Spektakl „Cudowna podróż” KDK!

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza na kolejny spektakl w ramach programu „Teatr Polska”. Dnia 19 listopada o godz. 16:00 w Sali Widowiskowej zagości warszawski Teatr Lalka z przedstawieniem „Cudowna podróż”. Bilety w cenie 15 zł (dorośli) i 10 zł (dzieci) do nabycia w Kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl.

Przedstawienie „Cudowna podróż” realizowane jest na podstawie powieści jednej z najważniejszych autorek światowej literatury dla dzieci, szwedzkiej pisarki i noblistki - Selmy Lagerlof. Polską premierę przygotowali wybitni białoruscy artyści - Aleksiej Leliawskij i Aleksander Wachromiejew.

„Cudowna podróż” to opowiedziana zarówno w planie lalkowym jak i aktorskim historia małego chłopca – Nilsa. Pełna przygód i niespodzianek droga, którą główny bohater odbywa w towarzystwie ptaków, na tle poetyckiego pejzażu, przemienia jego życie. Ta tajemnicza wyprawa może stać się udziałem widzów w każdym wieku. W obsadzie spektaklu znaleźli się: Michał Burbo, Grzegorz Feluś, Aneta Harasimczuk, Roman Holc, Andrzej Perzyna, Mirosława Płońska-Bartsch, Olga Ryl-Krystianowska (gościnnie) i Piotr Twore. Przekład to dzieło Janiny Mortkowiczowej. Za adaptację odpowiadają Aleksandra Rembowska i Aleksiej Leliawskij, za scenografię i lalki natomiast Aleksander Wachramiejew. Muzykę skomponowała Natalia Czekała.

Spektakl poprzedzą bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci i rodziców „Dźwięk, rytm i ciało instrumentem się stało”. Instrumentalno-wokalne warsztaty z elementami animacji będą wprowadzeniem do magicznej, tajemniczej przestrzeni spektaklu. Zabiorą uczestników w podróż do świata muzyki i zwierząt wykreowanego przy pomocy dźwięków natury i gry wyobraźni opartej na animacji przedmiotu. Warsztat wykorzystuje efekty muzyczne i rytmiczne, które widzowie poznawać będą w spektaklu. Uczestnicy staną się podróżnikami po przestaniach muzyki, gdzie poszukiwać będą inspiracji rytmicznych w codziennych zdarzeniach. Korzystając z form ekspresji muzycznej takich, jak body-percussion i śpiew widzowie w naturalny sposób stworzą orkiestrę. Zajęcia przybliżą wiedzę o mało znanych instrumentach muzycznych wykorzystywanych w spektaklu. Warsztaty odbędą się 19 listopada o godz. 14:00 w Sali Muzycznej KDK. Zapisy w sekretariacie KDK.

Przypominamy, że program „Teatr Polska” organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma na celu ułatwianie dostępu do oferty teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji przedstawień w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

Kalendarz

Galeria