Wakacje w Krasnostawskim Domu Kultury

W dniach 2-6 lipca w Krasnostawskim Domu Kultury odbywały się zajęcia wakacyjne, dofinansowane przez Urząd Miasta Krasnystaw w ramach realizacji działania publicznego – Wspieranie zorganizowanych form letniego i zimowego wypoczynku z programem terapeutycznym dla dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych. 

W ramach letniego wypoczynku przygotowano szereg zajęć i atrakcji dla uczestników.  W zajęciach wzięło udział 25-cioro dzieci w wieku 6–12 lat z terenu Miasta Krasnystaw. Obowiązywała wcześniejsza lista zapisów.

Poniedziałek rozpoczął się od zajęć integracyjnych prowadzonych przez Karolinę Gołębiowską i Stanisława Kliszcza -instruktorów KDK. Potem, pracownik krasnostawskiego SANEPID-u przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat zdrowego trybu życia, walki z uzależnieniami i bezpiecznego obchodzenia się ze zwierzętami. Kolejnym punktem poniedziałkowego programu miał być plener artystyczny, jednak warunki pogodowe pokrzyżowały te plany. Zajęcia przeprowadzone zostały przez Dorotę Przemorską w budynku, a młodzi uczestnicy używając wyobraźni narysowali suchymi pastelami ogromną łąkę, a następnie wykorzystując różne materiały wykonali wizerunki „Pani Przyrody”.

Wtorek przyniósł projekcję kinową bajki „Odlotowy Nielot”. Dzieci obejrzały ją w technologii  3D. Drugim punktem tego dnia były zajęcia rękodzielnicze, podczas których pod okiem Weroniki Franczak wszyscy chętni wykonali niezwykle barwne i oryginalne „łapacze snów”.

W środę na dzieci czekała nie lada atrakcja: wyjazd do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, na zaproszenie Marszałka Województwa Lubelskiego, na spektakl „Proszę słonia” przygotowany przez Teatr im. Hansa Christiana Andersena oraz koncert muzyki z bajek wytwórni Walta Disneya. Oprócz uczestników projektu, dodatkowo w wyjeździe wzięło udział szesnaścioro dzieci z Krasnegostawu.

W czwartym dniu trwania projektu dzieci pod nadzorem Magdaleny Wróbel wykonały kolorowe obrazki techniką „string art”. A ostatnim punktem dnia była lekcja muzealna w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie.  Po powrocie, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk Damiana Kozyrskiego - dyrektora KDK.

Na piątkowy wyjazd wszystkie dzieci czekały z niecierpliwością. Z wielką uciechą pokonywały trudne przeszkody w parku linowym w Lublinie. Najwięksi śmiałkowie dotarli do końca szlaku o średniej trudności, inni zadowolili się szlakiem „łatwym”.

Ta wyprawa była ostatnim punktem tegorocznego letniego wypoczynku. Wesołych wspomnień ze spędzonego razem czasu z pewnością wystarczy na długo.

Tekst i zdjęcie: KDK Krasnystaw 
Kalendarz

Galeria