Aktualności ze szkół i przedszkoli - październik 2018

Aktualności ze szkół i przedszkoli - październik 2018

Prezentujemy październikowe działania krasnostawskich szkół i przedszkoli. Serdecznie dziękujemy instytucjom za nadesłane wiadomości. Zachęcamy do przesyłania informacji na temat organizowanych wydarzeń. Miłej lektury!Przedszkole nr 8 ”Teatralna Ósemka” w Krasnymstawie

"Teatralna Ósemka” wyróżniona Certyfikatem „Froeblowskiej Grupy"

Miło nam poinformować, iż już po raz kolejny dzieci z grupy "Sowy", pracującej metodą Froebla, uzyskały jako jedyne w powiecie krasnostawskim Certyfikat "Froeblowskiej Grupy". Jest on podsumowaniem pracy opartej o program "Dar zabawy", który przedszkolaki realizują każdego dnia. Gala wręczenia certyfikatów miała miejsce 5-6 października podczas IV Ogólnopolskiej Konferencji Froeblowskiej, w której brali udział nasi nauczyciele.

Tekst i zdjęcia: Przedszkole nr 8 ”Teatralna Ósemka”


Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie

Przyrodnicze Eldorado

Świat jesiennej przyrody czaruje nas barwą oraz zapachem, ukazuje piękno w czystej postaci, szczególnie gdy miasto zamienimy na wiejską sielankę. Tak też uczynili uczniowie klas Ia, Ib i II Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie.

Pod opieką swoich wychowawczyń, 8. 10. 2018 r. wybrali się do Rancza Wróblówka w Kozicach Dolnych na niezapomniane warsztaty przyrodnicze z doskonale oswojonymi zwierzętami. Dzieci uczestniczyły w 5 godzinnych zajęciach, podczas których uczyły się poprzez zabawę i obcowanie z przyrodą - fauną i florą. Mogły dotknąć, pogłaskać zwierzęta, pojeździć konno oraz asystować podczas dojenia kozy.

Był wspólny jesienny poczęstunek w postaci ziemniaków z ogniska i kiełbasek. Piękna poniedziałkowa pogoda dała możliwość ponad czterdziestce uczniów nabyć wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej.

Tekst i zdjęcia: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orląt Lwowskich / Teresa Miszczak

Poznajemy zawody naszych rodziców

Młodzież gimnazjalna podejmując decyzję o wyborze dalszego kierunku nauki, powinna mieć na uwadze wybór zawodu. Wychodząc na przeciw potrzebom uczniów w tym zakresie, zaplanowano cykl zajęć pod hasłem "Poznajemy zawody naszych rodziców". Na pierwsze zajęcia zaprosił nas Pan Marek Frącek - przedstawiając w praktyce zawód - sadownik. Mamy obecnie dostęp do różnorodnych owoców sezonowych.

Powinniśmy z nich korzystać w dużym stopniu. Zajęcia odbyły się w sadzie przy ulicy Ułańskiej. Młodzież miała możliwość zapoznania się w praktyce z pracami wykonywanymi w sadzie w czasie sezonu. Dodatkowo uczestnicy wysłuchali wielu ciekawych informacji na temat obsługi finansowo - prawnej. Zawód sadownika to praca całoroczna. Zbieranie jabłek przez chwilę to dla uczniów frajda i zabawa lecz przez sześć godzin to już ciężka praca.

Przez cały pobyt w sadzie jedliśmy różne gatunki jabłek i gruszek. Nasze kochane mamy udowodniły nam, że owoce sezonowe świetnie nadają się jako składnik ciast bez użycia grama cukru. Jako klasa sportowa pamiętamy o uzupełnieniu "dobrych kalorii". Uzupełniliśmy je, delektując się tym razem przepysznymi śliwecznikami, biało-czerwonymi placuszkami. Dla naszej Ojczyzny ułożyliśmy flagę z ciasta.

Tekst i zdjęcia: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orląt Lwowskich / Teresa Miszczak


Przedszkole nr 1 im. „Bajeczka” w Krasnymstawie

12 października „Bajeczka” obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Świętowali wszyscy pracownicy przedszkola wraz z dziećmi i Radą Rodziców. Dzieci zaprezentowały wzruszające wiersze, piękne piosenki, a grupa pięciolatków zachwyciła niecodziennym tańcem z lalką. Wszyscy świętujący otrzymali pamiątkowe kwiaty, wykonane przez dzieci oraz symboliczne róże od Rodziców. Śmiechu i wzruszeń było co niemiara.

Tekst i zdjęcia: Przedszkole nr 1 im. „Bajeczka”


Kalendarz

Galeria