Urządzenie i zbudowanie nowoczesnego placu zabaw dla dzieci wraz z małym skwerkiem ogólnodostępnym dla mieszkańców na Osiedlu Rońsko


Miło nam zakomunikować, że Burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz, w dniu 07.11.2017 roku, podpisała umowę z Zarządem Województwa Lubelskiego o przyznanie pomocy finansowej na realizację operacji „Urządzenie i zbudowanie nowoczesnego placu zabaw dla dzieci wraz z małym skwerkiem ogólnodostępnym dla mieszkańców na Osiedlu Rońsko”.

Projekt zostanie dofinansowany w ramach „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”, w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”.

Celem projektu jest poprawa jakości życia mieszkańców miasta, w tym w szczególności osiedla „Rońsko”. Wierzymy, że wybudowana infrastruktura zwiększy jego atrakcyjność. Projekt zostanie z uwzględnieniem zasad określonych przez Lokalna Grupę Działania „Krasnystaw Plus”. Wartość dofinansowania wyniosła 50 887 zł.

Przewidujemy, że efektem projektu będzie utworzenie miejsca, w którym będą mogli spędzać czas wolny mieszkańcy południowej części Krasnegostawu. W ramach inwestycji powstanie infrastruktura zabawkowa. Na placu powstaną nowoczesne huśtawki (wahadłowa; bocianie gniazdo; wagowa) karuzela tarczowa, dziecięce bujaki oraz ławki z oparciem.

Kalendarz

Galeria