Wielki sukces w konkursie profilaktycznym!

XVIII edycja Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł zapewne na długo zapadnie w pamięci jednej z uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Krasnymstawie - Klaudii Skubisz (uczennicy klasy VII). Otóż wykonana przez nią praca plastyczna została doceniona przez Kapitułę Trzeźwego Umysłu za interesujące wykonanie. W dniu 23 października 2018 r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się uroczysty finał Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł 2018”, w której młodzież ze szkół prowadzonych przez Miasto Krasnystaw bierze też udział.

W tym roku kampanii ZTU towarzyszyło hasło: ,,Autoportret’’, czyli oprócz wielu działań profilaktycznych, konkursów i warsztatów prowadzonych  z młodzieżą, był temat przedstawienia siebie w formie literackiej i plastycznej. Do Kapituły ZTU wpłynęło kilkanaście tysięcy prac z całej Polski, w tym 247 prac z krasnostawskich szkół. Gospodarzami finału byli: Piotr Adamski-prezes Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych, które jest pomysłodawcą i realizatorem kampanii oraz Krystyna Kubczak- dyrektor biura SPiDR. Uroczystość prowadził dziennikarz Jakub Porada. Głównym elementem gali było wręczenie nagród w konkursie literacko- plastycznym i autoprezentacja ich autorów. Uczennica klasy VII Klaudia Skubisz została laureatką nagrody głównej. Tematyka pracy była związana z wielką pasją autorki, jaką jest czytanie.

Podczas gali powiedziała: ,,Uwielbiam czytać książki i lubię przenosić się w świat przez nie przedstawiony, to mnie relaksuje i rozwija moją wyobraźnię’’. Praca została przygotowana pod kierunkiem nauczyciela plastyki Renaty Marczewskiej. Jako nagrodę Klaudia otrzymała domowy zestaw muzyczny z funkcją Bluetooth, pamiątkowy dyplom oraz książkę z dedykacją autorstwa Jakuba Porady: ,,Porada na Europę 2. Tanie podróżowanie’’.

Laureatce towarzyszyła również pani Alicja Grabiec – Pełnomocnik Burmistrza Krasnegostawu do spraw profilaktyki, wieloletni koordynator Miejskiej Kampanii ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł’’. Na koniec pobytu delegacja z Krasnegostawu zwiedziła Muzeum Sportu i Rekreacji w Centrum Olimpijskim.

W konkursie plastyczno–literackim Kapituła ZTU wyróżniła prace pięciu uczniów, którzy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy:

- Michał Mazurek – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krasnymstawie,

- Agnieszka Pezda - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krasnymstawie,

- Julia Strycharczuk - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Krasnymstawie,

-Eliza Dega - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Krasnymstawie,

- Aleksandra Bąk - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Krasnymstawie.

Nagrody wraz z podziękowaniami zostaną wręczone młodzieży na podsumowaniu miejskiego etapu Kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Kalendarz

Galeria