Kolejne rzeźby w Krasnymstawie!

Rzeźby, które prezentują się przy ulicy Okrzei w Krasnymstawie niewątpliwie stały się elementem rozpoznawalnym naszego Miasta. Niestety w wyniku działania sił przyrody ich stan powoli się pogarszał. W związku z tym zdecydowano, aby poddać figury konserwacji.

Zabezpieczeniem drewnianych monumentów zajęli się pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Dzięki wspólnym staraniom rzeźby będą uatrakcyjniać miasto jeszcze przez wiele lat. W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z ponownym montażem figur. Zostaną ustawione w pobliżu miejsc, z których zostały przeniesione.

Dzięki wsparciu Miasta Krasnystaw powstały już kolejne rzeźby. O ich ostatecznym ulokowaniu zdecyduje konserwator zabytków. Prace są wynikiem pleneru rzeźbiarskiego zorganizowanego dnia 16 czerwca przez Stowarzyszenie Twórców Kultury „Paleta” w Krasnymstawie. Oficjalne zakończenie II pleneru rzeźbiarskiego, pleneru malarskiego oraz warsztatów malarskich dla młodzieży odbyło się przy Centrum Integracji Społecznej, gdzie zaprezentowano wszystkie dzieła twórców.

Kalendarz

Galeria