RMF w Krasnymstawie

Dzięki głosowaniu mieszkańców w dniu 26 maja Rynek Miejski odwiedził reporter Radia RMF FM. W dniu wizyty od godziny 8:00 do 24:00 o Krasnymstawie mówiono w każdych kolejnych Faktach RMF FM.

Reporter przeprowadzał rozmowy z mieszkańcami miasta oraz przedstawicielami instytucji. Jako pierwszy na antenie zagościł Konrad Grochecki z Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, który opowiadał o historii Miasta. Później Radosław Dąbrowski - kierownik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Krasnystaw przedstawił turystyczną stronę Krasnegostawu. W faktach usłyszeć można było także wypowiedź Damiana Kozyrskiego - Dyrektora Krasnostawskiego Domu Kultury oraz ks. prałata Henryka Kapicy - Proboszcza Parafii pw. Franciszka Ksawerego. Na antenie zagościła także Anna Ciechańska- Marucha - członek Stowarzyszenia Przedmieścia Zastawie, która opowiadała o krasnostawskich tradycjach kulinarnych.

Przyjazd reportera zapewnił miastu promocję na szeroką skalę. Usłyszeli o nas słuchacze z całej Polski oraz zagranicy. Nie była to jedyna atrakcja. Każdy odwiedzający stoisko RMF mógł liczyć na gadżety oraz ciasteczka upieczone specjalnie z okazji Dnia Matki.

Podczas wydarzenia pracownicy Urzędu Miasta rozdawali świeże jabłka, a gospodynie ze Stowarzyszenia Przedmieścia Zastawie częstowały karpiem własnego przepisu oraz miodem z mniszka.

Dziękujemy za współpracę podczas nagrań oraz udział w głosowaniu.

Kalendarz

Galeria