Współpraca z NGO

Spotkanie informacyjne na temat programu dotacyjnego "Niepodległa" 2019

Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek i Biuro Programu "Niepodległa" zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące naboru wniosków o dotacje z programu ,,Niepodległa”. Dotacje są przeznaczone dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych.

Spotkanie informacyjne odbędzie się 4 marca 2019 r. w sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, ul. Spokojna 4 w Lublinie, w godz. 12:00-13:30. Spotkanie kierowane jest przede wszystkim do przedstawicieli samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych planujących realizację w 2019 roku projektów związanych z setną rocznicą odzyskania niepodległości i odbudowy Polski. Ze środków programu dotacyjnego ,,Niepodległa” można będzie współfinansować m.in. festiwale, koncerty, spektakle, wystawy, czy projekty animacyjno – edukacyjne, zwłaszcza te oparte na interakcji i współdziałaniu, a także przygotowanie i oznakowanie szlaków tematycznych i historycznych. Projekty powinny wpisywać się w świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski i odbudowy polskiej państwowości.

Zgłoszenia prosimy kierować na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.   w terminie do 1 marca 2019 br. O udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.
Szanowni Państwo,

W związku ze zmianami wprowadzonymi dla działalności KGW (KGW nabywają osobowość prawną przez wpis do Krajowego Rejestru KGW) przekazujemy Państwu przyjęte rozwiązania oraz możliwości pozyskania wsparcia finansowego dla Kół Gospodyń Wiejskich; Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych, wprowadzone ustawą z dnia 9 listopada 2018 roku. Wszystkim zainteresowanym dedykowana jest specjalna strona internetowa - www.kobietygospodarnewyjatkowe.pl oraz codzienny dyżur koordynatora biura Pełnomocnika rządu ds. MŚP (22) 273-79-61.

Sprawozdanie z przeprowadzonych konsultacji społecznych projektu uchwały zmieniającej Program Współpracy Miasta Krasnystaw z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2018 rok.Zarządzenie Nr 190/2018 Burmistrza Krasnegostawu w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych zmiany Programu Współpracy Miasta Krasnystaw z Organizacjami PozarządowymiS
prawozdanie z przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie projektu Współpracy Miasta Krasnystaw z Organizacjami Pozarządowymi


Z A P R O S Z E N I E

Uprzejmie zapraszam do wzięcia udziału w posiedzeniu Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Krasnymstawie, które odbędzie się

w dniu 13 listopada 2018 r. o godzinie 1400 w sali obrad Urzędu Miasta Krasnystaw przy  Plac 3 Maja 29.

Porządek posiedzenia:

 1. Otwarcie i przyjęcie porządku posiedzenia.
 2. Opinia Rady Pożytku do projektu Programu Współpracy Miasta Krasnystaw z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2019 rok.
 3. Opinia Rady Pożytku do projektu uchwały zmieniającej uchwałę Rady Miasta Krasnystaw w sprawie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Krasnystaw w 2018 roku.
 4. Zgłoszenie przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w pracach komisji konkursowych powołanych w celu opiniowania ofert złożonych w otwartych konkursach w 2019 roku.
 5. Wolne wnioski.
 6. Zakończenie posiedzenia.

Z poważaniem


Przewodniczący

Miejskiej Rady Działalności

Pożytku Publicznego


Krzysztof Gałan
Zarządzenie Nr 181/2018 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 5 listopada 2018 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Krasnystaw w 2018 roku
Zarządzenie Nr 178/2018 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 29 października 2018 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu Programu Współpracy Miasta Krasnystaw z Organizacjami Pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2019 rok

Zarządzenie Nr 172/2018 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 16 października 2018 r. w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej w formie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi na rzecz mieszkańców Miasta Krasnystaw w miejscu ich zamieszkania w okresie od dnia 17 października 2018 r. do dnia 31 grudnia 2018 r.
„Niepodległa do Hymnu” – włącz się w ogólnopolskie śpiewanie 11 listopada

W 2018 świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku ze zbliżającą się datą 11 listopada - jedną z najważniejszych w naszej historii – Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do współtworzenia wyjątkowego wydarzenia, które w bezprecedensowy sposób zachęci Polaków do wspólnego i radosnego świętowania.  „Niepodległa do Hymnu” to inicjatywa, której podstawowym celem jest zaangażowanie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu 11 listopada dokładnie o godzinie 12:00. Do akcji zapraszamy zarówno najważniejsze instytucje państwowe, jak i najmniejsze społeczności lokalne. O godz. 12:00 podczas oficjalnych obchodów na Pl. J. Piłsudskiego w Warszawie do hymnu staną przedstawiciele Państwa. O tej samej godzinie stacje radiowe w całej Polsce wyemitują hymn naszego Państwa, tak by każdy Polak mógł się dołączyć do wspólnego śpiewania. Zapraszamy również Państwa i kierowane lub nadzorowane przez Państwa instytucje do włączenia się do akcji „Niepodległa do Hymnu”. Zapraszamy do zarezerwowania w programie oficjalnych uroczystości albo mniej oficjalnych spotkań, które Państwo przygotowujecie, kilku minut w samo południe na odśpiewanie hymnu. Prosimy też o zaproponowanie Państwa mieszkańcom miejsc, w których wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami mogliby się zebrać i przyłączyć do wykonania Mazurka Dąbrowskiego. Zapraszamy również do wykorzystania hashtagu #niepodlegladohymnu i zamieszczania informacji zarówno na Państwa stronach internetowych, profilach w mediach społecznościowych, jak i zachęcenie wszystkich uczestników do tego samego. Do akcji można dołączyć wypełniając formularz na stronie https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie/ i wśród rodzajów wydarzenia wybierając akcję „Niepodległa do hymnu”. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod adresem email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. . v\:* {behavior:url(#default#VML);} o\:* {behavior:url(#default#VML);} w\:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);} Normal 0 false 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}Szanowni Państwo,

Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie zaprasza wszystkich do udziału w kolejnej edycji konkursu ,,Nagroda Trzeciego Sektora” przyznawanej za działalność w sektorze pozarządowym.

Konkurs skierowany jest do członków organizacji, samorządów, przedstawicieli różnych branż biznesu zaangażowanych w pracę i wspieranie działań trzeciego sektora oraz do samych organizacji pozarządowych działających na rzecz promocji i rozwoju innowacji kultury województwa lubelskiego.

Celem konkursu jest podkreślenie istoty działalności trzeciego sektora w lokalnych społecznościach województwa lubelskiego oraz wyróżnienie osób zaangażowanych w budowanie prawidłowych relacji między samorządem, biznesem, nauką i organizacjami pozarządowymi (czyli tzw. ,,trzecim sektorem”). Nagrody pozwolą na wyróżnienie osób szczególnie zaangażowanych w pracę na rzecz trzeciego sektora oraz promujących działalność organizacyjną w społeczności lokalnej i poza nią, a także ukażą rangę organizacji pozarządowych.

Prawo do zgłaszania kandydatów mają jednostki samorządów terytorialnych,  organizacje i instytucje społeczno-kulturalne, naukowe i gospodarcze, a także członkowie organizacji pozarządowych z województwa lubelskiego.

Uczestnicy będą oceniani w następujących kategoriach:

Kategoria I : Nagroda dla Samorządu wspierającego działania trzeciego sektora Województwa Lubelskiego 2017

Kategoria II: Nagroda dla Przedstawiciela biznesu wspierającego działalność trzeciego sektora w Województwie Lubelskim 2017

Kategoria III: Osobowość Trzeciego sektora Województwa Lubelskiego 2017

Kategoria IV: Organizacja pozarządowa promująca trzeci sektor i województwo lubelskie 2017

Kategoria V: Wolontariusz roku 2017

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 4 października 2018 roku w trakcie Lubelskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych 2018 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Zgłoszenia kandydatów do nagród można składać do 20 września br. w zamkniętych kopertach z napisem ,,Nagroda Trzeciego Sektora” oraz wybraną kategorią w Kancelarii Ogólnej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (poziom 0) lub w formie listownej na adres: CSK, Plac Teatralny 1, 20-029 Lublin.

Zgłoszenia można również wysyłać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Link do formularza i informacji znajduje się poniżej:

https://www.lubelskie.pl/aktualnosci/20572/


Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie zaprasza wszystkich do udziału w kolejnej edycji konkursu ,,Nagroda Trzeciego Sektora” przyznawanej za działalność w sektorze pozarządowym.

Zarządzenie Nr 151/2018 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 11 września 2018 r. w sprawie ogłoszenia wyników II otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego w 2018 r. w sferze upowszechniania kultury fizycznej i sportu

Burmistrz Krasnegostawu w ramach konsultacji z NGO zaprasza organizacje pozarządowe niebędące jednostkami sektora finansów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie ( Dz. U. 2016, poz. 239 z późn. zm.) z terenu miasta oraz działające na rzecz mieszkańców Krasnegostawu, do składania wniosków deklarujących wspólną realizację zadań publicznych w roku 2019 r. Zgłoszone wnioski posłużą do opracowania projektu budżetu Miasta Krasnystaw na 2018 rok, będą też przedmiotem opracowania i konsultacji Rocznego Programu Współpracy Miasta z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2013 r o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w zakresie zadań publicznych miasta na rok 2018.

Wnioski (druk w załączeniu) należy składać w terminie do 20 września 2018 r. w Biurze Obsługi Mieszkańców, bądź elektronicznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Druk wniosku - DOC

Druk wniosku - PDF

WZÓR SPRAWOZDANIA Z WYKONANIA ZADANIA PUBLICZNEGO,  O KTÓRYM MOWA W ART. 18 UST. 4 USTAWY Z DNIA 24 KWIETNIA 2003 R. O DZIAŁALNOŚCI POŻYTKU PUBLICZNEGO I O WOLONTARIACIE (DZ. U. Z 2016 R. POZ. 239 I 395)


Zarządzenie Nr 142/2018 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 13 sierpnia 2018 r. w sprawie ogłoszenia II otwartego konkursu ofert na realizację zadań pożytku publicznego w 2018 r. w sferze upowszechniania kultury fizycznej i sportu oraz powołania Komisji Konkursowej w celu zaopiniowania złożonych ofert

Sprawozdanie z realizacji Programu Współpracy Miasta Krasnystaw z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w zakresie realizacji zadań publicznych Miasta w 2017 r.

Oferty uproszczone złożone przez organizację pozarządową w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

www.eslubelskie.pl


SZANOWNI PAŃSTWO !

Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny w partnerstwie z Grupą Medialna ITM Sp. z o.o. realizuje  projekt  „OŚRODEK WSPARCIA EKONOMII SPOŁECZNEJ W SUBREGIONIE CHEŁMSKO-ZAMOJ SKIM” z Działania 11.3 Ekonomia społeczna, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.Celem projektu jest rozwój potencjału sektora Ekonomii Społecznej w okresie 01.10.2017–30.09.2020r. w zakresie generowania miejsc pracy w Przedsiębiorstwach Społecznych.Wszystkie oferowane działania w projekcie są bezpłatne i realizowane zgodnie ze Standardami OWES.

W ramach działań oferujemy: INFORMACJĘ o ekonomii społecznej i działaniach projektu. PROMOCJĘ usług świadczonych przez podmioty ekonomii społecznej i przedsiębiorstwa społeczne.USŁUGI ANIMACYJNE - wsparcie grup formalnych i nieformalnych, organizacji, środowisk w zakresie ożywienia działań, tworzenia podmiotów lub przedsiębiorstw, zawiązywania partnerstw, pozyskiwania rozwiązań i funduszy na rozwój środowiska itd. Uczestnictwo w spotkaniach animacyjnych międzybranżowych i korporacyjnych, wyjazdowych warsztatach animacyjnych w najlepszych przedsiębiorstwach społecznych w kraju. SZKOLENIA dotyczące procesu zakładania organizacji/przedsiębiorstwa społecznego, funkcjonowania i problemów związanych z ich funkcjonowaniem, przygotowania biznesplanu i dokumentacji niezbędnej do założenia. DORADZTWO na temat zakładania organizacji i przedsiębiorstwa społecznego.

DOTACJĘ bezzwrotną na zakładanie spółdzielni socjalnej w wysokości do 24 000 zł na osobę lub miejsce pracy wraz ze wsparciem pomostowym do 1200 zł przez pierwsze 6 miesięcy oraz do 800 zł przez kolejne6 miesięcy. BON SZKOLENIOWY dla zatrudnionych pracowników przedsiębiorstwa do wartości 3500 zł na osobę. DORADZTWO w prowadzeniu przedsiębiorstwa społecznego w tym doradztwo prawne, księgowo-rachunkowe,marketingowe, osobowe. Doradztwo doświadczonych ekspertów z zakresu problemów codziennego funkcjonowania organizacji czy przedsiębiorstwa. REFUNDACJA NA DOPOSAŻENIE LUB WYPOSAŻENIE stanowiska pracy w działających przedsiębiorstwach społecznych do 24 000 zł na osobę, połączone z subsydiowanym zatrudnieniem przez 12 miesięcy w wysokości 1 000 zł na miesiąc. WSPARCIE INKUBATORA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ w tym: sprzętowe, kadrowe, doradcze itp. Dla organizacji które zechcą się ekonomizować (podjęcie działalności nieodpłatnej, odpłatnej pożytku publicznego, podjęcie działalności gospodarczej), PAKIET USŁUG ROZWOJOWYCH O WARTOŚCI do5000 zł.

Możliwość korzystania przez przedsiębiorstwa społeczne i podmioty ekonomii społecznej ze wsparcia ZWROTNYCH INSTRUMENTÓW FINANSOWYCH – POŻYCZEK.

ZGŁOŚ SIĘ DO NASZEGO BIURA OWES:
W CHEŁMIE W ZAMOŚCIU
Plac Niepodległości 1, pok. 46; 21-200 Chełm ul. Pereca 2, pok. 7, 8, 9; 22-400 Zamość
Tel. 82 563 24 29 tel. 84 627 11 81, 84 627 11 91

Zarządzenie Nr 62/2018 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 19 kwietnia 2018 roku w sprawie ogłoszenia wyników II otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego w 2018 rokuLublin, 2018-03-27Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie
20-914 Lublin
Spokojna 4

INFORMACJA


Szanowni Państwo,


w załączniku przesyłam zaproszenie Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka skierowane do organizacji pozarządowych z terenu województwa lubelskiego na Kongres Organizacji Pozarządowych przy Wojewodzie Lubelskim, który odbędzie się w kwietniu br. Proszę o przekazanie zaproszenia organizacjom pozarządowym z terenu Państwa Gminy.


Załączniki:

 1. zaproszenie na Kongres przy WL.(3669244_3646353).docSprawozdanie z konsultacji projektu uchwały w sprawie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Krasnystaw w 2018 r.
Sprawozdanie z przeprowadzonych konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Miasta Krasnystaw w sprawie ustanowienia tytułu „Honorowy Obywatel Miasta Krasnystaw” oraz przyjęcia zasad i trybu nadawania oraz pozbawiania tego tytułu. 


Sprawozdanie z przeprowadzonych konsultacji społecznych projektu Uchwały Rady Miasta Krasnystaw w sprawie zasad używania herbu Miasta Krasnystaw 

Z A P R O S Z E N I E

 

Uprzejmie zapraszam do wzięcia udziału w posiedzeniu  Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego - IV kadencji, które odbędzie się  w dniu 1 marca 2018 r. o godz. 1400 w sali posiedzeń Urzędu Miasta Krasnystaw przy  Plac 3 Maja 29.


Porządek posiedzenia:

1. Otwarcie i przyjęcie porządku posiedzenia.

2. Opinia MRDPP do projektu Uchwały Rady Miasta w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Krasnystaw w 2018 r.

3. Opinia MRDPP do projektu uchwały Rady Miasta w sprawie ustanowienia tytułu „Honorowy Obywatel Miasta Krasnystaw” oraz przyjęcia zasad i trybu nadawania oraz pozbawiania tego tytułu.

4. Omówienie zadań MRDPP – przyjęcie Planu Pracy na 2018 rok.

5. Wolne wnioski.

6. Zakończenie posiedzenia.

                                                                                       

                                                                                               Przewodniczący Miejskiej Rady

                                                                                               Działalności Pożytku Publicznego

                                                                                                        Krzysztof  GałanZarządzenie 29/2018 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 8.02.2018 roku w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego w 2018 r.
Zarządzenie 28/2018 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 7 lutego 2018 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Miasta Krasnystaw w sprawie ustalenia tytułu "Honorowy Obywatel Miasta Krasnystaw" oraz przyjęcia zasad i trybu nadawania oraz pozbawiania tego tytułuZarządzenie 27/2018 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 7 lutego 2018 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Krasnystaw w 2018 r.


Informacja dla organizacji pozarządowych które wygrały konkurs ofert


Zarządzenie Nr 17/2018 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 24 stycznia 2018 roku w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego w 2018 roku

Zarządzenie nr 1/2018 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 4 stycznia 2018 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań pożytku publicznego w 2018 r. w sferze upowszechniania kultury fizycznej


Uchwała Nr XX/159/2016 Rady Miasta Krasnystaw z dnia 24 listopada 2016 roku w sprawie szczegółowych zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości stypendiów sportowych Miasta Krasnystaw za wysokie wyniki osiągnięte we współzawodnictwie sportowym.


Zarządzenie Nr 164/2017 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 21 grudnia 2017 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego Miasta Krasnystaw w roku 2018

Z A P R O S Z E N I E
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Uprzejmie zapraszam do wzięcia udziału w posiedzeniu Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Krasnymstawie, które odbędzie się

w dniu 9 listopada 2017r. o godzinie 1400 w sali obrad Urzędu Miasta Krasnystaw przy  Plac 3 Maja 29.

Porządek posiedzenia:

 1. Otwarcie i przyjęcie porządku posiedzenia.
 2. Opinia Rady Pożytku do projektu Programu Współpracy Miasta Krasnystaw z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2018 rok.
 3. Zgłoszenie przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału
  w pracach komisji konkursowych powołanych w celu opiniowania ofert złożonych w otwartych konkursach w 2018  roku.
 4. Wolne wnioski.
 5. Zakończenie posiedzenia.

 o godz. 15.00

Warsztaty szkoleniowe na temat prawidłowości wypełniania ofert, rozliczania zadań oraz sporządzania sprawozdań z dotacji otrzymanych
z budżetu Miasta na realizację zadań pożytku publicznego.


Z poważaniem
 Przewodniczący Miejskiej Rady Działalności
Pożytku Publicznego

Krzysztof Gałan800x600

Ogłoszenie dla NGO

Zapraszam przedstawicieli organizacji pozarządowych realizujących zadania gminy w ramach otrzymanych dotacji na warsztaty szkoleniowe na temat prawidłowości wypełniania ofert, rozliczania zadań oraz sporządzania sprawozdań z dotacji otrzymanych z budżetu Miasta na realizację zadań pożytku publicznego. Warsztaty odbędą się w dn. 9 listopada 2017 r. o godz. 12-tej w Urzędzie Miasta Krasnystaw (sala posiedzeń).

W celu przygotowania materiałów proszę o potwierdzenie udziału w warsztatach do dnia 8 listopada 2017 r. do godz. 12-tej, drogą e-mail, bądź tel. 82 5762157 w. 124.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4


Zarządzenie Nr 142/2017 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 20 października 2017 r. w sprawie  przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu Programu Współpracy Miasta Krasnystaw z Organizacjami Pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2018 rok.
Ogłoszenie dla NGO

 Burmistrz Krasnegostawu w ramach konsultacji z NGO zaprasza organizacje pozarządowe niebędące jednostkami sektora finansów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie ( Dz. U. 2016, poz. 239 z późn zm.) z terenu miasta oraz działające na rzecz mieszkańców Krasnegostawu, do składania wniosków deklarujących wspólną realizację zadań publicznych w roku 2018 r. Zgłoszone wnioski posłużą do opracowania projektu budżetu Miasta Krasnystaw na 2018 rok, będą też przedmiotem opracowania i konsultacji Rocznego Programu Współpracy Miasta z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2013 r o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w zakresie zadań publicznych miasta na rok 2018.

Wnioski (druk w załączeniu) należy składać w terminie do 18 września 2017 r. w Biurze Obsługi Mieszkańców, bądź elektronicznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.  

WNIOSEK DEKLARUJĄCY WSPÓŁPRACĘ W REALIZACJI ZADAŃ PUBLICZNYCH MIASTA KRASNYSTAW W ROKU 2018 PRZEZ ORGANIZACJĘ POZARZĄDOWĄNormal 0 false 21 false false false PL X-NONE X-NONE

UWAGA!!! Bezpłatne szkolenia dla III sektora

Fundacja ,,Puławskie Centrum Przedsiębiorczości”, informuje że

22.06.2017 r. rusza rekrutacja do projektu
,,Poziom wyżej” finansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

 

Projekt oferuje cykl bezpłatnych szkoleń skierowanych do organizacji pozarządowych i jest realizowany w terminie do 31 grudnia 2017 r.

 

Kto może wziąć udział:

Adresatem zadania są organizacje pozarządowe  z terenu województw Polski Wschodniej tj.:

- województwa lubelskiego,

- województwa podlaskiego,

- województwa podkarpackiego,

- województwa świętokrzyskiego,

- województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Oferujemy szkolenia w V Blokach tematycznych:

v  Administracyjno-prawne aspekty funkcjonowania III Sektora: prawne formy zrzeszenia się obywateli, stowarzyszenia i fundacje, organizacje pożytku publicznego, organizacje ekologiczne, współpraca administracji z organizacjami pozarządowymi, dokumentacja tj. statut, uchwała, regulamin).

v  Kadry i płace: elementy prawa pracy i kodeksu cywilnego w stosunku pracy
i umowach cywilnoprawnych, prowadzenie dokumentacji kadrowej, naliczanie wynagrodzeń, zagadnienia i problematyka zasiłków ZUS, wybrane zagadnienia podatku dochodowego osób fizycznych w naliczaniu wynagrodzeń, prowadzenie dokumentacji związanej z wynagrodzeniami, podatkami im ZUS, zasady wolontariatu).

v  Zarządzanie i marketing: podstawy finansów i zarządzania, uwarunkowania finansowe i prawne, negocjacje, organizacja działalności marketingowej, rynek docelowy
i pozycjonowanie, marketing strategiczny, marketing internetowy.

v  Finansowanie III Sektora ( identyfikacja źródeł finansowania działalności NGO, pozadotacyjne źródła finansowania  NGO, dotacje jako źródła finansowania projektów, analiza dokumentów programowych i zasady ich przygotowywania, przegląd źródeł finansowania, fundraising).

v  Komunikacja i asertywność (efektywność zespołu, role grupowe, diagnoza
i wykorzystanie w pracy, podejmowanie decyzji i rozwiazywanie problemów, zaufanie i współpraca, tworzenie relacji, samoocena i detektory konfliktów, zasady aktywnego słuchania i, pytania aktywne i otwarte).

Szkolenia odbywać się będą w grupach 15 osobowych, w wymiarze 18 h przez 3 dni robocze lub w systemie weekendowym. Zajęcia składać się będą części teoretycznej jak i praktycznej.

Zapewniamy nocleg, wyżywienie, przerwy kawowe, materiały pomocnicze i szkoleniowe.

Pierwsza edycja przeprowadzona będzie w Sandomierzu - malowniczym mieście położonym nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach (nazywane czasem - „małym Rzymem”).

 

 

Gwarantujemy wykwalikowaną kadrę szkoleniową z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

BLOK I i IV

Paweł Narodowiec - absolwent Zarządzania i Marketingu Politechniki Lubelskiej, Organizacji Pomocy Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz Ekonomii Społecznej w Małopolskiej Szkole Administracji Publicznej w Krakowie. Fundraiser, którego umiejętności potwierdza Certyfikat EFA. Posiada  ponad 13-letnie doświadczenie w zarządzaniu placówkami o charakterze społecznym, zarówno w NGO jak i administracji publicznej. Pomysłodawca wielu ciekawych inicjatyw. Chętnie dzieli się zdobytą wiedzą. Jako trener z zakresu ekonomii społecznej, przygotowywania wniosków grantowych, zarządzania, przedsiębiorczości oraz fundraisingu. Stale współpracuje, zarówno z organizacjami pozarządowymi, administracją publiczną, jak i firmami consultingowymi z terenu całej Polski. Pomysłodawca utworzenia Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, którym zarządza od 2010 roku. Inicjator Lubelskiej Szkoły Fundraisingu. Asesor Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
i Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych. Członek zespołu ds. rozwoju Ekonomii Społecznej przy ROPS Lublin. Twórca Stowarzyszenia na rzecz Integracji Społecznej „Modrzew”, w którym pełni funkcję Prezesa Zarządu. Członek Towarzystwa Pomocy
im. Św. Brata Alberta oraz Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu.

 

BLOK II

 

Monika Markisz – ceniony prawnik, doradca podatkowy i wykładowca. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji (kierunek: prawo) oraz Wydziału Ekonomicznego UMCS (Podyplomowe Studia na kierunku Rachunkowość). Wieloletni pracownik firmy audytorskiej -zajmując się doradztwem prawno-podatkowym oraz współpracując z biegłymi rewidentami. Wykładowca Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Prowadzi również zajęcia z prawa podatkowego dla uczestników studiów podyplomowych oraz dla aplikantów i radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie. Ekspert Ośrodka Badań, Studiów i Legislacji przy Krajowej Radzie Radców Prawnych.

BLOK III

Tomasz Telej - trener, sales coach, certyfikowany NLP Master Coach oraz Time Line Therapy Master Practicioner. Przedsiębiorca, manager, lider biznesu, mentor, mówca motywacyjny, doświadczony sprzedawca i doradca biznesowy. Od dziewięciu lat zajmuje się tworzeniem struktur sprzedażowych w branży MLM, zarządza grupą kilkudziesięciu przedsiębiorców, gdzie wdraża coaching sprzedażowy jako skuteczne narzędzie rozwoju w zespołach handlowych. Stworzył od podstaw jeden z największych salonów urody w województwie lubelskim. Właściciel Instytutu Rozwoju Biznesu BiznesMind – dzieli się swoim doświadczeniem
i umiejętnościami z zakresu sprzedaży, marketingu, zarządzania kadrą, budowania relacji
z klientem oraz rozwoju osobistego. Prowadzi kursy i szkolenia z zakresu profesjonalnych technik etycznej sprzedaży oraz sales coaching. Twórca Akademii Lidera Biznesu – jako mentor, doradca biznesowy i ekspert w zakresie budowania marki osobistej w sprzedaży, uczy przedsiębiorców, jak stworzyć strategię rozwoju własnej firmy, profesjonalnie prezentować produkty i skutecznie je sprzedawać.

BLOK V

Jowita Władyczuk – absolwentka psychologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, kontynuowała edukację na studiach podyplomowych z zakresu „Diagnoza i terapia neuropsychologiczna” Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Zarządzania Ochroną Zdrowia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Swoje doświadczenie zdobywała prowadząc własną działalność pod nazwą Firma Handlowo - Usługowa ACORD Jowita Władyczuk. Ukończyła m.in. „Trening Autogenny J.H. Schultza”, “Logoterapia I, II stopień. Psychoterapia integralna: noo – psychoterapia”, „Zaburzenia osobowości. Diagnoza
i podstawowe formy terapii” – warsztat szkoleniowy, „Pełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Jakością ISO” szkolenie, „Skala pamięci M. Chynowskiego. Technika badania i interpretacja wyników” – seminarium, „Innowacje w przedsiębiorstwie i źródła finansowania” – kurs, „Neuropsychiatria i Neuropsychologia w Medycynie” – konferencja, „Jak skutecznie napisać
i zrealizować dobry projekt społeczny?” – szkolenie, „Zasady funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce” – szkolenie, „Kurs języka migowego SJM”.

 


Nie zabraknie również spotkań z ludźmi obdarzonymi charyzmą, zarażających optymizmem
i motywujących do działania oraz pobudzających kreatywność osób działających w twojej organizacji.

 

Zapraszamy do udziału w projekcie, zapoznaj się z dokumentami[OS1]  już dzisiaj!!!!

To może być jedyna szansa na poszerzenie wiedzy i umiejętności

a także wzmocnienie pozycji i wizerunku

dla Ciebie i Twojej organizacji

NIE ZWLEKAJ !!!  WZNIEŚ SIĘ !!!

Projekt „Poziom wyżej” jest właśnie dla Ciebie.

 

Szczegóły pod nr tel.81/ 470 09 00 bądź mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Informacje i potrzebne dokumenty dostępne są na stronie internetowej: www.fpcp.org.pl

Zapraszamy również do kontaktu w Biurze projektu
ul. Mościckiego 1, 24-110 Puławy (teren PPNT).

 


 [OS1]Tu zrobić odnośnik do dokumentów

1. Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego zamieszczona w trybie art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24.04.2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r., poz. 239 z późn. zmianami).

2. Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego zamieszczona w trybie art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24.04.2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r., poz. 239 z późn. zmianami).
Druk  sprawozdania z realizacji zadania publicznego obowiązujący w 2017 r. do rozliczenia dotacji

Zarządzenie Nr 68/2017 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 16 maja 2017 r. w sprawie zmiany Zarządzenia Nr 63/2017 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 28 kwietnia 2017 r. w sprawie ogłoszenia wyników II otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego w 2017 roku
Zarządzenie Nr 63/2017 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 28 kwietnia 2017 roku w sprawie ogłoszenia wyników II otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego w 2017 roku
Zarządzenie Nr 43/2017 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 22 marca 2017 r. w sprawie ogłoszenia II otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego Miasta Krasnystaw w roku 2017Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO 2

Projekt dotyczy udzielenia wsparcia małym organizacjom, grupom samopomocowym oraz grupom nieformalnym z województwa lubelskiego w latach 2014 - 2016. Podstawowym narzędziem wsparcia będą mikrodotacje, natomiast narzędziami wspomagającymi: szkolenia, doradztwo, animacja oraz dodatkowe konkursy dla beneficjentów programu grantowego.

Celem głównym projektu jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych z woj. lubelskiego w życie publiczne. Osiągnięcie celu głównego rozwiąże problem słabego wsparcia finansowego, szkoleniowego i animacyjnego dla lokalnych inicjatyw oddolnych oraz zaangażowanych w nie osób, co wpłynie na: zwiększenie roli inicjatyw nieformalnych, animowanie działań samopomocowych, wspieranie młodych ngo

W ramach projektu planujemy zorganizowanie trzech konkursów grantowych na terenie woj. lubelskiego. Konkurs poprzedzą działania informacyjno - promocyjne, animacyjne szkoleniowe i konsultacyjne. W ramach projektu powołamy dla każdego powiatu woj. lubelskiego mobilnego animatora. Jego zadaniem będzie wykorzystanie narzędzi animacyjnych na etapie promocji konkursu oraz indywidualna lokalna pomoc przy przygotowaniu wniosków przez beneficjentów konkursu. Dodatkowo beneficjenci konkursów na mikrodotacje w ramach projektu będą wspomagani przez specjalistów na każdym etapie jego realizacji (telefonicznie, mailowo i osobiście).

W ramach projektu zaoferujemy wsparcie:

- Animacyjne

- Grantowe

- Konsultacyjne i szkoleniowe

http://www.lubelskielokalnie.lbl.pl/pl/o-projekcie/aktualnosci,2017,84


Projekt "Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO" dofinansowany jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.


Zarządzenie Nr 32/2017 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego w 2017 roku
Załącznik


Zarządzenie Nr 30/2017 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 9 lutego 2017 r. w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego w 2017 r.
Zarządzenie Nr 24/2017 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 24 stycznia 2017 w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Krasnystaw w 2017 rokuZarządzenie Nr 9/2017 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 3 stycznia 2017 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań pożytku publicznego w 2017 r. w sferze upowszechniania kultury fizycznej i sportuZarządzenie Nr 8/2017 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 3 stycznia 2017 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego Miasta Krasnystaw w roku 2017Zarządzenie Nr 144/2016 Burmistrza Krasnegostawu w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu pomocy społecznej w formie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi na rzecz podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie w 2017r.Ogłoszenie dla NGO

W dniu  21 grudnia 2016 r w godz. 930- 1500 w Urzędzie Miasta Krasnystaw odbędą się warsztaty  szkoleniowe dot. zagadnień wynikających z ustawy z dnia 24 kwietnia 2016r. o działalności  pożytku publicznego i o wolontariacie  ( Dz. U. z 2016 r. , poz. 239, z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dn. 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzoru sprawozdań z wykonywania tych zadań ( Dz. U. poz. 1300).

Zainteresowanych  udziałem w warsztatach przedstawicieli organizacji pozarządowych  prosimy o kontakt telefoniczny; 82 576 2157  w. 124, bądź e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.   w  terminie do 19 grudnia 2016 r. do godz. 1530.

Liczba miejsc ograniczona.


Zarządzenie Nr 132/2016 Burmistrza Krasnegostawu w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu pomocy społecznej w formie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi na rzecz podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie w 2017r.
Zarządzenie Nr 131/2016 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 23 listopada 2016 r. w sprawie ogłoszenia listy kandydatów, zgłoszonych przedstawicieli organizacji pozarządowych do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Krasnymstawie.


Zarządzenie Nr 115/2016 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 31 października 2016 r. w sprawie ogłoszenia naboru kandydatów na przedstawicieli organizacji pozarządowych do Miejskiej Rady Pożytku Publicznego w KrasnymstawieZarządzenie Nr 109/2016 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 11 października 2016 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie zasad, trybu przyznawania i pozbawiania oraz rodzajów i wysokości stypendiów sportowych Miasta Krasnystaw za wysokie wyniki osiągnięte we współzawodnictwie sportowymZarządzenie Nr 108/2016 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 11 października 2016 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych Projektu Uchwały Rady Miasta Krasnystaw zmieniającej uchwałę w sprawie określenia trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego
Zarządzenie Nr 107/2016 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 11 października 2016 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu Programu Współpracy Miasta Krasnystaw z Organizacjami Pozarządowymi oraz innymi podmiotami o których mowa w art. 3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2017 rok.
Konkurs FIO 2017 – Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, 13.09.2016, godz. 10-13.30

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie wspólnie z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zaprasza przedstawicieli wszystkich organizacji pozarządowych z woj. lubelskiego na spotkanie z ekspertami z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które odbędzie się w dniu 13 września br., o godz. 10.00, w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Spokojnej 4 w Lublinie.

W czasie spotkania odbędzie się prezentacja Regulaminu Konkursu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w 2017 r. oraz zasad ubiegania się o dotację.

Czas spotkania – ok. 3 godzin. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do dnia 11.09.2016 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Uwaga! Wysłane zgłoszenie nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem się na spotkanie. Osoby, które nie zostaną zakwalifikowane otrzymają informację w dniu 12 września 2016 r. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Program Spotkania

Godz. 10.00-10.15 – Rejestracja uczestników

Godz. 10.15-10.20 – Powitanie i otwarcie spotkania

Godz. 10.20- 11.45 – Prezentacja Regulaminu Konkursu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w 2017 r. oraz zasad ubiegania się o dotacje  (wskazanie podmiotów uprawnionych i nieuprawnionych do udziału w konkursie, procedura ubiegania się o otrzymanie dotacji, kryteria ogólne i szczegółowe oceny, procedura oceny i przyznawania dotacji, komponenty). Prelegent: Filip Kołodziejski.

Godz. 11.45- 11.50 –Przerwa

Godz. 11.50-13:00 – Prezentacja logiki projektowej projektów społecznych (prezentacja dotycząca zagadnień logiki projektowej takich jak m.in. wyjaśnienie myślenia projektowego, opracowanie projektu w kontekście rozumienia logiki projektu, planowanie działań, tworzenie harmonogramu i budżetu projektu). Prelegent: Piotr Marzęda.

Godz. 13.00-13.30 – Podsumowanie i zakończenie.


****

Ogłoszenie naboru w konkursie FIO 2017 w Priorytecie 1 (Małe inicjatywy) i Priorytecie 2 (Aktywne społeczeństwo) planowane jest na początek września 2016 r., zaś ogłoszenie naboru w Priorytecie 3 (Aktywni obywatele) i Priorytecie 4 (Silne organizacje pozarządowe) na grudzień 2016. Planowany termin naboru ofert to 21 dni. Złożenie oferty we wrześniu wyczerpuje możliwość złożenia oferty w grudniu. Regulamin Konkursu FIO 2017 r. jest już dostępny na stronie internetowej

www.pozytek.gov.pl/download/files/FIO_2017/Regulamin_FIO_2017.pdf

W imieniu Lubelskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych  oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie  przesyłam Zaproszenie na Lubelskie Forum Inicjatyw Pozarządowych 2016, które odbędzie się w dn. 9-10 września 2016 r w  Centrum Spotkania Kultur
w Lublinie Plac Teatralny 1.  Wypełnioną kartę zgłoszeniową należy przesłać w wersji elektronicznej do dn. 26 sierpnia 2016 r. na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .

Szczegółowych informacji udzielają:

a)      Agnieszką Drewniak – Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, tel. 81 441 56 70,

b)      Justyna Spryszak – Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych, tel. 81 533 12 17.


Alicja Grabiec  - Koordynator ds. Współpracy z NGO Urzędu Miasta Krasnystaw

RAMOWY PROGRAM

KARTA ZGŁOSZENIOWA 

Ogłoszenie dla NGO
Zarządzenie Nr 61/2016 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 3 czerwca 2016 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu Uchwały Rady Miasta Krasnystaw w sprawie powierzenia Burmistrzowi Krasnegostawu uprawnień do ustalania wysokości cen i opłat za korzystanie z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej stanowiących własność Miasta Krasnystaw


Sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Miasta Krasnystaw z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami o których mowa w art. 3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w zakresie zadań publicznych Miasta w 2015 roku.

Zestawienie wykonania dotacji
Sprawozdanie z przeprowadzonych konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Miasta Krasnystaw w sprawie zasad korzystania z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej Miasta Krasnystaw


Zarządzenie Nr 27/2016 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 3 marca 2016 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu Uchwały Rady Miasta Krasnystaw w sprawie określenia zasad korzystania z obiektów i urządzeń użyteczności publicznej Miasta Krasnystaw.


Zarządzenie Nr 16/2016 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 29 stycznia 2016 r. w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego w 2016 r.
Zarządzenie Nr 11/2016 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 28 stycznia 2016 r. w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego w 2016 rokuZarządzenie Nr 9/2016 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 27 stycznia 2016 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu uchwały w sprawie programu programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Krasnystaw w 2016 roku.

Zaktualizowany harmonogram realizacji zadania

Oświadczenie o stanie prawnym


Zarządzenie Nr 145/2015 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 30 grudnia 2015 roku w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego Miasta Krasnystaw w roku 2016Zarządzenie Nr 141/2015 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 28 grudnia 2015 r. w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu pomocy społecznej w formie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi na rzecz podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie w 2016 r.

Zarządzenie Nr 139/2015 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 23.12.2015 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań pożytku publicznego w 2016 r. w sferze upowszechniania kultury fizycznej.

Zarządzenie Nr 125/2015 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 1 grudnia 2015 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu pomocy społecznej w formie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi na rzecz podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie w 2016 r.

Zestawienie przyznanych stypendiów sportowych Miasta Krasnystaw za wysokie wyniki osiągnięte we współzawodnictwie sportowym                                                                                         

  Z A P R O S Z E N I E

Uprzejmie zapraszam do wzięcia udziału w posiedzeniu Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Krasnymstawie, które odbędzie się
w dniu 5 listopada 2015r. o godzinie 1430 w sali obrad Urzędu Miasta Krasnystaw przy  Plac 3 Maja 29.

Porządek posiedzenia:

1.    Otwarcie i przyjęcie porządku posiedzenia.
2.    Opinia Rady do projektu Programu Współpracy Miasta Krasnystaw z Organizacjami Pozarządowymi  oraz podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku  publicznego i o wolontariacie na 2016 rok.
3.    Wytypowanie przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w pracach komisji konkursowych powołanych w celu opiniowania ofert złożonych w otwartych konkursach w 2016 r.
4.    Informacja na temat zmian w ustawie o działalności pożytku publicznym i o wolontariacie.
5.    Wolne wnioski.
6.    Zakończenie posiedzenia.
Zarządzenie Nr 116/2015 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 16 października 2015 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu Programu Współpracy Miasta Krasnystaw z Organizacjami Pozarządowymi oraz innymi podmiotami o których mowa w art. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2016 rok.


Serwis internetowy fanimani.pl umożliwia organizacjom non-profit zbieranie darowizn przy okazji zakupów w internecie. Każda osoba, która kupuje w internecie korzystając z FaniMani.pl, może wskazać organizację, która otrzyma część wartości jej zakupów. Internauta za zakupy płaci tyle, co zawsze.

Portal jest bezpłatny dla WSZYSTKICH organizacji oraz dla użytkowników.

Osoba, która aktywnie wspiera wybraną inicjatywę w ten sposób, w ciągu roku pozyskuje średnio darowiznę w kwocie 83,45 zł. Łatwo policzyć, że jeśli uda się zaangażować np. 100 osób - można w ciągu roku zebrać dodatkowe 8345 zł.

Z serwisu FaniMani.pl korzysta obecnie 1400 organizacji pozarządowych z całej Polski, a do projektu przyłączyło się ponad 700 sklepów internetowych, w tym wiele znanych marek.

Szczegółowe informacje na temat działania serwisu mogą Państwo uzyskać na stronie fanimani.pl. Można również napisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub skontaktować się z nami pod numerem telefonu 61 670 50 70.

Rejestracja organizacji odbywa się na stronie https://fanimani.pl/zbieram/ i trwa około 5 minut. Zasady korzystania z serwisu określają regulaminy dostępne na stronie podczas rejestracji.

Zaproszenie na Miejską Radę Działalności Pożytku Publicznego w Krasnymstawie

Ogłoszenie dla NGO

Burmistrz Krasnegostawu zaprasza organizacje pozarządowe niebędące jednostkami  sektora finansów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie ( Dz. U. 2014, poz. 1118 z późn zm.). z terenu miasta oraz działające na rzecz mieszkańców Krasnegostawu, do składania wniosków deklarujących wspólną realizację zadań publicznych w roku 2016 roku.

Zgłoszone wnioski posłużą do opracowania projektu budżetu Miasta Krasnystaw na 2016 rok, będą też przedmiotem  konsultacji Rocznego Programu Współpracy Miasta z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2013 r o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w zakresie zadań publicznych miasta na rok 2016

Wnioski (druk w załączeniu) należy składać w terminie do 18 września 2015 r.

w Biurze Obsługi Mieszkańców, bądź elektronicznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Stowarzyszenie Integracyjne WINDA z Krasnegostawu organizuje w dniach 24-26 lipca 2015 roku wyjazd do Lichenia

Informacja Burmistrza Krasnegostawu w sprawie naboru kandydatów na ławników


Sprawozdanie z przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie projektu Uchwały Rady Miasta Krasnystaw w sprawie określenia trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego


Sprawozdanie z realizacji Programu Współpracy Miasta Krasnystaw z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w zakresie realizacji zadań publicznych Miasta w 2014 roku


Zarządzenie Nr 40/2015 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 31 marca 2015 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych Projektu Uchwały Rady Miasta Krasnystaw w sprawie określenia trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


Bezpłatne szkolenia warsztatowe, doradztwo księgowe, wnioski o dotacje i wiele więcej!

Fundacja Zachęta w partnerstwie z ImpactProject zaprasza organizacje pozarządowe z województwa lubelskiego do bezpłatnego udziału w projekcie szkoleniowo-doradczym „Skuteczna Współpraca – rozwój sieci organizacji pozarządowych z terenu województwa lubelskiego”. Szkolenia rozpoczną się w lutym 2015.

W ramach projektu możesz dowiedzieć się, jak pozyskiwać środki unijne, jak zarządzać organizacją, przygotujesz wnioski o dofinansowanie dla Twojego NGOsa, skorzystasz z warsztatów i doradztwa dopasowanego do Twoich potrzeb.

Kryteria rekrutacji:

Grupą docelową są członkowie (wiek: 18-65) organizacji pozarządowych (OP) funkcjonujących na terenie woj. lubelskiego. Osoby muszą być zameldowane na terenie województwa lubelskiego.

Kryteria rekrutacji w skrócie:

 • 70 przedstawicieli NGO z 24 powiatów (średnio 3 osoby z 1 powiatu), 42K i 28M,
 • deklarujących przystąpienie do jednej z sieci organizacji pozarządowych,
 • w wieku 18-65 lat - zameldowane na pobyt stały lub tymczasowy na terenie woj. lubelskiego.

Korzyści dla uczestników:

1. Każda organizacja będzie mogła skorzystać z doradztwa indywidualnego dopasowanego do jej potrzeb (księgowość, prawo, pozyskiwanie dotacji, tworzenie strategii rozwoju i inne) – 8h doradztwa dla każdego NGO.

2. W ramach doradztwa 20 organizacji NGO otrzyma wsparcie w przygotowaniu wniosków o dotacje

3. 15 organizacji otrzyma wsparcie w przygotowaniu strategii rozwoju własnej organizacji

4. Każda organizacja będzie mogła wziąć udział w 1-dniowym szkoleniu warsztatowym na temat dopasowany do potrzeb organizacji (1 szkolenie dla 3-4 organizacji)

5. 15 organizacji otrzyma pomoc w wejściu do wybranej sieci NGO

6. Każdy uczestnik weźmie udział w 3 konferencjach poświęconych aktualnym problemom lubelskich NGOsów.

Wszystkie rodzaje wsparcia są dla uczestników bezpłatne. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami rekrutacji i rodzajów wsparcia na stronie projektu: http://impactproject.com.pl/ngo2015/

Ilość miejsc jest ograniczona, natomiast z 1 organizacji mogą uczestniczyć w projekcie maksymalnie 3 osoby. Kontakt i dodatkowe informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , tel.: 600 332 983

Projekt „Skuteczna współpraca - rozwój sieci organizacji pozarządowych z terenu województwa lubelskiego” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


 Zarządzenie Nr 22/2015 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 12 lutego 2015 r. w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie zadań pożytku publicznego w 2015 rokuWYKAZInformacja dla NGO


Organizacje pozarządowe, które  składały oferty w Otwartym konkursie ofert oraz  otrzymały wsparcie w formie dotacji proszone są o składanie do Biura Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta zaktualizowanych kosztorysów oraz harmonogramów realizacji zadań publicznych  dostosowane do kwoty udzielonej dotacji  w celu przygotowania i podpisania umowy.

Zaktualizowany kosztorys, harmonogram oraz oświadczenie są dostępne do pobrania na stronie Miasta Krasnystaw  www.krasnystaw.pl w zakładce „Współpraca z NGO” oraz  na BIP „Ogłoszenia 2015”.
Zarządzenie Nr 16/2015 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 5 lutego 2015 r.  w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego w 2015 roku

Wykaz organizacji pozarządowych, którym udzielone zostanie wsparcie w realizacji zadań publicznych wraz z udzieleniem dotacji z budżetu Miasta w 2015 roku

Zaktualizowany harmonogram realizacji zadania

Oświadczenie o stanie prawnym

Zarządzenie Nr 9/2015 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 23 stycznia 2015 r. w sprawie powołania Komisji konkursowych w celu opiniowania złożonych ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego Miasta Krasnystaw w roku 2015


Zarządzenie Nr 4/2015 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 14 stycznia 2015 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań pożytku publicznego w 2015 r. w sferze upowszechniania kultury fizycznej


Zarządzenie Nr 1/2015 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 5 stycznia 2015 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego Miasta Krasnystaw w roku 2015.


Informacja dotycząca umieszczenia danych na stronie internetowej


W związku z funkcjonowaniem zakładki „Współpraca z organizacjami pozarządowymi” stowarzyszenia, fundacje oraz inne podmioty działające w sferze działalności pożytku publicznego które są zainteresowane umieszczeniem ich na stronie internetowej Miasta Krasnystaw www.krasnystaw.pl proszone są o przesłanie aktualnych danych adresowych, e-mailowych, logo oraz linku do strony www, w tym celu  należy wypełnić poniżej zamieszczone oświadczenie. Informacje te ułatwią nawiązywanie kontaktów i partnerstwa pomiędzy stowarzyszeniami, jak również przyczynią się do promocji.

Oświadczenie należy złożyć w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krasnystaw, Plac 3 Maja 29, 22-300 Krasnystaw.

Informacje te ułatwią nawiązywanie kontaktów i partnerstwa pomiędzy stowarzyszeniami, jak również przyczynią się do promocji i współpracy trzeciego sektora z samorządem miasta Krasnystaw.

 OŚWIADCZENIE

Sprawozdanie z przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie projektu Uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XXXVI/311/2014 Rady Miasta Krasnystaw z dnia 23 października 2014 roku w sprawie Programu Współpracy Miasta Krasnystaw z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r, o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2015 rokSprawozdanie z przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie projektu Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych dla Miasta Krasnystaw na lata 2014 - 2020Zarządzenie Nr 160/2014 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 18 grudnia 2014 r. w sprawie ogłoszenia wyników konkursu na realizację zadań z zakresu pomocy społecznej w formie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi na rzecz podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie w 2015 r.

Ogłoszenie wyników otwartego konkursuZarządzenie Nr 143/2014 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 25 listopada 2014 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu pomocy społecznej w formie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi na rzecz podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie w 2015 r.
Ogłoszenie
Burmistrz Krasnegostawu zaprasza organizacje pozarządowe z terenu miasta oraz działające na rzecz mieszkańców Krasnegostawu, prowadzące działalność pożytku publicznego do składania wniosków deklarujących wspólną realizację zadań publicznych w roku 2015 roku.Ogłoszenie w sprawie udzielenia dotacji w trybie pozakonkursowym zgodnie z art. 19a Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności Pożytku Publicznego i Wolontariacie (Dz. U. 96 poz. 873 z późn. zm.)

                                                                                                     


Krasnystaw dn. 18 lutego 2014 r.

Z A P R O S Z E N I E

Uprzejmie zapraszam do wzięcia udziału w posiedzeniu  Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego - II kadencji, które odbędzie się  w dniu 25 lutego 2014 r. o godz. 1400
w sali posiedzeń Urzędu Miasta Krasnystaw przy  Plac 3 Maja 29.

Porządek posiedzenia:
1.    Otwarcie i przyjęcie porządku posiedzenia.
2.    Wyrażenie opinii do projektu Uchwały Rady Miasta w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Krasnystaw w 2014 r.
3.    Omówienie zadań Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego – przyjęcie Planu Pracy na rok 2014.
4.    Udział przedstawicieli organizacji pozarządowych w „Korowodzie Chmielakowym”, podczas obchodów Chmielaków Krasnostawskich 2014 -ustalenia organizacyjne.
5.    Wolne wnioski.
6.    Zakończenie posiedzenia.
                                                                    Przewodniczący MRDPP

                                                                       /-/ Andrzej Kmicic
Zarządzenie Nr 26/2014 Burmistrza Krasnegostawu z dna 3 lutego 2014 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta KrasnystawZarządzenie Nr 20/2014 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 30 stycznia 2014 r. w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego w obszarze kultura fizyczna i sport

Wykaz organizacji, które otrzymały wsparcieZarządzenie Nr 18/2014 z dnia 24 stycznia 2014 r. w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego w 2014 r.

Wykaz organizacji pozarządowych, którym udzielone zostanie wsparcie realizacji zadań publicznych w 2014 r.


Zarządzenie Nr 133/2013 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 30 grudnia 2013 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań pożytku publicznego w 2014 r. w sferze upowszechnienia kultury fizycznejZarządzenie Nr 130/2013 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 20 grudnia 2013 roku w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego Miasta Krasnystaw w roku 2014
Zarządzenie Nr 129 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 19 grudnia 2013 r. w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu pomocy społecznej w formie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi na rzecz podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie

Wyniki otwartego konkursu


Zachęcamy organizacje pozarządowe z Krasnegostawu do skorzystania z oferty bezpłatnych szkoleń z zakresu aplikowania o środki na działalność organizacji. Organizatorem szkoleń jest Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o.

Szkolenie odbędzie się w Krasnymstawie przy ul. Szkolnej 9 (Warsztaty Terapii Zajęciowej) w następujących terminach:

29.11.2013 - 16.00-20.20

30.11.2013 - 08.00-16.30

01.12.2013 - 08.00-15.45

W ramach szkolenia zapewnione są materiały szkoleniowe, jak również obiad i przerwa kawowa.

W prawie dodatkowych pytań należy kontaktować się z Panią Sylwią Kowalczyk. Dane kontaktowe:

Sylwia Kowalczyk
Specjalista ds. szkoleń
Agencja Rozwoju Lokalnego Sp. z o.o.
Filia w Krasnymstawie
ul. Matysiaka 7, 22-300 Krasnystaw
tel./fax 82 576 17 29


Niezbędne dokumenty:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE

INDYWIDUALNY FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NA SZKOLENIE

OŚWIADCZENIE O WYRAŻENIU ZGODY NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH

OŚWIADCZENIE O ZATRUDNIENIU

Zarządzenie Nr 115/2013 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 22 listopada 2013 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu pomocy społecznej w formie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi na rzecz podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie w 2014 r.


Zarządzenie Nr 98/2013 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 11 października 2013 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu Programu Współpracy Miasta Krasnystaw z Organizacjami Pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2014 rokInformujemy, że począwszy od dnia 16 października 2013 r. do dnia 29 paziernika 2013 r. można zgłaszać swoje uwagi i propozycje do projektu Programu Współpracy Miasta Krasnystaw z Organizacjami Pozarządowymi na 2014 r. Wszelkie uwagi i propozycje należy zgłaszać za pośrednictwem formularza konsultacji, który można wysłać na adres poczty elektronicznej:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , lub też złożyć w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krasnystaw, Plac 3 Maja 29.


Zarządzenie Nr 98/2013 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 11 października 2013 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu Programu Współpracy Miasta Krasnystaw z Organizacjami Pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2014 rok

Program Współpracy Miasta Krasnystaw z Organizacjami Pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2014 rok - PROJEKT

FORMULARZ KONSULTACJI
Nabór wniosków do Programu współpracy z organizacjami pozarządowymiOgłoszenie w sprawie udzielenia dotacji w trybie pozakonkursowym zgodnie z art. 19a Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności Pożytku Publicznego i Wolontariacie (Dz. U. 96 poz. 873 z późn. zm.)


Sprawozdanie z realizacji Programu współpracy Miasta Krasnystaw z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w zakresie realizacji zadań publicznych Miasta w 2012 roku


Bezpłatne doradztwo on-line dla organizacji pozarządowych

Internetowe Centrum Wsparcia

www.poradnik.ngo.pl

Prowadzisz fundację?

Chcesz założyć stowarzyszenie?

Potrzebujesz wzoru umowy, formularza KRS, informacji o konkursach?

Chcesz zadać pytanie z zakresu prawa, księgowości lub finansów?
Ogłoszenie w sprawie udzielenia dotacji w trybie pozakonkursowym zgodnie z art. 19a Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności Pożytku Publicznego i Wolontariacie (Dz. U. 96 poz. 873 z późn. zm.)


Stowarzyszenie Twórców Kultury "Paleta"

Mój KrasnystawZarządzenie Nr 8/2013
Burmistrza Krasnegostawu
z dnia 4 lutego 2013 r.

W sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie przyjęcia programu nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt ba terenie Miasta Krasnystaw w 2013 roku

Załącznik

Projekt uchwały
Ogłoszono wyniki otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego w 2013 r. Zarządzenie Burmistrza w/w sprawie znajduje się TUTAJ, natomiast załącznik do Zarządzenia prezentujący kwoty przyznane poszczególnym organizacjom w poszczególnych obszarach działania znajduje się TUTAJ
17.01.2013 r.

Serdecznie zapraszamy członków organizacji pozarządowych działających na terenie Krasnegostawu do wzięcia udziału w spotkaniu organizacji pozarządowych z przedstawicielami Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Krasnymstawie. Spotkanie odbędzie się w dniu 24 stycznia br. o godzinie 14.00 w sali obrad Urzędu Miasta Krasnystaw przy Placu 3 Maja 29.

Porządek posiedzenia przedstawia się następująco:
1. Otwarcie i przyjęcie porządku posiedzenia.
2. Podsumowanie racy I kadencji Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.
3. Wybory przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w II kadencji Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego na lata 2013- 2015.
4. Wolne wnioski na temat zadań publicznych Miasta.
5. Zakończenie posiedzenia.
14.01.2013 r.


Urząd Miasta Krasnystaw informuje, że otwarcie ofert złożonych do konkursu na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego Miasta Krasnystaw w roku 2013 zostanie przeprowadzone w dniu 22 stycznia 2013 r., o godzinie 8.00 w Urzędzie Miasta Krasnystaw, Plac 3 Maja 29.

Zmiana terminu wynika z Zarządzenia Nr 4/2013 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 14 stycznia 2013 r. w sprawie zmiany ogłoszenia konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego Miasta Krasnystaw w roku 2013.
Burmistrz Krasnegostawu ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego Miasta Krasnystaw w roku 2013- w sferze upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Na realizację zadania przeznacza się środki finansowe w wysokości 320 000,00 zł. 

Oferty należy składać w Biurze Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie ul. Piłsudskiego 52 a w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22 stycznia 2013 r. do godz. 15.00 z dopiskiem na kopercie "Otwarty Konkurs Ofert 2013- kultura fizyczna i sport".

Szczegóły konkursu znajdują się tutaj: http://umkrasnystaw.bip.e-zeto.eu/bip/60_umkrasnystaw/fckeditor/file/2012/grabiec/pozytek_publ/ogl_148_2012.pdf
Burmistrz Krasnegostawu ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego w roku 2013. Na realizację zadań wybranych w ramach konkursu przeznacza się środki finansowe zaplanowane w budżecie w wysokości 190 500 zł. Zapraszamy aktywne organizacje działające na rzecz mieszkańców miasta do składania ofert. Termin składania ofert upływa 14 stycznia 2013 roku o godz. 15:30. Decyduje data wpływu do Biura Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta, Plac 3 Maja 29.


Druki ofert oraz szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się poniżej:

Zarządzenie Nr 144/2012
Burmistrza Krasnegostawu
z dnia 20 grudnia 2012 r.

w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego Miasta Krasnystaw w roku 2013

Wzór sprawozdania z wykonania zadania publicznego

Zaktualizowany harmonogram realizacji zadania

Wzór oferty realizacji zadania publicznego
Zarządzenie Nr 145/2012
Burmistrza Krasnegostawu
z dnia 20 grudnia 2012 r.

w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu pomocy społecznej w formie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi na rzecz podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie w 2013 r.
Na podstawie art. 19a ust. 1,3 i 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. Urząd Miasta Krasnystaw zamieszcza ofertę na realizację zadania publicznego w trybie pozakonkursowym. Oferta dostępna jest pod adresem http://umkrasnystaw.bip.e-zeto.eu/bip/60_umkrasnystaw/fckeditor/file//2012/grabiec/start.pdf
Na podstawie art. 19a ust. 1,3 i 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. Urząd Miasta Krasnystaw zamieszcza ofertę na realizację zadania publicznego w trybie pozakonkursowym. Oferta dostępna jest pod adresem http://umkrasnystaw.bip.e-zeto.eu/bip/60_umkrasnystaw/fckeditor/file//2012/grabiec/SPS_Krasnystaw.pdf
Z A P R O S Z E N I E

Uprzejmie zapraszam do wzięcia udziału w IX posiedzeniu Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Krasnymstawie, które odbędzie się w dniu  6 listopada 2012 r. o godzinie 13.30 w sali obrad Urzędu Miasta Krasnystaw przy Plac 3 Maja 29.

Porządek posiedzenia:
1.Otwarcie i przyjęcie porządku posiedzenia.
2.Informacja o wynikach kontroli przeprowadzonych przez NIK pn. „Finansowe wsparcie kultury fizycznej i sportu przez wybrane jednostki samorządu terytorialnego”.
3.Opinia Rady do projektu Programu Współpracy  Miasta Krasnystaw z Organizacjami Pozarządowymi  oraz podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2013 rok.
4.Wytypowanie przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w pracach komisji konkursowych powołanych w celu opiniowania ofert złożonych w otwartych konkursach w 2013 r.
5.Ustalenie zasad wyboru organizacji pozarządowych do składu MRDPP- II Kadencji.
6.Wolne wnioski. 
7.Zakończenie posiedzenia 

Przewodniczący
Miejskiej Rady Działalności Pożytku  Publicznego
Andrzej Kmicic
Burmistrz Krasnegostawu ogłasza konsultacje społeczne projektu Programu Współpracy Miasta Krasnystaw z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2013 rok.

Konsultacje zostaną przeprowadzone w dniach od 24 października do 6 listopada 2012 r.

Wypełniony formularz konsultacji należy złożyć w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krasnystaw, Plac 3 Maja 29 lub przesłać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .

Projekt programu współpracy

Formularz konsultacji

Treść zarządzenia nr 120/2012 Burmistrza  Krasnegostawu w sprawie przeprowadzenia konsultacji
Tydzień poradniczy: zakadanie organizacji


Chcesz się zaangaować spoecznie, a nie wiesz jak? Wahasz się, czy założyć stowarzyszenie, fundację?

Od 17 do 21 wrzenia 2012 r. Informatorium dla organizacji pozarzdowych organizuje tydzień poradniczy, w czasie którego uzyskasz odpowiedzi na te i inne pytania związane z zakładaniem i rejestracją organizacji.

Jak skorzystać z naszej pomocy?

W ramach tygodnia poradniczego możesz:
1. W godz. 10.00 - 16.00 zadać pytanie doradczyniom
telefonicznie 801 646 719 
przez Skype: Informatorium_ngo 
przez komunikator gadu gadu: numer gg 43576851 

2. Przesłać pytanie mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub przez formularz zadawania pyta na stronie: poradnik.ngo.pl/zapytaj

3. Wziąć udział w seminarium pt. "Stowarzyszenie czy fundacja - oto jest pytanie"

Seminarium ma na celu wyjaśnić podstawowe podobieństwa i różnice pomiędzy stowarzyszeniem a fundacją. Przedstawimy także krótko zagadnienia dotyczące zakładania i rejestracji organizacji. Mamy nadzieję, że ułatwi to podjęcie świadomej decyzji o sformalizowaniu działań spoecznych.Seminarium odbdzie się 19 wrzenia 2012 r. w godz. 12.00 - 14.30, w siedzibie Centrum Szpitalna przy ul. Szpitalnej 5/5 w Warszawie.

Zgłoszenia na seminarium można przesyłać do 18 wrzenia 2012 r. na adres info@ngo.plUwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w seminarium jest bezpłatny. Nie zwracamy kosztów podróży.

Informatorium dla organizacji pozarządowych jest prowadzone wspólnie przez Stowarzyszenie Klon/Jawor i Federację "Centrum Szpitalna"

Zapraszamy! Ty działasz - my pomagamy!

Krasnystaw dn. 13 września 2012r.


Z A P R O S Z E N I E

Uprzejmie zapraszam do wzięcia udziału w VIII posiedzeniu Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Krasnymstawie, które odbędzie się w dniu  21 września 2012r. o godzinie 1100 w sali obrad Urzędu Miasta Krasnystaw przy  Plac 3 Maja 29.

Porządek posiedzenia:

1. Otwarcie i przyjęcie porządku posiedzenia.

2. Analiza wniosków organizacji pozarządowych deklarujących możliwość realizacji  zadań publicznych w 2013r.

3. Przyjęcie propozycji zadań oraz kwot finansowych na ich realizację do Programu współpracy Miasta Krasnystaw z organizacjami pozarządowymi oraz  innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2013r.

4. Wolne wnioski.

5. Zakończenie posiedzeniaBurmistrz Krasnegostawu zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego do składania wniosków do Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi  na rok 2013.

Wnioski należy składać w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krasnystaw, bądź  elektronicznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. w terminie do 31 sierpnia 2012r.


WZÓR WNIOSKU

RUSZA INWAZJA INICJATYW DLA MŁODZIEŻY
Program „RÓWNAĆ SZANSE 2012- REGIONALNY KONKURS GRANTOWY”


Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza kolejną edycję Regionalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu „Równać Szanse 2012”  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Celem projektów realizowanych w ramach Programu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym (13-19 lat) z małych miejscowości, poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych. Chcemy aby młodzież realizująca projekty, poprzez aktywne działania, mogła rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

O dotacje do 7 000 zł na projekty minimum 6-miesięczne, rozpoczynające się nie wcześniej niż 1 stycznia 2013 r. i trwające nie dłużej niż do 31 lipca 2013 r. mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, gminne domy kultury i gminne biblioteki oraz nieformalne grupy dorosłych, które chcą założyć organizację pozarządową, z terenów wiejskich i miast do 20 000 mieszkańców.

Termin składania wniosków: 10 października 2012 r.

Wszelkie informacje dotyczące Regionalnego Konkursu Grantowego znajdują się na stronie internetowej: www.rownacszanse.pl

Weź udział w konkursie LIDER ANIMATOR i wygraj wsparcie finansowe dla swojego projektu.
Konkurs ma na celu zwiększenie aktywności fizycznej Polaków poprzez wyszukiwanie i propagowanie liderów aktywności fizycznej oraz finansowe wsparcie realizacji ich projektów. Konkurs skierowany jest do lokalnych animatorów aktywności fizycznej i sportu realizujących różnego rodzaju programy zajęć rekreacyjnych, programy szkolne i imprezy sportowe. 15 najlepszych projektów zostanie uhonorowanych grantami pieniężnymi w wysokości od 10 000PLN do 15 000PLN przeznaczonymi na rozpoczęcie, rozszerzenie lub kontynuowanie działalności.
W programie mogą wziąć udział nauczyciele wychowania fizycznego, instruktorzy sportu, trenerzy oraz wszystkie osoby prowadzące i organizujące projekty oparte na aktywności fizycznej.
Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować swój projekt na stronie www.lideranimator.pl wypełniając formularz internetowy. Zgłoszenie można nadsyłać do 31 lipca 2012r.SPRAWOZDANIA z wykonania zadania publicznego za 2012 rok - druk do pobrania

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie, operator Programu Wolontariatu Długoterminowego, zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do uczestnictwa w Programie.

Program umożliwia nawiązanie długofalowej współpracy z wolontariuszami (od 6 do 12 miesięcy) oraz uzyskanie dofinansowania pokrywającego koszty goszczenia wolontariusza w organizacji (m.in. zakwaterowania i wyżywienia). Pierwszym krokiem, a jednocześnie warunkiem uczestnictwa organizacji w Programie jest przesłanie Listu Intencyjnego opisującego jej działania, a także proponowaną ofertę współpracy adresowaną do wolontariusza.

Szczegóły: http://wolontariat.net.pl/Na podstawie art. 19a ust. 1,3 i 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. Urząd Miasta Krasnystaw zamieszcza ofertę na realizację zadania publicznego w trybie pozakonkursowym. Oferta dostępna jest pod adresem http://umkrasnystaw.bip.e-zeto.eu/bip/60_umkrasnystaw/fckeditor/file/2012/grabiec//oferta_21_06_2012.pdf


Burmistrz Krasnegostawu zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego do składania wniosków do Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi  na rok 2013.
Wnioski należy składać w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krasnystaw, bądź  elektronicznie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.


WZÓR WNIOSKUBurmistrz Krasnegostawu zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego do składania ofert  na wypoczynek  wakacyjny dzieci z rodzin dysfunkcyjnych  w trybie pozakonkursowym, zgodnie z art. 19 a ustawy z dn. 24 kwietnia 2013r. o pożytku publicznym i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873 z późn. zm.).
W sprawach szczegółowych proszę o kontakt: Urząd Miasta Krasnystaw   Wydz. Organizacyjny p. 28 lub 82.576.2157 w 124Sprawozdanie z przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie projektu  zmiany uchwały w sprawie przyjęcia Programu  opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Krasnystaw w 2012 r.


Konsultacje projektu uchwały zmieniającej uchwały w sprawie przyjęcia Programu  opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Krasnystaw w 2012 r.  zostały przeprowadzone  w okresie od 4 do 14 czerwca 2012r. zgodnie z  Zarządzeniem Nr 59/2012 Burmistrza Krasnegostawu.

W czasie trwania konsultacji   organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24.04.2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie  prowadzące działalność, bądź mające siedzibę na terenie Miasta Krasnystaw mogły zgłaszać  uwagi, opinie i wnioski odnośnie  projektu konsultowanej uchwały w formie elektronicznej oraz papierowej.

W ramach konsultacji odbyło się spotkanie bezpośrednie  dniu 14.06.2012r.  z udziałem Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w sprawie wyrażenia opinii do projektu zmiany Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Krasnystaw w 2012 r.

W  okresie trwania konsultacji  nie wpłynął żaden wniosek zgłaszający uwagi do projektu  zmian  konsultowanego Programu.

Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego  na posiedzeniu w dniu 14.06.2012r. jednogłośnie pozytywnie, przy 10 głosach „ za” zaopiniowała projekt uchwały zmieniającej uchwały w sprawie przyjęcia Programu  opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Krasnystaw w 2012 r.

Opracował:

Alicja Grabiec


Zapraszamy na bezpłatne szkolenie: „Rola lokalnych organizacji pozarządowych w zakresie inicjatyw ekonomii społecznej”, które odbędzie się w dniach 19-20 czerwca 2012 r. w Krasnymstawie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się:

Jak założyć stowarzyszenie lub fundacjęJak działają organizacje pozarządowe na rzecz inicjatyw ekonomii społecznej

Jakie szanse dla mieszkańców gmin, powiatów dają inicjatywy w zakresie ekonomii społecznej

Co to jest działalność pożytku publicznego i wolontariat

Odpowiemy na Wasze pytania, rozwiejemy wszelkie wątpliwości – wiedza i olbrzymie doświadczenie naszego trenera jest do Waszej dyspozycji!!!

Kto może uczestniczyć w szkoleniu?

Szkolenia skierowane są zarówno do pracowników instytucji działających w obszarze pomocy społecznej, promocji zatrudnienia (MOPS, GOPS, PCPR, PUP), jak i do przedstawicieli JST, organizacji pozarządowych, Centrów i Klubów Integracji Społecznej, spółdzielni socjalnych, Zakładów Aktywności Zawodowej, osób bezrobotnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Zajęcia będą prowadzone w formie warsztatów w grupie 12 osób przez wykwalifikowanego i doświadczonego trenera Jadwigę Olszowską – Urban - Prezes Międzynarodowego Centrum Partnerstwa „PARTNERS NETWORK" w Krakowie, praktyk w dziedzinie ekonomii społecznej, autorka i koordynatorka wielu projektów. Posiada ogromne doświadczenie we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, organizacjami pozarządowymi i środowiskami lokalnymi. Prowadziła szkolenia służące lokalnemu rozwojowi i aktywnemu tworzeniu miejsc pracy w powiatachi gminach na terenie całej Polski.

Uczestnikom szkolenia zapewniamy: zwrot kosztów dojazdów, poczęstunek, materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy program szkolenia dostępne są na stronie internetowej Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej: www.eslubelskie.pl lub www.fundacja.lublin.pl

Zgłoszenia należy przesyłać na adres:

Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny

Filia w Krasnymstawieul. Sobieskiego 3 p. 220

22-300 Krasnystaw

e-mail:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.


Z A P R O S Z E N I E

Uprzejmie zapraszamy do wzięcia udziału w VII posiedzeniu Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Krasnymstawie, które odbędzie się w dniu 14 czerwca 2012r. o godzinie 13:00 w sali obrad Urzędu Miasta Krasnystaw przy  Plac 3 Maja 29.

Porządek posiedzenia:

1.Otwarcie i przyjęcie porządku posiedzenia.

2.Opinia Rady do projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Krasnystaw w 2012 roku.

3.Propozycje organizacji pozarządowych do projektu budżetu Miasta na rok 2013 oraz do  Programu współpracy Miasta Krasnystaw z organizacjami pozarządowymi na rok 2013.

4.Wolne wnioski.

5.Zakończenie posiedzeniaKonsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie zmiany Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Krasnystaw w 2012 roku.Sprawozdanie z realizacji "Programu współpracy Miasta Krasnystaw z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w zakresie realizacji zadań publicznych w 2011 r."

Zestawienie wykonania dotacji dla organizacji pozarządowych udzielonych zgodnie z ustawą o pożytku publicznym i o wolontariacie oraz innymi ustawami w 2011 r.Z A P R O S Z E N I E

Uprzejmie zapraszam do wzięcia udziału w  posiedzeniu Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Krasnymstawie, które odbędzie się w dniu 15 maja 2012r. o godzinie 14.00 w sali obrad Urzędu Miasta Krasnystaw przy  Placu 3 Maja 29.

Porządek posiedzenia:

1. Otwarcie i przyjęcie porządku posiedzenia.

2. Sprawozdanie z realizacji "Programu współpracy Miasta Krasnystaw z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w zakresie realizacji zadań publicznych Miasta w 2011 r."

3. Uczestnictwo organizacji pozarządowychowych w organizacji Chmielaków Krasnostawskich 2012.

4. Dyskusja na temat aktualnej sytuacji organizacji pozarządowych z terenu miasta.

5. Wolne wnioski.

6. Zakończenie posiedzenia.

Przewodniczący

Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego


Na podstawie art. 19a ust. 1,3 i 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. Urząd Miasta Krasnystaw zamieszcza ofertę na realizację zadania publicznego w trybie pozakonkursowym. Oferta dostępna jest pod adresem http://umkrasnystaw.bip.e-zeto.eu/bip/60_umkrasnystaw/fckeditor/file/2012/grabiec//oferta_pulsar.pdf


W związku z zamiarem ogłoszenia przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krasnymstawie otwartego konkursu ofert dla fundacji i organizacji pozarządowych prowadzących działalność na terenie Powiatu Krasnostawskiego na realizację zadań publicznych z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych wymienionych w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 lutego 2008 r. w sprawie rodzajów zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych zlecanych fundacjom i organizacjom pozarządowym serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych na spotkanie informacyjne, które odbędzie się dnia 10 maja 2012 r. o godz. 10.00 w siedzibie Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej ul. Zamkowa 5A, 22-300 Krasnystaw.


Lubelska Fundacja Rozwoju zaprasza organizacje pozarządowe, związki lub porozumienia organizacji pozarządowych

do wzięcia udziału w projekcie "Więcej i lepiej- wsparcie NGO w województwie lubelskim poprzez działalność Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych”.

Celem projektu jest poprawa efektywności funkcjonowania 300 NGO w województwie lubelskim poprzez wsparcie ze strony 6 Lokalnych Centrów Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych do 30 października 2014 roku.

Udział w projekcie mogą wziąć:

• organizacje pozarządowe, związki lub porozumienia organizacji pozarządowych,

• członkowie organizacji pozarządowych,

• osoby zatrudnione w organizacjach pozarządowych,

• wolontariusze działający w organizacji pozarządowej,

• osoby poszukujące porady prawnej zainteresowane założeniem organizacji pozarządowej,

• z terenu województwa lubelskiego.

Projekt zakłada wsparcie sektora NGO poprzez m.in.:

Działalność informacyjną w zakresie: możliwości pozyskiwania środków finansowych na bieżącą działalność NGO; dostępności oferty szkoleń dla NGO (oferowanych nie tylko przez LFR); zakładania i rejestracji NGO; obowiązków NGO wynikających z przepisów prawa. Informacje będą udzielane przez konsultantów/ki LCIiWOP. Kontakt telefoniczny lub osobisty z Lokalnym Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych.

Działalność doradczą dla zainteresowanych NGO w zakresie: uregulowań prawnych związanych z działalnością NGO, zarządzania finansami, księgowości, tworzenia strategii działania NGO, zamówień publicznych, konkurencyjności, zakładania działalności gospodarczej przez NGO, tworzenia partnerstwa i współpracy NGO z administracją publiczną, pozyskiwania nowych i aktywizowania obecnych członków NGO, marketingu usług NGO. Usługi doradcze będą prowadzone przez doradców LCIiWOP stanowiących personel projektu. Konieczność umówienia spotkania na określony termin!

Działalność związaną z usługami tutoringu: uzupełnienie działalności informacyjnej, szkoleniowej i doradczej, co pozwoli na kompleksową pomoc NGO w pozyskiwaniu środków finansowych na ich działalność statutową. Indywidualna pomoc tutora - specjalisty pozwoli na aplikowanie o środki finansowe z różnych źródeł tj. przygotowanie projektów w ramach POKL, PROW, Granty z Ministerstwa Kultury, Ministerstwa Sportu, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Urzędów Miast, Urzędów Gmin, pozyskiwanie innych sponsorów. Konieczność umówienia spotkania na określony termin!

W 2012 roku w ramach realizacji projektu planowane jest zorganizowanie szkoleń z m.in. następujących tematów:

1. Zarządzanie organizacją pozarządową (24 h) REKRUTACJA TRWA!

2. Zarządzanie finansami organizacji pozarządowej(24 h) REKRUTACJA TRWA!

3.Zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacji pozarządowej (24 h) REKRUTACJA TRWA!

4. Aplikowanie o środki na działalność organizacji pozarządowej (24 h) REKRUTACJA TRWA!

5.Marketing i PR organizacji pozarządowej (24 h) REKRUTACJA TRWA!

Kolejne szkolenia będą realizowane z następujących tematów:

1. Elastyczne formy zatrudnienia i wolontariat (24 h) REKRUTACJA TRWA!

2. Planowanie strategiczne (24 h) REKRUTACJA TRWA!

3. Partnerstwo i współdziałanie organizacji pozarządowych (24 h) REKRUTACJA TRWA!

4. Lobbing i rzecznictwo działań społecznych (24 h) REKRUTACJA TRWA!

5. Prowadzenie działalności gospodarczej przez organizacje pozarządowe (24 h) REKRUTACJA TRWA!

6. Zarządzanie projektami (24 h) REKRUTACJA TRWA!

7. Organizacje pozarządowe dla kobiet- działania na rzecz kobiet (24 h) REKRUTACJA TRWA!

W najbliższym czasie przeprowadzone zostaną dwa szkolenia:

1. Zarządzanie organizacją pozarządową w terminach: 04.06.2012, 11.06.2012, 16.06.2012.

2. Zarządzanie finansami NGO w terminach: 11.05.2012, 12.05.2012, 13.05.2012.

Dokumenty aplikacyjne znajdują się na stronie: http://www.arl.lublin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=516:qwicej-i-lepiejq

Informacje na temat projektu można uzyskać w siedzibie Lubelskiej Fundacji Rozwoju, ul. Plac 3-go Maja 21 w Krasnymstawie lub pod nr telefonu: 82 576 19 97.


Ruszył nabór do VII edycji Programu "Agrafka Agory"

Trwa nabór wniosków do programu stypendialnego „Agrafka Agory” w ramach którego przyznawane są dotacje na skierowane do studentów programy lokalnych organizacji stypendialnych.

O dofinansowanie  lokalnych konkursów stypendialnych skierowanych do studentów (na rok akademicki 2012/2013) mogą się ubiegać lokalne organizacje stypendialne - organizacje pozarządowe, o których mowa w art. 3 ust. 2 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie  z dnia 24 kwietnia 2003 r., działające na terenie wsi i miast do ok.  100 tys. mieszkańców, które zgodnie ze swoim statutem mogą prowadzić programy stypendialne.

Minimalna dotacja jaką można otrzymać w ramach Programu „Agrafka Agory" wynosi 5130,00 zł, a maksymalna - 20520,00 zł.

Zgłoszenia można nadsyłać do 20 kwietnia 2012 r. na adres: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, ul. Marszałkowska 6/6, 00-590 Warszawa.

Dodatkowe informacje na temat programu oraz dokumenty aplikacyjne znajdują się na stronie http://www.filantropia.org.pl/pl/dzialalnosc/co_robimy/Programy_stypendialne_i_grantowe/Agrafka_Agory_-_program_grantowy.html

Organizatorami Programu „Agrafka Agory” są Fundacja Agory i Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.


MASZ GŁOS, MASY WYBÓR

Zachęcamy organizacje pozarządowe działające na terenie Krasnegostawu do wzięcia udziału w kolejnej, dziesiątej edycji akcji „Masz Głos, Masz Wybór”, której celem jest zachęcenie do dialogu i współpracy mieszkańców i władze samorządowe. Najskuteczniejsi uczestnicy zostaną uhonorowani Nagrodą Super Samorząd 2012.

W akcji uczestniczą organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców, szkoły, biblioteki, domy kultury oraz lokalne media, które we współpracy z władzami gminy lub miasta wykonają zadania związane z problemami ważnymi dla każdej społeczności lokalnej. W tym roku zadania są związane z trzema tematami:

- zagospodarowanie przestrzeni publicznej

- wykorzystanie funduszy lokalnych

- przepływ informacji władze – mieszkańcy

Do  12 kwietnia na stronie www.maszglos.pl można się zarejestrować do udziału w akcji. Uczestnicy otrzymają wsparcie (szkolenia, porady ekspertów, dofinansowanie drobnych wydatków związanych z realizacją zadania).

Masz Głos, Masz Wybór to jedyna ogólnopolska akcja angażująca obywateli i władze samorządowe do dialogu i współpracy. Została zainaugurowana w 2002 roku i do tej pory objęła swoim działaniem 600 gmin w całej Polsce. Akcję organizują: Fundacja im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów wraz z Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, Pracownią Zrównoważonego Rozwoju, Stowarzyszeniem Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich. W 2011 roku nagrodą pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego wyróżniono pięć wspólnot lokalnych.


W dniu 16 marca 2012 r. o godzinie 13.30 w Sali Sejmikowej Urzędu Miasta Krasnystaw, zgodnie z Zarządzeniem Nr 26/2012 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 6 marca 2012 r., przeprowadzone zostały konsultacje z organizacjami pozarządowymi w formie bezpośredniego spotkania. Przedmiotem konsultacji był projekt uchwały Rady Miasta Krasnystaw w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Krasnystaw w 2012 roku. Ze spotkania sporządzony został protokół, który znajduje się poniżej.

PROTOKÓŁ ZE SPOTKANIA KONSULTACYJNEGO Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI W DNIU 16.03.2012 R.
RAMOWY PLAN DZIAŁALNOŚCI KULTURALNO-TURYSTYCZNEJ ZARZĄDU ODDZIAŁU REJONOWEGO POLSKIEGO ZWIĄZKU EMERYTÓW, RENCISTÓW I INWALIDÓW W KRASNYMSTAWIE NA ROK 2012


ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w pierwszym w 2012 posiedzeniu Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Krasnymstawie. Spotkanie odbędzie się w dniu 16 marca br. godzinie 13.30 w Sali Sejmikowej Urzędu Miasta Krasnystaw przy Placu 3 Maja 29.

Porządek posiedzenia:

1. Otwarcie i przyjęcie porządku posiedzenia.

2. Przyjęcie planu pracy na 2012 rok.

3. Podjęcie uchwały Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Krasnymstawie dotyczącej wyrażenia opinii do  projektu uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Krasnystaw w 2012 roku.

4. Wolne wnioski.

5. Zakończenie posiedzenia.

Przewodniczący

Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Andrzej KmicicOgłoszenie o publicznych konsultacjach projektu uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Krasnystaw w 2012 roku.

Na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003 r. Nr 106, poz. 1002 z późn. zm. ) oraz uchwały Nr XLI/309/2010 Rady Miasta Krasnystaw z dnia 28 września 2010 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu konsultowania z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji Burmistrz Krasnegostawu przedstawia do konsultacji projekt uchwały Rady Miasta Krasnystaw w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Krasnystaw w 2012 roku.

Konsultacje zostaną przeprowadzone poprzez bezpośrednie spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych w dniu 16 marca 2012 r. o godzinie 13.30 w Sali Sejmikowej Urzędu Miasta Krasnystaw przy Placu 3 Maja 29. Do konsultacji zapraszamy organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.) działające na terenie Miasta Krasnystaw.

Konsultacje mają charakter opiniodawczy, a ich wyniki nie są wiążące. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział lub przedłożonych opinii.

W załączeniu:

Projekt uchwały wraz z uzasadnieniem.

Zarządzenie Nr 12/2012

z dnia 20 stycznia 2012 r.

Burmistrza Krasnegostawu
w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego w 2012 r.

ZAŁĄCZNIK


Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła "Ogólnopolski Konkurs Grantowy" w ramach Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Celem konkursu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców) poprzez podnoszenie ich kompetencji i rozwój umiejętności społecznych.

O dotacje do 40 000 zł na działania trwające 15 miesięcy realizowane pomiędzy  1 czerwca 2012 r. a 30 listopada 2013 r. (prowadzone ze stałą, minimum 25-osobową grupą młodzieży w wieku 13-19 lat) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.

Ogólnopolski Konkurs Grantowy składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie konkursu wnioskujący przygotowują diagnozy środowiska lokalnego, w drugim (do którego zakwalifikuje się część wnioskujących) organizacje przygotują projekty. Termin nadsyłania wniosków w pierwszym etapie konkursu mija 22 lutego 2012 roku o godzinie 24.00.

Na stronie http://www.rownacszanse.pl/aktualnosci/aktualnosc/?cid=1217 można znaleźć dokładne zasady konkursu, kryteria oceny merytorycznej diagnozy, wzór formularza wniosku oraz  instrukcję wypełniania wniosku.

Zachęcamy organizacje pozarządowe z terenu Krasnegostawu o składanie wniosków aplikacyjnych w konkursie.Przypominamy, że z dniem 30 stycznia mija termin składania sprawozdań z wykonania zadania publicznego za 2011 rok.
Poniżej znajdą Państwo obowiązujący wzór
SPRAWOZDANIA z wykonania zadania publicznego za 2011 rok


Zarządzenie Nr 9/2012
Burmistrza Krasnegostawu
z dnia 19 stycznia 2012 r.

w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu na realizację zadań pożytku publicznego w 2012 r. w sferze upowszechnienia kultury fizycznej

Ogłoszenie w sprawie otwartego konkursu ofert

WZÓR OFERTY


Minister Sportu i Turystyki ogłosił otwarty konkurs wniosków na dofinansowanie w 2012 r. zadań programu „Sport Wszystkich Dzieci” finansowanych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF).

Szczegóły na stronie BIP Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Minister Sportu i Turystyki ogłosił otwarty konkurs ofert na dofinansowanie w 2012 roku zadań z zakresu upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych finansowanych ze środków pochodzących z budżetu państwa.

Szczegóły na stronie BIP Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Minister Sportu i Turystyki ogłosił otwarty konkurs na dofinansowanie w 2012 r. zadań z zakresu rozwijania sportu osób niepełnosprawnych realizowanych w ramach zadania: „Promowanie i wspieranie rozwoju Sportu dla Wszystkich”, działania: „Wspieranie przedsięwzięć w zakresie upowszechniania sportu osób niepełnosprawnych”finansowanych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Szczegóły na stronie BIP Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Na podstawie art. 19a ust. 1,3 i 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. Urząd Miasta Krasnystaw zamieszcza ofertę na realizację zadania publicznego w trybie pozakonkursowym. Oferta dostępna jest pod adresem http://krasnystawum.bip.e-zeto.com/public/get_file.php?name=oglo_sport_zima_2012.pdf&id=219996


Zarząd Województwa Lubelskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Lubelskiego w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa w formie powierzenia z terminem realizacji od 1 kwietnia do 30 czerwca 2012 r. oraz w formie wspierania z terminem realizacji od 1 kwietnia do 15 grudnia 2012 r. Termin składania ofert na zadania upływa dnia 3 lutego 2012 roku.

W 2012 r. Zarząd Województwa Lubelskiego przeznacza na powierzenie i wsparcie realizacji zadań wybranych w ramach konkursu  środki finansowe w wysokości nie przekraczającej 200.000,00 zł (słownie: dwieście tysięcy złotych).

Podmiotami uprawnionymi do składania ofert są:

♦ Organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z [późn.zm.),

♦ Osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego,

♦ Stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego,

♦ Spółdzielnie socjalne,

♦ Spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością o których mowa w art.3, ust.3, pkt 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.).

Więcej informacji na stronie http://www.lubelskie.pl/index.php?pid=534&mode=news&group=121&news=26777&p=


Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie informuje o możliwości ubiegania się o indywidualne stypendia artystyczne na 2012 rok w następujących kategoriach: teatr, plastyka, muzyka, film, proza, poezja, fotografia, taniec artystyczny/balet, teatr tańca.

O stypendia mogą ubiegać się osoby, które spełniają łącznie następujące kryteria: - do dnia złożenia wniosku nie ukończyły 23 roku życia - mieszkają na terenie województwa lubelskiego - posiadają szczególne indywidualne osiągnięcia artystyczne. Podmiotami uprawnionymi do składania wniosków są: - instytucje kultury - szkoły i uczelnie wyższe - stowarzyszenia i fundacje społeczno-kulturalne - stowarzyszenia i związki twórcze - inne podmioty, których statutowy zakres działalności obejmuje zadania w dziedzinie kultury i sztuki Wnioski stypendialne mogą być składane osobiście lub drogą pocztową w nieprzekraczalnym terminie do 30 stycznia 2012 roku. O zachowaniu terminu decyduje data złożenia (wpływu) wniosku do Urzędu Marszałkowskiego. Ponadto Urząd Marszałkowski prosi o składanie wniosków na każdą osobę w osobnych kopertach. Formularz wniosku stypendialnego dostępny jest na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego: www.lubelskie.pl, www.bip.lublin.pl/um/index.php lub w Departamencie Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w pok. 317  /tel. 081 441 67 17/.Zarządzenie nr 104/2011 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 21 grudnia 2011 r. w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi i świadczenie usług opiekuńczych dla osób w zaspokojeniu codziennych potrzeb życiowych podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie.
Zarządzenie Nr 103/2011
Burmistrza Krasnegostawu
z dnia 20 grudnia 2011 roku


w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego Miasta Krasnystaw w roku 2012

Wzór oferty


Informujemy, iż w wyniku jawnego głosowania Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego  jednogłośnie pozytywnie , przy 10 głosach „za”  podjęła Uchwałę Nr IV/2/2011 w sprawie zaopiniowania projektu Programu współpracy Miasta Krasnystaw z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi  działalność pożytku publicznego w 2012r.

Informujemy także, iż Miejska Rada Działalności Pożytku Publicznego wytypowała do pracy w komisjach konkursowych oceniających oferty o dofinansowanie działań wspierających realizację zadań z zakresu działalności pożytku publicznego 2 osoby. Wspomniane osoby to:

1. Teresa Miszczak – przedstawiciel Uczniowskiego Klubu Sportowego WODNIK,

2. Małgorzata Antoniak – przedstawiciel Stowarzyszenia Kultury PALETAZARZĄDZENIE Nr 96
Burmistrza Krasnegostawu 
Z dnia 24 listopada 2011 r.

W sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizacje specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi i świadczenie usług opiekuńczych dla osób w zaspokojeniu codziennych potrzeb życiowych


Załącznik Nr 1

Załącznik Nr 2

Wzór oferty


Sprawozdanie z przeprowadzonych konsultacji społecznych w sprawie projektu Programu współpracy Miasta Krasnystaw z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2012 roku


Bezpłatne szkolenia dla NGO

Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym "AGAPE" zaprasza do bezpłatnego udziału w szkoleniach w ramach projektu "Inkubatory Rozwoju Społecznego na Lubelszczyźnie". Uczestnikami projektu mogą być osoby związane z organizacjami pozarządowymi, jak również osoby zainteresowane tą tematyką, jedynym warunkiem jest ukończenie 18 roku życia i zamieszkiwanie na terenie powiatu krasnostawskiego. Mogą to być osoby bezrobotne, pracujące, rolnicy, domownicy rolnika, osoby kształcące się i uczące a także wolontariusze ngo’s.

W ramach projektu uczestnikom zostaną zapewnione:

a) SZKOLENIA

MODUŁ I. TWORZENIE I ZARZĄDZANIE ORGANIZACJĄ POZARZĄDOWĄ (6 DNI)

* przepisy prawne dotyczące funkcjonowania organizacji pozarządowych,

* analiza organizacji i ich otoczenia,* strategia i plan działania organizacji,

* skuteczne budowanie zespołu,

* delegowanie uprawnień,

* rola lidera NGO,

* pozyskiwanie funduszy,

* usługi społeczne,

* tworzenie partnerstw i współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego,

* zasady zrównoważonego rozwoju  i równości szans,

* promocja i kształtowanie wizerunku organizacji.

MODUŁ II. PRZEDSIĘBIORCZE DZIAŁANIA, SPOŁECZNE ZYSKI:

* Działalność gospodarcza i odpłatna działalność pożytku publicznego (2 DNI) –

* Księgowość w ngo’s (2 DNI)

MODUŁ III. WZMOCNIENIE KOMPETENCJI OSOBISTYCH (3 DNI)

* postawy i podwyższanie motywacji,

* identyfikacja własnych zasobów,

* umiejętność rozwiązywania konfliktów,

* zarządzanie i praca w zespole,

* zarządzanie czasem i zadaniami.

b) WIZYTY STUDYJNE

Projekt zakłada realizację 2 wyjazdów studyjnych dla 30 osób w celu poznania dobrych praktyk podmiotów ekonomii społecznej z terenów o podobnej strukturze ekonomicznej i społecznej. Pierwsza wizyta odbędzie się w dniach 9-10-11 grudnia 2011r. do miejscowości Klucze koło Krakowa, gdzie prężnie działa spółdzielnia socjalna założona przez Panią Agnieszkę Ścigaj, która będzie również prowadziła szkolenia w ramach naszego projektu. W ramach wizyt studyjnych zapewniamy bezpłatny nocleg, transport oraz posiłki.

c) DORADZTWO

Doradztwo w zakresie marketingu, księgowości, prawa, pozyskiwania funduszy na działalność (dostosowanego do indywidualnych potrzeb) – każdy uczestnik projektu może liczyć na specjalistów, którzy udzielą bezpłatnych porad dostosowanych do indywidualnych potrzeb.

Harmonogram szkoleń


Lokalizacja szkoleń:
Krasnystaw, sala nr 4 przy Kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia,

ul. Sobieskiego 26, 22-300 Krasnystaw

Czas realizacji: 16.00 – 19.15

Zapewniamy: serwis kawowy, ciepły posiłek, materiały szkoleniowe oraz zwrot kosztów dojazdu.

Lp.

Tytuł szkolenia

Data

Godzina

Trener

1

Moduł: „Tworzenie i zarządzanie organizacją pozarządową” - przepisy prawne dotyczące funkcjonowania NGO - zakończone

26.10.2011

16.00 – 19.15

Wojciech Wnuk

2

Moduł: „Tworzenie i zarządzanie organizacją pozarządową” - analiza organizacji i ich otoczenia, strategia i plan działania organizacji, promocja i kształtowanie wizerunku organizacji

9.11.2011

16.00 - 19.15

Monika Kwiatuszewska

3

Moduł: „Tworzenie i zarządzanie organizacją pozarządową” - skuteczne budowanie zespołu, delegowanie uprawnień, rola lider NGO

24.11.2011

16.00 – 19.15

Justyna Syroka

4

Moduł: „Tworzenie i zarządzanie organizacją pozarządową” - pozyskiwanie funduszy na usługi społeczne – część I

6.12.2011

16.00 – 19.15

Michał Czerwonka

5

Moduł: „Tworzenie i zarządzanie organizacją pozarządową” - pozyskiwanie funduszy na usługi społeczne – część II

15.12.2011

16.00 – 19.15

Monika Kwiatuszewska

Bliższe informacje pod numerem telefonu 693-710-452 oraz osobiście podczas dyżurów Stowarzyszenia "AGAPE" przy Kościele p.w. Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Sobieskiego 26, w poniedziałek w godz. 9.00-13.00 i w czwartek w godz. 14.00-18.00.


Departament Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki ogłosił otwarty konkurs dla NGO. Organizacje pozarządowe mogą się o dotacje na realizację zadań publicznych z zakresu turystyki na rok 2012.


Z A P R O S Z E N I E

Uprzejmie zapraszam do wzięcia udziału w IV posiedzeniu Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Krasnymstawie, które odbędzie się w dniu 17 listopada 2011r. o godzinie 11:00 w sali obrad Urzędu Miasta Krasnystaw przy  Plac 3 Maja 29.

Porządek posiedzenia:

1. Otwarcie i przyjęcie porządku posiedzenia.

2. Opinia Rady do projektu Programu współpracy Miasta Krasnystaw z organizacjami pozarządowymi oraz innymi  podmiotami  prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2012r.”,

3. Wytypowanie przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w pracach komisji konkursowych powołanych w celu opiniowania ofert złożonych w otwartych konkursach  w roku 2012.

4. Wolne wnioski

5. Zakończenie posiedzenia

Przewodniczący 
Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Andrzej Kmicic


Burmistrz Krasnegostawu Zarządzeniem z dnia 86/2011r z dn. 04.11.2011r. zarządził przeprowadzenie konsultacji społecznych projektu Programu współpracy Miasta Krasnystaw z organizacjami pozarządowymi oraz innymi  podmiotami  prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2012r.

Celem konsultacji jest poznani stanowiska organizacji pozarządowych i podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. Nr 96, poz. 873 z późn. zm.) działających, bądź mających siedzibę na terenie Miasta Krasnystaw.

1. Konsultacje  polegają na wypełnieniu formularza, stanowiącego Załącznik Nr 1 do Zarządzenia, po uprzednim zapoznaniu się z projektem  Programu współpracy Miasta Krasnystaw z organizacjami pozarządowymi oraz innymi  podmiotami  prowadzącymi działalność  pożytku publicznego.

2. Projekt Programu oraz formularz konsultacyjny zostanie zamieszczony w dniu 7 listopada 2011r. na stronie internetowej Miasta Krasnystaw www.krasnystaw.pl  w zakładce „Aktualności” oraz na stronie BIP w zakładce „Ogłoszenia 2011” i  „Współpraca z organizacjami pozarządowymi”. Projekt programu będzie dostępny od wyżej wymienionego terminu w Urzędzie Miasta, pokój 28.

3. Wypełniony  formularz dotyczący konsultacji należy złożyć w terminie do dnia 16 listopada 2011r. do godz. 1530 w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krasnystaw ul. Plac 3-Maja 29 lub przesłać elektronicznie wypełniony dokument na adres:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. .


Szanowni Państwo,

przypominamy, że Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży 1 sierpnia ogłosiła nową edycję Regionalnego Konkursu Grantowego!

W konkursie o dotacje do 7 000 zł na projekty minimum 6-miesięczne, rozpoczynające się nie wcześniej niż 1 stycznia 2012 roku i trwające nie dłużej niż do 31 lipca 2012 roku mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, gminne domy kultury i gminne biblioteki oraz nieformalne grupy dorosłych, które chcą założyć organizację pozarządową, z terenów wiejskich i małych miast (do 20 000 mieszkańców).

Celem projektów realizowanych w ramach Programu "Równać Szanse" jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej (w wieku 13 - 19 lat) z małych miejscowości.

Termin składania wniosków mija 11 października 2011 roku. Informacje o konkursie, zasady i kryteria oceny merytorycznej oraz link do elektronicznego formularza znajdują się na stronie http://www.rownacszanse.pl/aktualnosci/aktualnosc/?cid=969

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

Członkowie Miejskiej Rady

Działalności Pożytku Publicznego

Miasta Krasnystaw
Z A P R O S Z E N I E Uprzejmie zapraszam do wzięcia udziału w III posiedzeniu Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Krasnymstawie, które odbędzie się w dniu 22 września 2011r. o godzinie 11.00 w sali obrad Urzędu Miasta Krasnystaw przy  Placu 3 Maja 29. Porządek posiedzenia:

1. Otwarcie i przyjęcie porządku posiedzenia.

2. Przyjęcie propozycji zadań publicznych  pożytku publicznego realizowanych wspólnie z organizacjami pozarządowymi w roku 2012.

3. Przyjęcie propozycji do Programu współpracy Miasta Krasnystaw z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2011r.

4. Wolne wnioski.

5. Zakończenie posiedzenia.

Spotkanie z organizacjami pozarządowymi

Spotkanie konsultacyjne z organizacjami pozarządowymi

Powołano miejską radę działalności pożytku publicznego


Zarządzenie Nr 19/2011 25.02.2011 r.

Burmistrza Krasnegostawu

W sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu na wsparcie realizacji zadań publicznych w sferze upowszechniania kultury fizycznej - [ Załącznik ]


Zarządzenie Nr 18/2011

Burmistrza Krasnegostawu z dnia 25.02.2011

W sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań pożytku publicznego w 2011 roku - [ Załącznik ]Współpracy miasta Krasnystaw z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w zakresie realizacji zadań publicznych miasta Krasnystaw na 2011 rok.Współpraca z organizacjami pozarządowymi

OGŁOSZENIE - BEZPŁATNE USŁUGI MARKETINGOWE DLA NGO

Firma Centrum Usług "Profesja" Spółka z o.o. w styczniu 2010 rozpoczęła realizację projektu: „ABC EKONOMII SPOŁECZNEJ- I” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 7.2.2 POKL 2007-2013, okres realizacji projektu: 01.01.2010 – 31.12.2010. W związku z powyższym firma oferuje m.in. wsparcie dla przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej (np. organizacji pozarządowych) posiadających siedzibę w województwie lubelskim. Podmioty spełniające powyżej podane kryteria mogą skorzystać całkowicie bezpłatnie w najbliższym okresie z:

 • usług marketingowych, m.in. w zakresie wsparcia przy opracowaniu planu marketingu, wsparcia przy wdrożeniu planu marketingu w zakresie konsultacji dotyczących prawidłowości prowadzonych przez instytucję działań, wsparcia przy oszacowaniu kosztów marketingu, pomoc przy dokonaniu oceny słabych i mocnych stron marketingu (konsultacje),

 • forma świadczenia usługi – Internet i telefon,

 • czas trwania usługi wynosi 1 miesiąc

Liczba miejsc ograniczona! Zainteresowani reprezentanci podmiotów ekonomii społecznej proszeni są o przesłanie wypełnionej deklaracji, którą można także pobrać ze strony projektu www.abcekonomii.eu zakładka Rekrutacja-usługi marketingowe. Dodatkowo przedstawiciel danego podmiotu ekonomii społecznej (np. organizacji pozarządowej) winien spełniać przynajmniej jeden z poniższych warunków, tj. powinien być:

 • zatrudniony w tym podmiocie lub

 • współpracować z tym podmiotem jako wolontariusz lub

 • odbywać staż w tym podmiocie lub

 • wpisany w KRS jako założyciel lub członek zarządu lub

 • członkiem w organizacji (podmiocie ekonomii społecznej) Osoba reprezentująca podmiot ekonomii społecznej powinna przesłać do firmy wypełnioną deklarację oraz dokument potwierdzający spełnianie przynajmniej jednego z w/w warunków. Tym dokumentem może być np. zaświadczenie wystawione przez podmiot ekonomii społecznej lub KRS danego podmiotu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu: www.abcekonomii.eu

w zakładce „Rekrutacja-usługi marketingowe”.

Dokumenty przyjmujemy drogą elektroniczną, na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

lub faksem: 22 357 90 07.

Następnie oryginały dokumentów należy przesłać listownie na adres:

Biuro projektu „ABC EKONOMII SPOŁECZNEJ-I” ul. Jana Pawła II 12 21-400 Łuków

tel. (22) 392 87 83 w godz. 8.00-16.00.

Druk  sprawozdania z realizacji zadania publicznego obowiązujący w 2017 r. do rozliczenia dotacjiKalendarz

Galeria