27. Finał WOŚP w Krasnymstawie

Prezentujemy podsumowanie krasnostawskiego 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota, jaką zebrał Sztab w Krasnymstawie, nie jest jeszcze ostateczna. Wciąż trwają licytacje w serwisie allegro. Wiemy jednak, że w dniu 13 stycznia br. do puszek zebrano w naszym okręgu w sumie 50 863,71 zł, czyli kwotę o 13 090,63 zł wyższą niż ubiegłoroczna.

Nasza ekipa 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pracowała na pełnych obrotach! Należeli do niej wolontariusze zbierający pieniądze do puszek, osoby liczące ofiarowane fundusze oraz organizatorzy, którzy zajmowali się m.in. organizacją koncertów i licytacji.

W bieżącym roku do wspólnej akcji włączyło się także Stowarzyszenie „Krasnostawskie Karpie”, Klub Seniora z Krasnostawskiego Domu Kultury oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Słuchacze Uniwersytetu rozdali podczas finału 34 blachy ciast, zbierając jednocześnie do puszki prawie 3000 zł.

Burmistrz Krasnegostawu – Robert Kościuk włączył się w akcję, przekazując na licytację wartościowy, egipski papirus. Co więcej, w imieniu mieszkańców, przeznaczył na licytację gadżety miejskie, które zostały sprzedane za kwotę 500 zł. Wśród przekazanych elementów były m.in. koszulki I <3 Krasnystaw, maskotki oraz kalendarz, w którym znalazły się noworoczne życzenia od Burmistrza.

Punktualnie o godzinie 20:00, pod Krasnostawskim Domem Kultury, pojawiło się płonące serce - symbol zakończenia zbiórki, który rozgrzał wszystkich uczestników akcji. Przedmioty ofiarowane na krasnostawski Finał WOŚP, można jeszcze licytować na aukcjach w serwisie allegro.

Kalendarz

Galeria