ZAPROSZENIE NA MAJÓWKĘ Z KARPIEM 2018

Serdecznie zapraszamy na "Majówkę z Karpiem", która odbędzie w dniu 3 maja 2018 r. na terenie Dworku Starościńskiego przy ul. Sikorskiego 10. Zabawa rozpocznie się o 15:00 i potrwa do 20:00. Organizatorem wydarzenia jest Krasnostawski Dom Kultury we współpracy z  LGD „Krasnystaw Plus”, Klubem Twórców Ludowych i Centrum Charytatywnym Caritas w Krasnymstawie. Patronat nad tegoroczną ,,Majówką” objęła Hanna Mazurkiewicz - Burmistrz Krasnegostawu.

Podczas Majówki z Karpiem będzie można skosztować oraz nabyć specjały tradycyjnej kuchni regionalnej przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia kulinarne działające na obszarze objętym LSR  LGD „Krasnystaw Plus” oraz wyroby rękodzielnicze wykonane przez twórców należących do Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

Na scenie artystycznej wystąpią wykonawcy działający przy KDK i Państwowej Szkole Muzycznej w Krasnymstawie. Chór Krasnostawskiego Domu Kultury, Cezary Bojankowski, Chór „Amicus”, Chór Męski, Zespół Śpiewaczy „Biesiada”,  Zespół Śpiewaczy  ,,Siedliszczanki”, Kapela „Uroczysko”, Orkiestra Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej w Krasnymstawie.

Oprawę muzyczną i zabawę podczas tradycyjnej potańcówki ludowej zapewnią muzycy oraz śpiewacy z Kapeli „Cukrowniacy” z Siennicy Nadolnej i Kapeli „Siennica” z Siennicy Różanej.

W trakcie działań plenerowych zaplanowano konkursy dla dzieci i młodzieży, gry i zabawy integracyjne, konkursy plastyczne, malowanie twarzy oraz żywe planszówki. W nagrodę dla najaktywniejszych uczestników konkursów Urząd Miasta Krasnystaw ufundował flagi narodowe.

Podczas Majówki odbędzie się kolejna edycja konkursu ,,Na najsmaczniejszą potrawę z karpia”. Fundatorem nagród konkursowych tegorocznej edycji jest Bank Spółdzielczy w Izbicy oraz Krasnostawski Dom Kultury.


Informacja: LGD Krasnystaw +
Kalendarz

Galeria