Podsumowanie akcji WOŚP w Krasnymstawie

Krasnostawski 26. Finał WOŚP odbył się w Krasnostawskim Domu Kultury 14 stycznia o godzinie 14:00. Podczas wydarzenia zorganizowano licytacje przedmiotów oraz usług, które zostały zaoferowane przez darczyńców.

Wystąpili zarówno lokalni, jak i ogólnopolscy artyści m.in. Whiterose, Workplace i HeadShot Five! Podczas zbiórek obecnych było 117 wolontariuszy, w tym 20 działało na terenie Gorzkowa, a 30 w Rudniku. Do grona ochotników dołączyła także Hanna Mazurkiewicz - Burmistrz Krasnegostawu, która już od czterech lat czynnie bierze udział w akcji.

W ramach tegorocznego, krasnostawskiego grania zbierano datki podczas aukcji w KDK, na ulicach miasta oraz w trakcie dwóch wydarzeń towarzyszących. Zorganizowano „Zlot motoryzacyjny” odbywający się od 10:00 do 17:00 na terenie boiska przy Zespole Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie oraz Kąpiel dla WOŚP w Zalewie Tuligłowy. Pomysłodawcami „morsowania” byli uczestnicy Klubu Morsów - Krasnostawskie Karpie oraz Krasnostawski Sztab WOŚP.

Ekipa 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krasnymstawie pracowała na pełnych obrotach! Punktualnie o godzinie 20:00 rozbłysło tradycyjne światełko do nieba - symbol zakończenia zbiórki. Mając na uwadze dobro zwierząt, sztab zdecydował, że fajerwerki zastąpione zostaną pokazem Fire show, który rozgrzał wszystkich uczestników akcji, w ten mroźny, spokojny wieczór. Podczas Finału w Krasnymstawie zebrano kwotę 37 773,08 zł, która w całości zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jeśli ktokolwiek ma jeszcze ochotę włączyć się w akcję, przedmioty ofiarowane na krasnostawski finał WOŚP, można kupić poprzez aukcję allegro. Do wylicytowania są m. in. koszulki promocyjne miasta z podpisami znanych kabaretów.

Serdecznie dziękujemy krasnostawskiemu sztabowi WOŚP, który co roku wykazuje ogromne zaangażowanie w akcje oraz profesjonalnie i odpowiedzialnie wypełnia swoje obowiązki. Przy okazji zachęcamy mieszkańców do włączania się w wydarzenia charytatywne, organizowane nie tylko przez WOŚP, ale i Caritas oraz pozostałe organizacje podejmujące działania na terenie Krasnegostawu. Pomoc osobom potrzebującym jest niezwykle ważna i wzmacnia integrację społeczeństwa oraz rozwój miasta, dlatego regularnie zamierzamy ją wspierać.

Poniżej przedstawiamy galerie zdjęć z 26. Finału WOŚP w Krasnymstawie współtworzoną przez trzech autorów.

Poniższe zdjęcia zostały pozyskane dzięki uprzejmości Bartłomieja Dąbrowskiego.


Poniższe zdjęcia zostały pozyskane dzięki uprzejmości redaktora Super Tygodnia Krasnostawskiego.
Kalendarz

Galeria