I sesja IV kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw

Młodzieżowa Rada Miejska IV kadencji ma już za sobą pierwsze posiedzenie, które odbyło się 18 stycznia 2018 roku. Poza młodzieżowymi radnymi na Sali sejmikowej obecni byli również Wojciech Kowalczyk - Zastępca Burmistrza Krasnegostawu, Krzysztof Gałan - Sekretarz Miasta, Radni Miejscy: Janusz Rzepka – Przewodniczący Rady Miasta, Marcin Wilkołazki Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Tadeusz Kiciński - Radny Miejski oraz nauczyciele i dyrektorzy szkół z terenu Miasta.

Początek sesji zgodnie ze statutem MRM poprowadził Janusz Rzepka.  W trakcie obrad głos zabrał także Wojciech Kowalczyk, który pogratulował radnym wyboru oraz zaproponował ścisłą współpracę. Na przewodniczącego MRM w Krasnymstawie wybrano Natalię Sulkowską – reprezentantkę I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, która sprawowała pieczę nad kolejnymi głosowaniami.

Sekretarzem Młodzieżowej Rady została Adrianna Dras - uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Krasnymstawie. Do Komisji Rewizyjnej MRM w Krasnymstawie wybrano: Aleksandrę Pajer z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Julię Puchała i Emilię Szymaszek - uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie. Prezydium Rady nie zostało w pełni skompletowane. Na stanowisko wiceprzewodniczącego były aż trzy kandydatury. W pierwszej turze wyborów największą liczbę głosów otrzymali Karolina Szydłowska z II LO im. C K. Norwida w Krasnymstawie i Bartłomiej Dąbrowski reprezentujący Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 w Krasnymstawie. W drugiej turze kandydaci uzyskali taką samą liczbę głosów i wybór nie został rozstrzygnięty. Remis był możliwy, ponieważ radni obradowali w niepełnym, 14-osobowym składzie. Głosowanie na wiceprzewodniczącego zostało przeniesione na kolejne posiedzenie, które odbędzie się w drugiej połowie lutego.

Poniższe zdjęcia zostały pozyskane dzięki uprzejmości redaktora Super Tygodnia Krasnostawskiego.
Kalendarz

Galeria