Magiczny czas Opłatka Miejskiego

Czwarty Opłatek Miejski odbył się na rynku 17 grudnia o godzinie 19:00. Spotkanie przedświąteczne rozpoczęło się Mszą Święta w kościele pw. Franciszka Ksawerego. Wychodzących z kościoła przywitali aktorzy widowiska „Herody” z Krasnostawskiego Domu Kultury, którzy zaprezentowali wspaniałe widowisko na scenie.

Następnie Hanna Mazurkiewicz - Burmistrz Krasnegostawu, Janusz Szpak - Starosta Krasnostawski, Teresa Hałas - Poseł na Sejm RP oraz Janusz Rzepka - Przewodniczący Rady Miasta złożyli wszystkim życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Oficjalną część ceremonii poprowadził ks. Dziekan Henryk Kapica, który w imieniu księży przeczytał ewangelię oraz poświęcił opłatek. Następnie wszyscy zebrani składali sobie życzenia, przy wtórze kolęd wykonywanych przez prawie 70 wokalistów występujących wspólnie na scenie. Usłyszeć można było pieśni w wykonaniu grupy składającej się z Chóru Amikus z Krasnostawskiego Domu Kultury oraz zespołów z Młodzieżowego Domu Kultury: Studia Tęczy, Studia Diament, a także grup Frajda i Migotki. Dzieci przygotowały instruktorki Jadwiga Latkowska, Monika Pohl i Anna Klus.

Wydarzenie zakończył wspólny posiłek serwowany przez kuchnię Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie. Oprócz wystąpień na scenie imprezę uświetniły wydarzenia towarzyszące: dekorowanie pierniczków świątecznych ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Przedmieścia Zastawie, możliwość zakupu świątecznych ozdób, dostępnych wcześniej na wystawie w Krasnostawskim Domu Kultury oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem, który rozdawał cukierki i przyjmował dzieci na saniach pod choinką.
Kalendarz

Galeria