Aktualności ze szkół i przedszkoli 15 stycznia - 31 stycznia

Prezentujemy kolejne podsumowanie działań krasnostawskich szkół i przedszkoli. Serdecznie dziękujemy instytucjom za nadesłane wiadomości. W artykule m.in. o Dniach Babci i Dziadka, zajęciach edukacyjnych, imprezach szkolnych oraz balach gimnazjalnych. Zachęcamy do przesyłania informacji na temat organizowanych wydarzeń. Miłej lektury!
Teatr na szklanym ekranie

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie

Dnia 11 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 chętne klasy I-III skorzystały z oferty i Teatru w ramach projektu TVP i obejrzały pierwszą noworoczną transmisję spektaklu dla dzieci. Tym razem Teatr Lalek „Arlekin” w Łodzi zaproponował najmłodszym widzom „Królewnę z drewna”. Ta barwna, wierszowana bajka to doskonała propozycja edukacyjna, która uczy odróżniać dobro od zła oraz zachęca do zgłębiania tajników przyrody. Oprawa muzyczna i kolorowa scenografia dopełniły całości i wpłynęły na żywe reakcje zadowolonych dzieci.

Tekst i zdjęcia: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II


Dzień Babci i Dziadka w „Słonecznej Jedyneczce”

Przedszkole nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka w Krasnymstawie

Dnia 15 stycznia dzieci 6- letnie „Biedronki” gościły w grupie wspaniałych gości: Babcie i Dziadków obchodzących swoje święto. Licznie przybyli dziadkowie, którzy ze wzruszeniem oraz łezką w oku przyglądali się występom wnucząt. Dzieci przygotowały „Jasełka” oraz wiersze i piosenki okolicznościowe. Nie zabrakło również tradycyjnego „sto lat” i wręczenia upominków. Aby podkreślić ten wyjątkowy dzień i przedłużyć czas spędzony razem, dzieci zaprosiły przybyłych gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Tekst i zdjęcia: Przedszkole nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka


Wizyta seniorów w Przedszkolu nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka

Przedszkole nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka w Krasnymstawie

Dnia 26 stycznia z okazji Święta Babci i Dziadka Przedszkole nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka w Krasnymstawie gościło podopiecznych z Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Przedszkolaki z grupy „Żabki” zaprezentowały program artystyczny, na który składały się różne inscenizacje, wiersze i piosenki. Goście otrzymali również od dzieci samodzielnie wykonane laurki. Spotkanie z Seniorami zakończyło zrobienie wspólnej, pamiątkowej fotografii. W podziękowaniu za wzruszające i miłe spotkanie dzieci otrzymały od Seniorów słodycze. Uroczystość przygotowały nauczycielki Alina Chodorowska i Magdalena Drabik.

Tekst: Przedszkole nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka


Dzień Babci i Dziadzia w „Krasnalach”

Przedszkole nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka w Krasnymstawie

19 stycznia w grupie dzieci 3- letnich, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadzia. Babcia i Dziadzio to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością oraz wszystkim, co dobre. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Dziadkowie mogli zobaczyć, jak pięknie występują ich wnuczęta. Przedszkolaki śpiewały piosenki, recytowały wierszyki oraz zatańczyły „Grozika”. Goście byli poruszeni. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla naszych gości były wręczone przez dzieci laurki. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznymi ciastami. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. I za rok znów się spotkamy z naszymi miłymi dziadkami.

Tekst i zdjęcia: Przedszkole nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka


Kochana Babcia, Kochany Dziadek

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie

W zimowy poranek w dniu 22.01.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Orląt Lwowskich miało miejsce międzypokoleniowe spotkanie. Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały dla swoich babć i dziadków część artystyczną, na którą złożyły się wiersze, piosenki i taniec. Rodzice dzieci przygotowali słodki poczęstunek. Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem słuchali wystąpień swoich wnucząt. Nie zabrakło gromkich braw i pamiątkowych zdjęć przy pięknej choince. To było miłe i niezapomniane spotkanie.


Tekst i zdjęcia: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orląt Lwowskich


Święto Babci i Dziadka w grupie "Muchomorki"

Przedszkole nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka

W styczniu obchodzimy  miłe święto Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z grupy "Muchomorki" z Przedszkola nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka zaprosiły swoje babcie i dziadków, by uczcić ten wyjątkowy dzień. Przedszkolaki wystąpiły z programem artystycznym, prezentując swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom upominki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.

Uroczystość przygotowała pani Małgorzata Olchowska.


Tekst i zdjęcia: Przedszkole nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka


Styczeń Miesiącem Matematyki w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Krasnymstawie

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie

W dniu 15 stycznia 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 odbył się „Styczeń Miesiącem Matematyki” - blok międzyszkolnych i szkolnych konkursów matematycznych dla uczniów  klas  III - VII SP oraz  II Gimnazjum. Na blok złożyły się konkursy szkolne  dla uczniów szkoły podstawowej: „Mistrz Zabaw  Matematycznych” – klasa III i „Działania na liczbach naturalnych” - klasa IV, konkursy międzyszkolne dla uczniów szkoły podstawowej:  „Łamanie ułamków” - klasa V, „Dziesiątkowanie ułamków dziesiętnych”- klasa VI, „Obliczenia procentowe” – klasa VII oraz „Droga, prędkość, czas” dla uczniów klasy II gimnazjum.

W konkursach szkolnych laureatami zostali: Dominik Iłowiecki i Anna Ciechańska (kl. III) oraz Michał Malarz (kl. IV).

Indywidualna rywalizacja w zakresie wiadomości i umiejętności z matematyki wyłoniła następujących zwycięzców konkursów międzyszkolnych:

„Łamanie ułamków”: I m. Igor Szyszkowski (PSP nr 4), II m. Natalia Dziedzic (PSP nr 5),

III m.  Kamil Radecki (PSP nr 4).

„Dziesiątkowanie ułamków dziesiętnych”:  I m. Diana Smorga (PSP nr 5), II m. Tomasz Zieliński (PSP nr 4), III m. Maja Wieleba (PSP nr 5).

„Obliczenia procentowe”: I m. Aleksandra Pajer  (PSP nr 5), II m. Julia Zakrzewska (PSP nr 1), III m. ex aequo Wojciech Sławacki (PSP nr 5), Maciej Pociński (PSP nr 4), Miłosz Ciechan (PSP nr 1).

„Droga, prędkość, czas”: I m. Adam  Lasota (PSP nr 1), II m. ex aequo Mateusz Gawiński (PSP nr 4), Kacper Szkoda(PSP nr 4),  III m. ex aequo Franciszek Antoniak (PSP nr 5), Krzysztof Kulik (PSP nr 1).

Organizując blok konkursów matematyczno-przyrodniczych nauczyciele: Marta Ziarko, Marzena Bas, Małgorzata Bojarczuk, Małgorzata Kaniuka- Paradowska oraz  Marzena Krzysztofiak mieli na uwadze zachęcenie uczniów do wyzwolenia pozytywnej rywalizacji i popularyzację przedmiotów przyrodniczych. Fundatorem nagród dla laureatów poszczególnych konkursów jest Burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz oraz Rada Miasta.

Tekst i zdjęcia: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orląt Lwowskich


Naukowa epidemia, czary mary i alchemia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie

W dniu 16.01.2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej lekcji pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”, przygotowanej i przeprowadzonej przez fascynatów nauk przyrodniczych „Grupę Zaelektryzowani”.

Grupa specjalizuje się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez przedstawianie interaktywnych spektakli zawierających elementy wykładu i  doświadczenia. Uczniowie brali udział w widowiskowych eksperymentach fizycznych i chemicznych, ucząc się poprzez zabawę o ciekawych zjawiskach przyrodniczych.

Fabuła spektaklu, łatwo przystępna i łącząca w sobie elementy humorystyczne oraz edukacyjne, zawierała również treści dotyczące zagrożeń dla środowiska oraz człowieka. Nasi uczniowie mieli okazję zyskać wiedzę o otaczającym nas świecie w sposób łatwy, przyjemny i niekonwencjonalny.

Tekst i zdjęcia: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orląt Lwowskich


Bezpieczne ferie

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie

W dniu 25.01.2018 roku uczniowie klas O – V Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Krasnymstawie spotkali się z  policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie: dzielnicowym młodszym aspirantem Grzegorzem Jaremkiem  oraz  sierżantem Łukaszem Harasimem i sierżantem Marcinem Bieleckim. Tematem  spotkania  było szeroko rozumiane  bezpieczeństwo w trakcie ferii. Uczniowie przyswoili  zasady obowiązujące w trakcie zabaw  na  śniegu i lodzie, kontaktach z  obcymi oraz w  ruchu drogowym. Przekaz słowny był uzupełniany prezentacjami multimedialnymi. Uczniowie aktywnie włączali się do dyskusji, zadawali pytania. Mamy nadzieję, że dzięki temu  spotkaniu  wzrosła świadomość uczniów w zakresie zagrożeń i wszyscy bezpiecznie spędzą wolne dni oraz z nowymi siłami i zapałem wrócą do szkoły.

Tekst i zdjęcia: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orląt Lwowskich


Bezpieczne zabawy na śniegu i lodzie

Przedszkole nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka w Krasnymstawie

W Przedszkolu nr 1 w Krasnymstawie, jak każdego roku odbył się międzygrupowy quiz, którego celem było  przypomnienie i utrwalenie zasad, których należy przestrzegać w czasie zabaw zimowych. Quiz odbył się 30 stycznia 2018 roku pod hasłem: "Bezpieczne zabawy na śniegu i lodzie". Uczestnicy quizu rozwiązywali zagadki słowne, układali puzzle i odpowiadali na pytania dotyczące zasad bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych. Miłym przerywnikiem podczas wykonywania zadań były zabawy ruchowe, które dzieciom sprawiały najwięcej radości. Quiz dostarczył przedszkolakom dużo wrażeń i satysfakcji z dobrze wykonanych zadań oraz przypomniał, jak należy się zachowywać, aby zabawy na śniegu były w pełni bezpieczne. Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki Ewa Sokół i Urszula Sawa.

Tekst i zdjęcia: Przedszkole nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka


Bale, bale w karnawale

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie

Czas karnawału to czas zabaw szkolnych. 23 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Krasnymstawie odbyła się zabawa choinkowa dla klas młodszych. Na bal zostały zaproszone także dzieci mieszkające w obwodzie szkoły, które być może w przyszłości zostaną naszymi uczniami. Wszyscy z radością czekali na ten dzień. Przebrali się za różnorodne postacie ze swoich ulubionych bajek. Mieliśmy zatem księżniczki, wróżki, barwne motyle i czarownice. Nie zabrakło też odważnych Batmanów, policjantów czy Spidermanów. Zabawa przeplatana była różnorodnymi konkursami, jednak główną jej atrakcją był wybór króla i królowej balu. Wspólne zabawy i pląsy odbywały się w rytmie tanecznych hitów, a wszystkie dzieci do tańca zachęcały starsze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego.


Tekst i zdjęcia: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orląt Lwowskich


Bal karnawałowy w Słonecznej Jedyneczce

Przedszkole nr 1 "Słoneczna Jedyneczka"

Dnia 24 stycznia 2018r. w Przedszkolu nr 1 odbył się bal karnawałowy. Dla przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. Sala gimnastyczna zamieniła się w iście baśniową krainę. Wszystkie przedszkolaki przybyły do przedszkola w przepięknych strojach. Na korytarzu można było spotkać księżniczkę, wróżkę, biedronkę policjanta, strażaka, kowboja, robota, Batmana… nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci.  Gościem specjalnym na balu był Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci prezentami. Tańce i różne wesołe zabawy trwały aż do obiadu.  Wszyscy bawili się wyśmienicie, uśmiech nie znikał z twarzy ani na chwilę, nawet mimo zmęczenia. Karnawałowe atrakcje pozwoliły dzieciom spędzić czas w radosnej atmosferze oraz dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

Tekst i zdjęcia: Przedszkole nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka


Poloneza czas zacząć…

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie

Bal gimnazjalny jest niewątpliwie wydarzeniem, które pozostaje w pamięci każdego młodego człowieka. Uczniowie pierwszy raz mogą zaprezentować się w wytwornych strojach. Chłopcy w eleganckich garniturach wyglądają jak „milion dolarów”, dziewczęta olśniewają wieczorowymi sukniami i misternymi fryzurami. Wyjątkową rangę wydarzenia podkreśla wystrój sali i dźwięki poloneza, rozpoczynającego bal. Taki właśnie przebieg miała uroczystość w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Krasnymstawie, która miała miejsce 26 stycznia 2018 roku. Dyrektor szkoły Pani Justyna Haładyj podziękowała gimnazjalistom za wspólnie spędzone lata. Życzyła młodzieży sukcesów na egzaminie gimnazjalnym i udanej zabawy. Wiele ciepłych słów gimnazjaliści usłyszeli od Pani Burmistrz Krasnegostawu Hanny Mazurkiewicz, która zaszczyciła nas swoją obecnością i świetnie bawiła się  z młodzieżą oraz gronem nauczycielskim.

Przedstawiciele uczniów, Ola Sławacka i Kuba Rudnik, przekazali słowa wdzięczności Dyrekcji, Wychowawcom, Rodzicom za zrozumienie i troskę oraz stworzenie w murach naszej szkoły ciepłej, rodzinnej atmosfery. Następnie pary zaprezentowały się w tradycyjnym polonezie. Oryginalne figury i perfekcyjne wykonanie to owoc żmudnych godzin ćwiczeń zakończonych wspaniałym sukcesem. Na zakończenie tańca chłopcy obdarowali swoje partnerki pięknymi kwiatami. Zaproszeni goście oraz gimnazjaliści udali się na przygotowany przez rodziców poczęstunek. Wszyscy bawili się do północy. Wspaniałą zabawę uatrakcyjniała świetlna iluminacja oraz dobrze dobrany repertuar muzyczny. Na pewno ten wyjątkowy wieczór zapadnie wszystkim w pamięć.

Tekst i zdjęcia: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orląt Lwowskich

Teatr Kukiełkowy "Tomcio"

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie


Dnia 24 stycznia 2018 r. do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 zawitał Teatr Kukiełkowy "Tomcio" z Nowego Sącza z przedstawieniem "Krowa Kłamczucha". Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy Paulinki oraz innych bajkowych bohaterów. Przedstawienie, oprócz wielu elementów humorystycznych, zawierało w sobie przede wszystkim naukę, że nie warto okłamywać bliskich i zachowywać się niegrzecznie wobec innych. Krowa Kłamczucha przeprosiła za swoje występki i tym samym wzbudziła sympatię wśród dzieci. Po spektaklu dzieci nagrodziły miłych bohaterów gromkimi brawami.

Tekst i zdjęcia: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II


Pierwszy taki bal…

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie

27 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 odbył się bal gimnazjalny. Było jak zawsze radośnie, uroczyście i... wzruszająco. Dla rodziców, nauczycieli i uczniów to przepiękne i niezapomniane wydarzenie. Pierwszy, poważny bal - tak wyczekiwany, przygotowany z największą starannością i uwagą. Przecięcie wstęgi, polonez, życzenia i podziękowania, wspólne pamiątkowe fotografie i wspaniała, długo wyczekiwana zabawa...

Tekst i zdjęcia: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II
Kalendarz

Galeria