Noworoczny koncert w Refektarzu

Noworoczny koncert w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Krasnymstawie odbędzie się 18 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 w refektarzu Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie (ul. Piłsudskiego 5a).


W programie koncertu znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy w opracowaniu Jerzego Kaczmarka oraz znane melodie świąteczne, a także specjalnie przygotowane utwory klasyczne i barokowe, m.in. Aria na strunie g J. S. Bacha, czy "Malaguena" Ernesto Lecuona. Poszczególne części koncertu poprzedzone będą prezentacjami słownymi. Dodatkowo wystąpi solistka Gabrysia Klus, która zagra na fortepianie.

Przygotowanie koncertu: Anna Tryniecka, Mieczysław Pawelec, Samorząd Szkolny

Wstęp wolny !


Informacje dodatkowe:

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Krasnymstawie rozpoczęła działalność 5 września 1987 r. Początkowo działała pod nazwą Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Krasnymstawie Filia Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Chełmie. Następnie 1 stycznia 1990 r. placówka usamodzielniła się przyjmując nazwę Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Krasnymstawie, a 1 września 1998 r. nastąpiło uroczyste otwarcie PSM II st.

Obecnie jednostka cieszy się dużym uznaniem w lokalnym środowisku. Uczniowie PSM często uczestniczą w konkursach i przeglądach na szczeblu międzyszkolnym i ogólnopolskim, a także koncertują podczas miejskich uroczystości. Swoje osiągnięcia i umiejętności prezentują również podczas organizowanych przez szkołę koncertów, popisów i audycji.

Tekst i plakat: Muzeum Regionalne w Krasnymstawie
Kalendarz

Galeria