Weekend z 15. Millennium Docs Against Gravity

W dniach 18-20 maja 2018 Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na Weekend z 15. Millennium Docs Against Gravity. Jak co roku festiwal jest okazją do zobaczenia najnowszych, najciekawszych produkcji kina non-fiction. Hasłem ODERWIJ SIĘ! zachęcamy do otwarcia się na świat, z dala od stereotypów i przyzwyczajeń.

Pokazy odbędą się w Sali Konferencyjnej KDK.

W tym roku, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, w ramach Weekendu pokażemy dokumenty polskich twórców, którzy w ostatnich latach podbijają festiwale filmowe na całym świecie, niejednokrotnie zdobywając większą sławę zagranicą niż w kraju.

Wśród tytułów znajdą się Książe i Dybuk (nagrodzony na festiwalu w Wenecji) oraz film Call me Tony (wyróżnony na największym festiwalu filmów dokumentalnych na świecie – IDFA w Amsterdamie). Oba filmy będą walczyły w Konkursie Głównym na festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Pokażemy również film Turyści w reżyserii Mateusz Romaszkana i Marta Wójtowicz-Wcisło oraz najnowszy film Katarzyny Kozyry – Szukając Jezusa.

Dodatkowo, z okazji 100-lecia niepodległości Polski, festiwal Millennium Docs Against Gravity i Discovery Polska ogłosiły konkurs ”Odcienie Wolności” dla filmów krótkometrażowych odnoszących się do szeroko pojętej idei wolności. Podczas Weekendu z Festiwalem wyświetlony zostanie blok filmowy nagrodzonych tytułów.

Przedstawiamy plan pokazów Weekendu z Festiwalem Millennium Docs Against Gravity w Krasnostawskim Domu Kultury.

18 MAJA
18:00 – „TURYŚCI” Polska, 2017, 72 min. Reżyseria: Mateusz Romaszkan, Marta Wójtowicz-Wcisło
19:30 – „CALL ME TONY” Polska, 2017, 63 min. Reżyseria: Klaudiusz Chrostowski
19 MAJA
16:00 – „ODCIENIE WOLNOŚCI” selekcja pokonkursowa nagrodzonych filmów krótkometrażowych odnoszących się do szeroko pojętej idei wolności.
20 MAJA
18:00 – „SZUKAJĄC JEZUSA” Polska, 2018 , 73 min. Reżyseria: Katarzyna Kozyra
19:30 – „KSIĄŻĘ I DYBUK” Polska, 2017, 82 min. Reżyseria: Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski

BILETY – 10 ZŁ / KARNET NA WSZYSTKIE POKAZY - 25 ZŁ
DOSTĘPNE W KASIE BILETOWEJ KDK

Bilety i karnety dostępne wkrótce. Informację o ich dostępności podamy w najbliższych dniach.


Informacja: Krasnostawski Dom Kultury
Kalendarz

Galeria