Masha Natanson w KDK!Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 9 kwietnia 2018 r. o godzinie 18: 00 do Sali Widowiskowej na koncert z okazji 103. rocznicy Genocydu Ormian. Wystąpi Masha Natanson z zespołem Cavt Tanem. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl

Ormianie są jedną z dziewięciu ustawowo uznanych mniejszości narodowych w Polsce, z wielowiekową tradycją osadnictwa na tych ziemiach. Posiadają swoje organizacje, duszpasterstwo, fundacje, szkoły i restauracje. Coraz większym zainteresowaniem Polaków cieszą się również ormiańskie święta i rocznice, takie jak obchodzony 24 kwietnia Dzień Pamięci o Ludobójstwie Ormian. Inicjatorem krasnostawskich obchodów jest od kilku lat Hovhannes Aleksanyan – z pochodzenia Ormianin, mieszkaniec Krasnegostawu, aktor, pracownik KDK. Jan (jak zwracają się do niego Polscy przyjaciele) poprowadzi koncert, dzieląc się swoją wiedzą na temat historii i kultury Armenii.

Nazwa zaproszonego przez niego zespołu Cavt Tanem to ormiański idiom, który dosłownie przełożyć można jako „dzielę Twój ból”, lecz w istocie oznacza o wiele więcej - nieprzetłumaczalne wyrażenie niezwykłej czułości i głębokiego zrozumienia. „Nie można zostać Ormianinem, ale można Ormianina zrozumieć, poczuć jego troski i radości, dzielić z nim ból i szczęście” – mówią członkowie formacji.  „Początkowo miał być to jedynie jednorazowy występ - prezent dla naszych ormiańskich przyjaciół z Lublina. Niezwykle gorące i emocjonalne przyjęcie przez ormiańską publiczność ośmieliło nas do dalszej aktywności na tym polu” - dodają. Na czele Cavt Tanem stoi Masha Natanson – liderka zespołu Čači Vorba, znana także ze współpracy z takimi artystami jak: Orkiestra Św. Mikołaja, Village Kollektiv, czy Transkapela.

Po koncercie opartym w dużej mierze na tradycyjnej ormiańskiej muzyce, zapraszamy na słodki poczęstunek. Będziemy mogli posmakować ormiańskiej Baklavy i Marlenki.

Kalendarz

Galeria