Aktualności

Koncepcja zagospodarowania Rynku Miejskiego

W związku z pytaniami dotyczącymi planu rewitalizacji Rynku Miejskiego przedstawiamy Państwu, opracowaną w sierpniu bieżącego roku, koncepcję zmian przewidzianych do wprowadzenia na tym terenie. Wszyscy zainteresowani mają możliwość wyrażenia opinii na temat elementów zaproponowanych do umieszczenia w przestrzeni rynku do dnia 5 października 2018 r.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na XL Nadzwyczajną Sesję Rady Miasta Krasnystaw

Krasnystaw, dnia 18 września 2018 r.

WA. 0002.XL.2018


ZAPROSZENIE


Uprzejmie zapraszam do wzięcia udziału w XL NADZWYCZJNEJ SESJI Rady Miasta Krasnystaw, która odbędzie się w dniu 20 września 2018 r. /czwartek/ o godz. 12:00, w sali obrad Urzędu Miasta Krasnystaw, przy Plac 3 Maja 29.

Czytaj więcej...

Urząd Marszałkowski zaprasza do udziału w projekcie

Województwo Lubelskie w partnerstwie ze Stanem Nevada ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w pierwszym polsko-amerykańskim programie akceleracji startupów "NLAB Nevada – Lubelskie Acceleration Bridge". Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 26 września 2018 roku.

Czytaj więcej...

Spektakl „Od Moniuszki do Starszych Panów” w KDK - 23 września!

Jak łączą się ze sobą pieśni romantyków i satyra sprzed 60 lat? Na to pytanie odpowiada miniatura muzyczno-teatralna „Od Moniuszki do Starszych Panów”, oparta na kanwie oryginalnie zaaranżowanych utworów F. Chopina, S. Moniuszki, M. Karłowicza i S. Niewiadomskiego, oraz piosenek spod pióra duetu J. Wasowski – J. Przybora. W lekko prowadzonym scenariuszu nakładają się na siebie humor i sentyment, minimalizm i ekspresja, pieśń i piosenka. Po spektaklu widzowie będą mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych, wprowadzających w tajniki pracy scenicznej.

Czytaj więcej...

Biblioteka Miejska zaprasza trzylatki

Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie od połowy września 2018 roku bierze udział w kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka-wielki człowiek”. Akcja adresowana do dzieci urodzonych w 2015 roku ma zachęcić rodziców do odwiedzania biblioteki, wypożyczania książek i codziennego wspólnego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę ”Pierwsze wiersze dla….”, Kartę Małego Czytelnika oraz poradnik dla rodziców. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.

Czytaj więcej...

UWAGA! -> Wymiana starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacja budynków jednorodzinnych - spotkanie dla mieszkańców

Zapraszamy na spotkanie dotyczące realizacji Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”. Przeprowadzone zostanie przez przedstawiciela Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w dniu 18 września o godzinie 18:00 w Krasnostawskim Domu Kultury (ul. Okrzei 10).

Czytaj więcej...

Azbest - wyniki

Uprzejmie informujemy, że na stronie www.azbest.lubelskie.pl w zakładce WYNIKI zostały zamieszczone listy osób, których Zgłoszenia lokalizacji zostały zatwierdzone do realizacji. Natomiast osoby, które znalazły się na  liście rezerwowej otrzymają wsparcie automatycznie po uwolnieniu kolejnych funduszy. Jak korzystać z zakładki WYNIKI? W celu weryfikacji Zgłoszenia lokalizacji, należy wpisać nazwisko danej osoby.

Czytaj więcej...

Informacja Inspekcji Weterynaryjnej


17 września 2018 r. - 79. Rocznica Napaści Wojsk Sowieckich na Polskę


LGD Krasnystaw Plus zaprasza na konferencję z okazji 10 lat działalności


Zapraszamy chętnych uczniów na bezpłatne Koło Fotograficzne przy KDK


Marszałek Województwa Lubelskiego zaprasza!


WARSZTATY „Prasa podziemna podczas II Wojny Światowej”

Celem warsztatów jest przybliżenie młodzieży szkół średnich faktu historycznego, jakim jest drukowanie i kolportaż wydawnictw konspiracyjnych Polskiego Państwa Podziemnego podczas trwania II Wojny Światowej.

Podczas zajęć instruktorzy skupią się na periodykach, ulotkach, plakatach, znakach i symbolach graficznych publikowanych i kolportowanych podczas okupacji na terenie powiatu krasnostawskiego. Oryginały, kopie, wzory w/w dokumentów zostaną wypożyczone ze zbiorów prywatnych oraz z zasobów Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie.

Warsztaty odbędą się w Krasnostawskim Domu Kultury pod okiem zewnętrznych instruktorów, członków Stowarzyszenia Pod Napięciem oraz pracowników KDK.  Zastosowane zostaną różne techniki drukarskie i poligraficzne: elementy sitodruku, projektowanie, wykonanie matryc i szablonów, odbijanie, powielanie na papierze oraz innych tworzywach (tkaniny, folia, tektury itp.). W procesie zostaną wykorzystane m.in. narzędzia drukarskie będąca w posiadaniu KDK oraz (stare) maszyny do pisania.

Plan zajęć i wybór w/w technik zostanie ustalony na zebraniu organizacyjnym 17 września o godz. 17.00 w pracowni plastycznej KDK.

Czytaj więcej...
Kalendarz

Galeria