Relacja z Orszaku Trzech Króli

Orszak Trzech Króli jest tradycyjnym wydarzeniem obejmującym swoim zasięgiem teren całej Polski. W tym roku pochody wyruszyły ulicami miast już po raz dziesiąty. W okrągłym jubileuszu miał swój udział również Krasnystaw, w którym korowód zorganizowano przy współpracy kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej, Urzędu Miasta oraz Krasnostawskiego Domu Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury.

Wydarzenie miało miejsce 6 stycznia 2018 roku o godz. 12:00. Na początku uroczystości dzieci odegrały Jasełka. Po nich nastąpiła uroczysta Msza święta. Miejski pochód wyruszył o godzinie 13:15 spod kościoła i zakończył się na Rynku Miejskim, gdzie miał miejsce symboliczny Hołd dla Dzieciątka Jezus. Zwieńczeniem wydarzenia był występ artystów z Krasnostawskiego Domu Kultury przedstawiających sztukę pt. "Herody".

Uczestnicy w orszaku przebrani byli w tradycyjne, jasełkowe stroje, m.in.  symboliczne korony i peleryny. W ubiorze nawiązującym do Orszaku Trzech Króli pojawili się także: Teresa Hałas - Poseł na sejm RP, Hanna Mazurkiewicz - Burmistrz Krasnegostawu oraz Mirosław Księżuk - Radny Powiatowy, którzy reprezentowali mieszkańców w tym barwnym korowodzie. Serdecznie dziękujemy księżom z kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej, którzy podtrzymują tę piękną tradycję, a w szczególności ks. Romanowi Skowronowi osobiście koordynującemu całe wydarzenie. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z wydarzenia przedstawioną z różnych perspektyw.

Poniższe zdjęcia zostały pozyskane dzięki uprzejmości Pani Justyny Grygiel:
Kalendarz

Galeria