Narodowe Święto Niepodległości

Święto Niepodległości jest dniem, który wyjątkowo skłania nas do namysłu i retrospekcji. Pamiętamy o tych, którzy poświęcili marzenia dla większego dobra i jednocześnie wyrażamy głęboką radość z okazji odzyskania niepodległości.

W tym roku minęła już 99 rocznica odzyskania przez Polskę pełnej suwerenności. Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie wraz z Urzędem Miasta Krasnystaw zorganizowało uroczyste obchody Święta Niepodległości. Pierwszym punktem uroczystości była Msza Święta w intencji ojczyzny sprawowana w Kościele pw. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie. Przed liturgią głos zabrali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, którzy przygotowali na tę okazję krótką oprawę artystyczną.

W uroczystości wzięli udział między innymi przedstawiciele samorządu miejskiego Burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz, Zastępca Burmistrza Wojciech Kowalczyk, Przewodniczący Rady Miasta Janusz Rzepka i przedstawiciele samorządu powiatowego Wicestarosta Henryk Czerniej wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Markiem Nowosadzkim.

W ceremonii uczestniczyli również kombatanci, służby mundurowe, poczty sztandarowe instytucji z terenu miasta oraz tłumnie zgromadzeni mieszkańcy Krasnegostawu.

Głównym punktem Obchodów Dnia Niepodległości było złożenie wiązanek, kwiatów i zniczy pod krzyżem upamiętniającym ofiary zbrodni wojennych. Reprezentanci instytucji, jak i mieszkańcy tłumnie zgromadzili się w kościele, a później na krasnostawskim cmentarzu.
Kalendarz

Galeria