Tak strzelają Seniorzy!

W upalną sobotę 16 czerwca 2018 r. na Strzelnicy w Borowicy odbyły się zawody strzeleckie seniorów z Krasnegostawu. Wydarzenie zorganizowano w ramach IV Krasnostawskiej Senioriady. W zawodach uczestniczyli przedstawiciele takich organizacji senioralnych jak: Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów ZNP, Dzienny Dom Pomocy Społecznej, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Oddział w Krasnymstawie, a także Radni Rady Seniorów Miasta Krasnystaw.

Zawody podzielono na dwie kategorie: indywidualną i drużynową, a strzały oddawano z karabinka sportowego 5,6 mm. W klasyfikacji indywidualnej zaszczytne pierwsze miejsce zajął Pan Krzysztof Ciechan (Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych), uzyskując 89 punktów. Na drugiej pozycji uplasował się Pan Stanisław Toczony (Uniwersytet Trzeciego Wieku), zdobywając 82 pkt. Trzecie miejsce natomiast wywalczył Pan Stanisław Bojarski (Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych), który uzyskał 81 punktów.

Wyniki klasyfikacji drużynowej przedstawiają się następująco:

  1. Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych - 245 pkt.

  2. Uniwersytet Trzeciego Wieku /I drużyna/ - 228 pkt.

  3. Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów ZNP - 226 pkt.

  4. Uniwersytet Trzeciego Wieku /II drużyna/ - 205 pkt.

  5. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - 176 pkt.

  6. Dzienny Dom Pomocy Społecznej - 66 pkt.

Nagrodę specjalną otrzymała Pani Ewa Kwiecień (Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów ZNP), zdobywając tytuł najlepiej strzelającej kobiety. Każdemu z uczestników wręczono drobny upominek za udział w turnieju.

Krasnostawscy seniorzy pokazali, że potrafią się świetnie bawić i przezwyciężać swoje słabości, uczestnicząc w sportowych zmaganiach. Niejeden młody człowiek mógłby pozazdrościć dobrego nastroju, formy i determinacji, z jaką walczyli w konkursie. 

Milena Dutkowska

 
Kalendarz

Galeria