Relacja z Krasnostawskiego Kolędowania

Jak to dobrze, że są święta, że w naszym szarym życiu są wielkie dziwy i czary, i oczywiście tradycyjny wieczór kolęd w naszym mieście. Kolejny raz mieszkańcy Krasnegostawu uczestniczyli w kolędowaniu, by przeżywać magię narodzin Chrystusa i czar muzycznych uniesień. 27 stycznia 2019 roku w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia odbyło się kolejne Krasnostawskie Kolędowanie.


Wieczór kolęd rozpoczęła Oliwia Mazurek utworem „Pokój i nadzieja” oraz Klaudia Żuk z kolędą „Przysiadło słonko”. Oliwia i Klaudia to uczennice z Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krasnymstawie przygotowane przez pana Leszka Darmochwała. Następnie duet Dominika i Karolina Stęplowskie ze Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym wykonały akapella trzy utwory: „Cicho wszędzie”, „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Wśród nocnej ciszy”. Uczennice doskonalą swój warsztat wokalny pod kierunkiem pani Doroty Maciejewskiej.

Zespół wokalny Jak zawsze reprezentował gospodarzy tegorocznego kolędowania – Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 im. Jana Pawła II. Zespół prowadzony przez pana Leszka Darmochwała wyśpiewał „W żłobie leży” i „Radość dziś nastała”.

Na zakończenie w energetycznym i radosnym nastroju utrzymała słuchaczy kapela folkowa Styrta z Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej. Wykonując utwory: „Gdy się Chrystus rodzi”, „Mizerna cicha” oraz „Gore gwiazda”. Kapelę prowadzi pan Krzysztof Darmochwał. Energiczne brzmienie i nieco nowatorskie wykonanie kolęd przypadło do gustu sympatykom wieczorów z kolędą, gdyż Styrta nie tylko porwała wszystkich do wspólnego wykonania, ale i wykonała bis.

Prowadząca wieczór kolęd pani Marzena Darmochwał zaprosiła wszystkich wykonawców przed ołtarz, podziękowała serdecznie za udział solistom i zespołom oraz księdzu proboszczowi Januszowi Gzikowi za miłe ugoszczenie w swojej parafii i słodkie prezenty.

Tradycyjnie już wszyscy zebrani odśpiewali wspólnie kolędę: „Bóg się rodzi”. Z całą pewnością był to wieczór pełen wrażeń i przeżyć nie tylko estetycznych. Co roku przybywa sympatyków Krasnostawskiego Kolędowania i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

Iwona Grzywna

Kalendarz

Galeria