Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Trzynastego  października w sali widowiskowej  Krasnostawskiego Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, organizowana przez Urząd Miasta i Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 im. Jana Pawła II.


Uroczystość poprowadzili Ewelina Głuchowska i Piotr Galiński. W imprezie  uczestniczyli włodarze Miasta i Powiatu, radni, dyrektorzy miejskich jednostek, pracownicy szkół i przedszkoli oraz emerytowani nauczyciele. Przemówienia okolicznościowe wygłosili Burmistrz Hanna Mazurkiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Nowosadzki. Wicemarszałek Krzysztof Grabczuk, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego Bożena Gawron. W imieniu Pani Teresy Hałas Poseł na Sejm RP głos zabrał Pan Mirosław Księżuk.

Święto Edukacji tradycyjnie było okazją do wręczenia Nagród Burmistrza zasłużonym pracownikom oświaty z poszczególnych szkół i przedszkoli.

Nagrody Burmistrza otrzymali:

Przedszkole nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka

Anna Mrozek
Małgorzata Olchowska

Przedszkole nr 4 im. Kubusia Puchatka

Agnieszka Guz
Ewa Liszka

Przedszkole nr 5 im. Bajeczka

Edyta Czerw
Małgorzata Gwarda

Przedszkole nr 6 ”Za żywopłotem” im. Marii Kownackiej

Izabela Sawa
Dorota Szyszka

Przedszkole nr 8 im. Teatralna Ósemka”

Małgorzata Nowicka
Beata Sędłak

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza

Marzena Morylowska
Anna Bobryk
Barbara Grzegorzewska
Andrzej Grzywna
Joanna Iwaniak – Karwacka
Marek Kwiecień
Grażyna Miciuła
Dorota Mojska – Bąk
Krzysztof  Myszak
Dorota Niemczycka
Edyta Pajura
Agnieszka Wereda
Maria Wodyk

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II

Alicja Kasprzak - Żeżuła
Monika Skrzypa
Barbara Huszcza
Agnieszka Bożko
Barbara Chlebuś
Leszek Darmochwał
Ewelina Głuchowska
Anita Iwanicka – Kulibab
Dominika Kura
Joanna Kurek
Dorota Rzeczycka - Brodzik

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orląt Lwowskich

Justyna Haładyj
Marzena Bas
Małgorzata Bojarczuk
Ewa Matysiak
Bożena Mąka
Joanna Wojtaszek
Marta Ziarko

Swoje nagrody przyznali także Dyrektorzy szkół i przedszkoli.

Nagrody Dyrektora otrzymali:

Przedszkole nr 1 im. Słoneczna Jedyneczka

Wiesława Bojko
Magdalena Drabik
Anna Kuna
Urszula Sawa

Przedszkole nr 4 im. Kubusia Puchatka

Ewa Szewczak
Ewa Torbiczuk
Edyta Grzesiak
Joanna Lisowska

Przedszkole nr 5 im. Bajeczka

Ewelina Bielesza
Alina Czaplińska
Ewa Głowala
Jolanta Gleń
Justyna Szałachwij

Przedszkole nr 6 „Za żywopłotem” im. Marii Kownackiej

Katarzyna Barlakowska
Marzena Jędrzejewska
Katarzyna Kornicka
Anna Rzeżutka
Małgorzata Sadło
Katarzyna Szumiło

Przedszkole nr 8 im. Teatralna Ósemka

Agnieszka Książek
Małgorzata Usyk
Elżbieta Świątkowska
Beata Kalita

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza

Alicja Bojarczuk
Joanna Budzyńska
Renata Burdan
Andrzej Cabanek
Agnieszka Chałubińska
Tomasz Chałubiński
Marcin Ciechan
Elżbieta Garbowska
Iwona Janeczek
Marzena Jańczuk
Agnieszka Kopeć
Jolanta Kosior
Sławomir Kosior
Jolanta Lewandowska – Giereś
Agnieszka Lisowska
Anna Madeja
Renata Marciniec
Andrzej Miciuła
Urszula Morelowska
Rafał Nowak
Marian Oszajca
Małgorzata Proskura
Agnieszka Siedlecka
Monika Sołowiej
Robert Sołowiej
Renata Suryś
Dorota Wodyńska – Berbeć
Grażyna Wojtyna
Katarzyna Wyszyńska
Monika Zbrońska
Anna Ziniewicz

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Pawła II

Jolanta Dworucha
Piotr Galiński
Jolanta Garbal
Iwona Grzywna
Lucyna Kłosowska-Raczyńska
s. Irena Kocieł
Teresa Kubina
Renata Kwiecień
Maria Liśkiewicz
Roman Łukaszewski
Grzegorz Madeja
Grażyna Mąka
Magdalena Nawrocka
Katarzyna Pocińska
Agnieszka Rybczyńska – Manachiewicz
Elżbieta Saj – Gilewska
Dorota Szewczak
Joanna Szewczuk
Sylwia Szymańska
Kazimiera Włodarczyk
Jolanta Wołos
Waldemar Wożakowski
Małgorzata Wróbel

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Orląt Lwowskich

Mariusz Bąk
Alicja Bolesta
Katarzyna Bujak
Magdalena Dąbrowska
Małgorzata Dzik
Małgorzata Kaniuka – Paradowska
Mariusz Korszun
Jolanta Kuc
Iwona Łukasik
Renata Marczewska
Tomasz Marczewski
Teresa Miszczak
Piotr Oleśniwicz
Elżbieta Wrzyszcz

Prowadzący poinformowali, że w dniu 19 października 2017 roku, w Zespole Szkół Technicznych im. gen. Zygmunta Bohusza-Szyszko w Chełmie, odbędzie się wojewódzka uroczystość, podczas której uhonorowani zostaną nauczyciele szkół miejskich odznaczeniami państwowymi, resortowymi, nagrodą ministra i kuratora oświaty:


Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymają:

Lucyna Kłosowska – Raczyńska – nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II
s. Irena Kocieł - nauczycielka  religii Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II
Mariola Stasieczek - nauczycielka świetlicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II
Bożena Mąka – wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Orląt Lwowskich


Brązowy Medal za Długoletnią Służbę otrzymają:

Anita Iwanicka – Kulibab - nauczycielka języka polskiego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II
Justyna Ślusarczyk – sekretarz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II


Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymają:

Jolanta Dworucha - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II
Maria Liśkiewicz - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II
Roman Łukaszewski - nauczyciel wychowania fizycznego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II
Grażyna Mąka - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej  i informatyki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II
Małgorzata Wróbel - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II


Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzyma:

Teresa Laskowska  - nauczyciel matematyki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II


Nagrodę Lubelskiego Kuratora Oświaty otrzymają:

Marzena Morylowska – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza
Marta Cięciera – nauczycielka historii Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II

Na zakończenie uroczystości przygotowana przez uczniów część artystyczna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 uświetniła miłą i przyjazną atmosferę a przedstawienie spotkało się z doskonałym przyjęciem ze strony publiczności.

Część artystyczna – spektakl „Zemsta” połączony z występem chóru szkolnego - przygotowana pod kierunkiem pań: Anity Iwanickiej – Kulibab i Sylwii Szymańskiej; oprawą muzyczną – zajął się pan Leszek Darmochwał, zaś o scenografię zadbała pani Magdalena Nawrocka.

 









Kalendarz

Galeria