Wizyta gości z Chin

12 lipca Urząd Miasta gościł delegację studentów z Chin. Młodzi Chińczycy, na co dzień studiujący w polskich miastach, odwiedzili Krasnystaw na zaproszenie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, gdzie będą odbywać praktyki. W spotkaniu uczestniczyła Burmistrz Hanna Mazurkiewicz, Starosta Janusz Szpak oraz Prezes OSM Tadeusz Badach wraz z Wiceprezesem Mirosławem Fideckim.

Po uroczystym powitaniu gości Burmistrz Hanna Mazurkiewicz przedstawiła gościom historię i podstawowe informacje o Krasnymstawie, opowiedziała również o zasadach funkcjonowania miejskiego samorządu. Następnie o samorządzie powiatowym wypowiedział się Starosta Janusz Szpak.

W drugiej części spotkania studenci mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami władz samorządowych. Szczególnie interesowała ich historia i symbole Krasnegostawu, a także codzienne życie w mieście oraz Chmielaki. Rozmowa była doskonała okazją do wymiany doświadczeń na temat podobieństw i różnic kulturowych między naszymi krajami.

Wizytę zwieńczyło wspólne pamiątkowe zdjęcie oraz upominki dla chińskich studentów, które w imieniu Miasta wręczyła Burmistrz Hanna Mazurkiewicz.

Kalendarz

Galeria