aby jeszcze skuteczniej reprezentować interesy krasnostawskiej młodzieży, członkowie MRM Krasnystaw (Natalia Sulkowska, Adrianna Dras, Karolina Szydłowska, Mateusz Gonciarz, Krystian Pokora, Maciej Zygrent) pod opieką Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krasnystaw - Marcina Wilkołazkiego oraz Kamila Hukiewicza najmłodszego radnego Rady Miasta Krasnystaw, udali się w ostatnią środę, 13 marca br. na wizytę studyjną do Lublina.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na VII Sesję Rady Miasta Krasnystaw

ZAPROSZENIE

Uprzejmie zapraszam do wzięcia udziału w VII Sesji Rady Miasta Krasnystaw, która odbędzie się w dniu 28 marca 2019 r. /czwartek/ o godz. 9:00, w sali obrad Urzędu Miasta Krasnystaw, przy Plac 3 Maja 29.

Czytaj więcej...

„Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej”

Dnia 18 marca br., w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie, odbyło się II Regionalne Spotkanie Ekonomii Społecznej województwa lubelskiego. Podczas wydarzenia Robert Kościuk - Burmistrz Krasnegostawu odebrał w imieniu urzędu wyróżnienie w kategorii „Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej”. Uhonorowane zostały samorządy i samorządowcy, którzy w szczególny sposób wspierają rozwój podmiotów ekonomii społecznej oraz tworzą klimat przyjazny dla rozwoju gospodarczego w środowisku lokalnym.

Czytaj więcej...

XII Memoriał im. Jana Błaszczaka

W dniu 16 marca 2019 roku odbył się XII Memoriał im. Jana Błaszczaka. Zorganizowany został dla uczczenia pamięci nauczyciela, pasjonata sportu, który zmarł podczas meczu piłki siatkowej 15 grudnia 1994 r. Zawody odbyły się na Hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie. Podczas wydarzenia wystąpiło sześć zespołów: załoga Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, pracownicy Jednostek Organizacyjnych Pomocy Społecznej, Nauczyciele, Straż Pożarna, Absolwenci I LO oraz Absolwenci I LO Old Team. Memoriał miał charakter charytatywny. Podczas wydarzenia zbierane były środki na pompę insulinową dla ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 Dawida Hamelusza.

Czytaj więcej...

Dziękujemy!

Wczoraj wieczorem odbyło się podsumowanie plebiscytu Europejskie Drzewo Roku 2019! Klęczące Drzewo zajęło 6. miejsce w Europie, uzyskując liczbę 16 856 głosów. Serdecznie dziękujemy za Państwa zaangażowanie! Podziękowania w szczególności składamy dla Krasnostawski Ruch Ekologiczny "Viridis" oraz Fundacja Sanctus Nemus za współpracę i walkę do samego końca.

Pełne wyniki dostępne są na stronie: https://www.treeoftheyear.org/Stromy/Klecici-strom.

Czytaj więcej...

Informacja Burmistrza Krasnegostawu

W związku z pismem Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi zwracamy się z prośbą o opinie i uwagi w następujących sprawach:

Czytaj więcej...

Zapraszamy na XII Memoriał im. Jana Błaszczaka

Turniej odbędzie się w dniu 16.03.2019 r. na Hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie. Zagra 6 zespołów: OSM, Pracownicy JOPS, Nauczyciele, Straż Pożarna, Absolwenci I LO oraz Absolwenci I LO Old Team. Memoriał ma charakter charytatywny. Podczas wydarzenia zbierane będą pieniądze na pompę insulinową dla ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1.

Podczas wydarzenia będzie można spróbować produktów OSM Krasnystaw oraz wypieków rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Odbędzie się także konkurs z atrakcyjnymi nagrodami dla Kibiców.

Zapraszamy do czynnego uczestnictwa w wydarzeniu.

Czytaj więcej...

Jubileusz Urodzin Miasta Krasnystaw!

W dniu 10 marca 2019 r. w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury miała miejsce Gala z okazji 625. Urodzin Miasta Krasnystaw. Wydarzenie połączono z Dniem Patronki Miasta - Św. Agaty oraz wręczeniem Honorowego Wyróżnienia pn. „Złote Karpie”. Uroczystość poprzedziła Msza Święta w intencji mieszkańców, odprawiona w kościele pw. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, którą celebrował ks. prał. Henryk Kapica – proboszcz parafii. Dziekan podczas Mszy Świętej wprowadził wszystkich w historię Miasta Krasnystaw oraz żywot patronki Krasnegostawu.

Czytaj więcej...

Po raz 19. wybieramy najpiękniejsze palmy i pisanki

Krasnostawski Dom Kultury ogłosił 19. edycję konkursu „Palma i pisanka Wielkanocna”, w którym wybieramy najpiękniejsze tradycyjne palmy i pisanki w powiecie krasnostawskim. Konkurs skierowany jest do twórców zrzeszonych i niezrzeszonych w klubach, oddziałach i stowarzyszeniach twórców ludowych z powiatu krasnostawskiego. A jego celem jest poszerzenie wiedzy na temat polskich tradycji, technik wyrobu,  materiałów, znaczenia palm i pisanek w kulturze ludowej oraz wymiany wiedzy  na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm i pisanek.

Czytaj więcej...

Konkurs Moje Miasto Krasnystaw po raz 19.

Dnia 6 marca 2019 r. odbyło się podsumowanie XIX Konkursu Plastycznego i Literackiego „Moje Miasto Krasnystaw” pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu Roberta Kościuka. Konkurs „Moje Miasto Krasnystaw” jest wspólnie organizowany przez Krasnostawski Dom Kultury, który odpowiada za część plastyczną i Miejską Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie, która odpowiada za część literacką. Konkurs towarzyszy obchodom 625. rocznicy nadania praw miejskich Miastu Krasnystaw.

Czytaj więcej...

XVI Plebiscyt na Najpopularniejszych Sportowców Powiatu Krasnostawskiego

Uroczysta Gala podsumowująca XVI Plebiscyt na Najpopularniejszych Sportowców Powiatu Krasnostawskiego już za nami. Wręczenie nagród miało miejsce 5 marca 2019 roku w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury. Wydarzenie zorganizowali wspólnie Urząd Miasta Krasnystaw, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie oraz redakcja Super Tygodnia Krasnostawskiego.

Czytaj więcej...

Informacja dla rolników!

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krasnymstawie przekazuje w załączeniu ulotkę – praktycznie wskazówki dla rolników w przypadku uboju zwierząt gospodarskich poza rzeźnią oraz formularz – oświadczenie przedsiębiorcy sektora spożywczego dla zwierzęcia poddanego ubojowi z konieczności poza rzeźnią.

Czytaj więcej...

Informacja!

Uprzejmie informuję, że Krajowy Ośrodek Wsparcia w Lublinie w dniu 21 marca 2019 roku w Centrum Szkoleniowym Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, organizuje bezpłatne szkolenie poświęcone zagadnieniom zawiązanym z wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii. Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych powyższym tematem m.in. rolników, mieszkańców wsi oraz przedsiębiorców z branży rolno – spożywczej.

Powyższe wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Czytaj więcej...
Kalendarz

Galeria