Wystawa - Ojcowie Niepodległości

Burmistrz Krasnegostawu serdecznie zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy plenerowej przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Inauguracja odbędzie się w dniu 14 czerwca o godz. 12:00. Galeria będzie gościć w Rynku Miejskim od 12 do 24 czerwca. Ekspozycja przedstawia wydarzenia i fakty historyczne powiązane z I wojną światową oraz rocznicą 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Na planszach przybliżone zostały między innymi historie życia "Ojców niepodległości" - przywódców walczących o wyzwolenie kraju spod okupacji.

Na stronie IPN czytamy: "Wśród bohaterów wystawy jest artysta, są dyplomaci, żołnierze i politycy, a także działacze społeczni. Reprezentowali różne poglądy polityczne, różnili się przynależnością społeczną i religią, urodzili się pod różnymi zaborami. Mimo to potrafili zjednoczyć się wokół jednego, nadrzędnego celu: NIEPODLEGŁOŚCI."

Autorami ekspozycji są dr Zofia Fenrych i Mateusz Lipko, którzy przygotowali ją we współpracy z Grzegorzem Czapskim, Maciejem Fryczem, Pawłem Miedzińskim, Magdaleną Ruczyńską, dr Pawłem Skubiszem oraz prof. Włodzimierzem Suleją.

Po uroczystym otwarciu zapraszamy wszystkich na koncert pt.: "Drogi wolności" organizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie. Przedstawienie jest hołdem oddanym wszystkim Polakom, którzy przyczynili się do budowania niepodległej ojczyzny. Na temat premiery koncertu pisaliśmy już wcześniej na stronie internetowej.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

Kalendarz

Galeria