Gra miejska „Krasnostawskie drogi do niepodległości” – 26 maja 2018 r.

Lokalna Organizacja Turystyczna „Krasnystaw - Wrota Roztocza" serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Grze miejskiej „Krasnostawskie drogi do niepodległości ".

Gra miejska „Krasnostawskie drogi do niepodległości" odbędzie się 26 maja 2018 r. (sobota). Rozpocznie się o godzinie 10.30 przy Dworku Starościńskim w Krasnymstawie, a zakończy w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie. Gra miejska skierowana jest do drużyn 2 osobowych i ma na celu przybliżenie historii odzyskania przez Polskę niepodległości. Choć od wydarzeń prowadzących do niepodległości mija 100 lat, to jednak narodowy patriotyzm nakazuje pamiętać o niej przez następne pokolenia.

Wydarzenia jakie miały miejsce przy odzyskiwaniu niepodległości na ziemi krasnostawskiej to wciąż „biała plama” w świadomości społecznej. Ten temat należy podjąć celem pogłębienia edukacji historycznej oraz poczucia patriotyzmu naszej młodzieży.

Na uczestników czeka rozwiązywanie łamigłówek i zagadek historycznych oraz zadań zręcznościowych. Zadania i pytania będą zróżnicowane pod względem trudności.

Rekrutacja prowadzona jest do dnia 23 maja. Wystarczy wejść na stronę internetową www.lotkrasnystaw.pl, pobrać kartę zgłoszeniową i przesłać ją na wskazany adres mailowy. Przyjmowane są zgłoszenia drużyn liczących 2 osoby. Mogą to być reprezentacje szkół, grupy przyjaciół czy rodziny.

W dniu gry miejskiej uczestnicy stawiają się na godzinę 10.30 przy Dworku Starościńskim. Punkt startowy przy dworku. Gracze będą prowadzeni przez miejsca związane z historią miasta, gdzie zdobędą punkty za wykonanie poszczególnych zadań. Uczestnicy trzech najlepszych grup zostaną nagrodzeni, a dla wszystkich drużyn przewidziano upominki. Doceniona zostanie też najlepsza grupa ze szkół podstawowych.

Patronat honorowy nad Grą miejską „Krasnostawskie drogi do niepodległości” objęli: Poseł na Sejm RP - Sławomir Zawiślak, Starosta Krasnostawski - Janusz Szpak, Burmistrz Krasnegostawu - Hanna Mazurkiewicz oraz Wójt Gminy Krasnystaw - Wojciech Kowalczyk.

Gra miejska organizowana jest przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw - Wrota Roztocza” w ramach zadania publicznego pn. Gra miejska „Krasnostawskie drogi do niepodległości” współfinansowanego z budżetu Miasta Krasnystaw.

Wszelkie pytania oraz karty zgłoszeniowe prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Karta zgłoszeniowa 2018
Regulamin 2018

Informacja i plakat: Lokalna Organizacja Turystyczna "Krasnystaw - Wrota roztocza"

Kalendarz

Galeria