Spektakl „Spektrum” w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 30 października o godz. 18:00 na spektakl pt. „Spektrum”. Spektakl wyprodukowany został przez Fundację Sztukmistrze i Warsztaty Kultury w Lublinie przy współpracy z Carnival Otwarta Przestrzeń Cyrkowa dla Carnavalu Sztukmistrzów 2015. Bilety w cenie 20 zł normalny i 15 zł ulgowy do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw. W dniu wydarzenia wejściówki w wyższej cenie, odpowiednio 30 zł i 25 zł

„Spektrum” to spektakl nowego cyrku, łączący w sobie elementy akrobatyki, teatru, żonglerki, pantomimy oraz iluzji optycznej. Jest on zapisem poszukiwań artystycznych nastawionych na odświeżające i innowacyjne zastosowanie sztuk cyrkowych z wykorzystaniem technik teatru fizycznego. Cel ten pozwolił nam uzyskać unikalną warstwę wizualno-ruchową, gdzie gest jest sprzężony ze świadomą manipulacją przedmiotem. Widz zostaje przeniesiony do abstrakcyjnego świata kształtów i rzeczy. Za ich pomocą aktorzy tworzą atmosferę groteskowego uniwersum obrazów. „Spektrum” to spektakl widowiskowy, żywy, minimalistyczny, ujawniający możliwą harmonię pomiędzy ciałem a przedmiotem. Humor, dynamizm i różnorodność w połączeniu z przemyślaną grą gestów i ukrytych znaczeń, stanowi treść uniwersalną w odbiorze, skierowaną zarówno do młodszego, jak i starszego widza.

Dzień wcześniej, w poniedziałek 29.10 o godz. 17:00 zapraszamy na bezpłatne warsztaty „Nowy Cyrk od podstaw”. Zapisy w sekretariacie KDK. Zapraszamy zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych.

Spektakl został zrealizowany w ramach programu „Teatr Polska”. Celem programu jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W jego ramach teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji przedstawień w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. „Teatr Polska” jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Reżyseria: Jakub Szwed, Artur Perskawiec, Daniel Chlibiuk, Mateusz Kownacki
Muzyka: Paul Kwitek
Scenografia: Daniel Chlibiuk
Obsada: Jakub Szwed, Artur Perskawiec, Daniel Chlibiuk, Mateusz Kownacki
Czas trwania: 50 min
Spektakl dla młodzieży i dorosłych.

Tekst: Krasnostawski Dom Kultury
Kalendarz

Galeria