Orszak Trzech Króli po raz siódmy w Krasnymstawie!

Orszak Trzech Króli jest organizowany w Polsce od jedenastu lat. Krasnystaw uczestniczył w nim już po raz siódmy. Organizatorami tegorocznej edycji byli: Krasnostawskie Parafie, Poseł na Sejm RP - Teresa Hałas, Starosta Powiatu Krasnostawskiego, Burmistrz Krasnegostawu, Stowarzyszenie Gloria Vitae, Krasnostawski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie oraz Zakład Przemysłu Odzieżowego CORA-TEX, który uszył stroje dla uczestników uroczystego pochodu.

Wydarzenie rozpoczęło się 6 stycznia 2019 o godz. 12:00 Mszą Świętą w Parafiach Krasnostawskich. W kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, podczas kazania, dzieci z klasy III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Krasnymstawie zaprezentowały przedstawienie o Narodzeniu Pańskim.

Pochód wyruszył z trzech krasnostawskich świątyń o godzinie 13:00. Na czele, tuż za gwiazdą betlejemską i młodzieżą niosącą orszakowe flagi, na bryczce jechała święta rodzina. Podążali za nią trzej królowie, którzy reprezentowali każdą z parafii krasnostawskich.

Barwny korowód, prowadzony przez pierwszego króla, wyruszył spod kościoła pw. Matki Bożej Pocieszenia, następny król dołączył przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej, a ostatni, z kościoła pw. św. Franciszka Ksawerego, włączył się do marszu obok Krasnostawskiego Domu Kultury.

Pochód przeszedł ulicami Okrzei, Oleszczyńskiego oraz Piłsudskiego na Rynek Miejski, gdzie rozstawiono scenę i odegrano jasełka. Po błogosławieństwie i złożeniu przez dzieci darów, główny organizator — ks. dziekan Roman Skowron, Pani Teresa Hałas - Poseł na Sejm RP, Pan Andrzej Leńczuk - Starosta Powiatu Krasnostawskiego oraz Pan Robert Kościuk - Burmistrz Krasnegostawu złożyli mieszkańcom noworoczne życzenia.

Na koniec wystąpili artyści z Krasnostawskiego Domu Kultury, którzy zaprezentowali tzw. "szczodraki", a mieszkańcom rozdano ciepłe posiłki przygotowane przez Miasto Krasnystaw. Dodatkowo Starosta wraz z Burmistrzem zorganizowali dla dzieci słodkie upominki, a parafia pw. Trójcy Przenajświętszej rozdała bułki, drożdżówki oraz owoce.

Kalendarz

Galeria