„By wyjść z ukrycia”

W sobotę 13 października 2018 r. o godz. 11 00 na antenie Polskiego Radia Lublin, prezentowany był reportaż Czesławy Borowik pt. „By wyjść z ukrycia”. Gośćmi programu byli: Monika Mroczek, Malwina Odrobińska, Justyna Litwin biorące udział w projekcie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie „Aktywność popłaca”, Mariusz Antoniak Dyrektor Miejskiego Ośrodka, Monika Sawa kierownik projektu, Marek Piwko Kierownik Centrum Integracji Społecznej w Krasnymstawie – realizator projektu. Współgospodynią programu była Małgorzata Sokół dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Audycja poprzedzona była całodniowym nagraniem „scenek z życia” projektu. Redaktor odwiedziła Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnymstawie, gdzie przypatrywała się aktualnie realizowanym formom wsparcia: treningowi kompetencji cyfrowych i informatycznych prowadzonemu przez informatyka Arkadiusza Dudka, grupie wsparcia pod opieką animatora PAL Joanny Moniakowskej oraz indywidualnemu programowi zatrudnienia socjalnego w Centrum Integracji Społecznej. Redaktor towarzyszyła również w pracy trzem uczestnikom, którzy zakończyli już swój udział w projekcie i podjęli aktywność zawodową.

Zachęcamy do wysłuchania reportażu, który znajduje się pod linkiem: https://www.radio.lublin.pl/news/kalejdoskop-regionalny-2684341

„Aktywność popłaca” to projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnymstawie w latach 2017 – 2020.

Informacja: MOPS Krasnystaw
Kalendarz

Galeria