Film o Józefie Śmiechu ps. „Ciąg” w KDK!

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Zamość, Poseł na Sejm Sławomir Zawiślak i  Krasnostawski Dom Kultury zapraszają na projekcję filmu pt. „Józef Śmiech ‘Ciąg’. Jak było naprawdę?”. Pokaz filmu odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 17:00 w Sali Konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury. Wstęp wolny!

Film przedstawia fakty i opinie dotyczące kontrowersyjnego oskarżenia bohatera walczącego w powstaniu Zamojskim. Czy Józef Śmiech był powojennym zdrajcą? Czy może ofiarą okrutnych powojennych czasów i działania komunistycznych służb represji PRL? Wiadomości zawarte w produkcji zostały zaprezentowane w taki sposób, by w efekcie widz mógł odpowiedzieć na wskazane pytania samodzielnie.

Jak mówi poseł Sławomir Zawiślak, prezes ŚZŻ AK Okręg Zamość – Film ma na celu przybliżenie widzowi sylwetki wybitnego dowódcy Armii Krajowej Józefa Śmiecha ps. “Ciąg”, który działał na terenie Zamojszczyzny, a w ostatnich latach został oskarżony o zdradę. Nagranie filmu poprzedziła rzetelna analiza archiwalnych dokumentów dotyczących tej sprawy, zgromadzonych m.in. w IPN.

Film powstał z inicjatywy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Zamość. Za scenariusz i reżyserię odpowiadają Magdalena Kołodziejczyk i Rafał Kołodziejczyk, a za produkcję TVP 3 Lublin.

Po filmie odbędzie się spotkanie z pomysłodawcami i twórcami filmu. Serdecznie zapraszamy.

Film zostanie pokazany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Plakat i tekst: Krasnostawski Dom Kultury
Kalendarz

Galeria