Sport

II PÓŁMARATON CHMIELAKOWY O PUCHAR BURMISTRZA KRASNEGOSTAWU

I PÓŁMARATON CHMIELAKOWY (ARCHIWUM)

"BiegamBoLubię" w Krasnymstawie

Krasnystaw to bez wątpienia miasto sportu. Nowoczesne obiekty i mnogość klubów sportowych powoduje, iż Krasnystaw jest w ścisłej krajowej czołówce miast o najbogatszej ofercie sportowej. Od lat miasto jest gospodarzem wielu imprez sportowych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, takich jak V Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Taekwondo WTF, Turniej Mini-Piłki Nożnej, Zawody Zapaśnicze i wiele innych. Istnieje tu 11 klubów, z których najstarszy to MGKS START Krasnystaw powstały w 1944 roku. Miejskie kluby sportowe oferują szereg dyscyplin począwszy od szachów i warcabów, a skończywszy na sportach walki. Zarówno mieszkańcy jak i odwiedzający Krasnystaw goście mają możliwość korzystania z wielu znajdujących się na terenie miasta obiektów.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie.

Na terenie MOSiR Krasnystaw znajduje się między innymi zawierająca 6 torów kryta pływalnia, sauna, siłownia, klub fitness, a także 2 korty tenisowe. Ośrodek dysponuje również boiskami treningowymi przy ul. Sikorskiego. MOSiR Krasnystaw odpowiada za organizację wydarzeń o charakterze sportowo-rekreacyjnym odbywających się na terenie miasta. Jest to także jednostka zarządzającą Stadionem Miejskim i Centrum-Sportowo Rekreacyjnym.

 

Stadion Miejski i Centrum Sportowo-Rekreacyjne.

W budynku Centrum o powierzchni ok. 1500 m2 znajduje się wielofunkcyjna hala do uprawiania sportów walki i gier zespołowych wraz z przebieralniami i pełnym węzłem sanitarnym. Stadion posiada trybuny z ok. 2000 miejsc siedzących i dodatkowe 200 miejsc na balkonie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego. Płyta do gry ma 105 m długości i 68 m szerokości. Otoczona jest 400 m bieżnią syntetyczną wysokiej jakości umożliwiającą osiąganie dobrych wyników sportowych.

Ogólnodostępne strefy rekreacji dziecięcej.

Boiska do koszykówki, siatkówki, wrotek (zimą lodowiska), bieżnie lekkoatletyczne, place zabaw, skocznie w dal i wzwyż, skate park, czy też rzutnia do pchnięcia kulą to przykłady obiektów znajdujących się przy Zespole Szkół Nr 5. Wszystkie są ogólnodostępne i wykonane z najbezpieczniejszych i najnowocześniejszych materiałów. W nowoczesne boiska i place zabaw przystosowane do różnego rodzaju zajęć ruchowych wyposażone są również Zespoły Szkół Nr 1 i Nr 4.
Kalendarz

Galeria