„Wolontariackie Tournée” już jutro w Krasnymstawie

W związku z projektem „Wolontariackie Tournée” realizowanym przez lubelskie Centrum Wolontariatu w ramach Europejskiego Roku Wolontariatu zapraszamy do włączenia się w organizację eventu promującego wolontariat w Krasnymstawie. Wydarzenie będzie miało miejsce w Galerii Handlowej PANORAMA w (Zakręcie 2J), w sobotę 19 listopada 2011, w godzinach od 11.00– 14.00. Dla młodzieży licealnej i gimnazjalnej odbędzie się szkolenie w II LO im. C.K. Norwida, przy ul. Okrzei 5, o godz. 12.00.

Ekipa Centrum odwiedza różne miejscowości regionu lubelskiego, by promować ideę wolontariatu. W soboty w centrach miast odbywają się szkolenia dla wolontariuszy, animacje uliczne, działa także punkt konsultacyjny dla osób zainteresowanych wolontariatem. Do udziału w akcji zapraszamy młodzież, mieszkańców a także lokalne społeczności wolontariuszy.

W sobotę 19 listopada AUTOBUS WOLONTARIATU wyruszy do Krasnegostawu. Jest to kolejne miejsce na trasie „Wolontariackiego Tournée”. Autobus wolontariacki gościł już w Kraśniku, Białej Podlaskiej, Świdniku, Łęcznej, Lubartowie, Rykach a odwiedzi również Krasnystaw i Janów Lubelski promując ideę wolontariatu.

Celem akcji jest: 
1. Edukowanie i informowanie młodzieży z 8 miejscowości regionu lubelskiego na temat możliwości jakie daje wolontariat. Wyposażanie ich w umiejętności, które ułatwią podjęcie różnorodnych inicjatyw pomocowych, a także ułatwią start na rynku pracy.
2. Promocja i popularyzacja wolontariatu jako formy aktywności obywatelskiej, propozycji sensownego spędzania wolnego czasu i możliwości do nabycia umiejętności i doświadczenia skierowana do szerokiego grona odbiorców.
3. Wsparcie lokalnych organizacji i instytucji w promocji ich działań, a także pomoc w rekrutacji wolontariuszy do poszczególnych inicjatyw.
4. Integracja osób niepełnosprawnych. Motywowanie osób niepełnosprawnych do podejmowania aktywności społecznej.

Projekt „Wolontariackie Tournée” realizowany przez Centrum Wolontariatu w Lublinie współfinansowany jest przez Fundację PZU. Patronem medialnym jest Radio eR 87,9 FM.
Kalendarz

Galeria