Promujemy Krasnystaw

W dniu 24 listopada 2018 roku Miasto Krasnystaw, po raz drugi, uczestniczyło w XXVI Międzynarodowych Targach Turystycznych TT Warsaw, organizowanych w Pałacu Kultury w Warszawie. W tym roku podczas targów zaprezentowało się aż 439 wystawców, którzy zachwalali uroki miast i regionów z terenu Polski oraz zagranicy. Materiały o Krasnymstawie były prezentowane na stoisku poświęconym województwu lubelskiemu. Za koordynację ekspozycji odpowiadali pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Uczestnicy targów, którzy wykazywali chęci poznania Krasnegostawu, mieli możliwość nabycia materiałów informacyjnych oraz dopytania reprezentantów miasta o interesujące ich kwestie. Specjalnie dla turystów przygotowano też interesujące krzyżówki. Posługując się folderem turystycznym, bez trudu odnaleźli odpowiedzi na najtrudniejsze nawet pytania m.in. jak wg legendy książę Polan Szczek, nazwał gród nad Wieprzem, czy też jakie ryby widnieją w herbie Krasnegostawu.

Każdy ze zwycięzców otrzymał, w nagrodę za rozwiązanie, drobną pamiątkę z naszego miasta. Dzięki uczestnictwu w targach pracownicy mają możliwość sprawdzenia, jakie wiadomości na temat Krasnegostawu są szczególnie atrakcyjne dla turystów. Dziękujemy Lokalnej Organizacji Turystycznej „Krasnystaw - Wrota Roztocza" za współpracę oraz zorganizowanie wyjazdu.

Kalendarz

Galeria