Międzynarodowy Festiwal Ukraińskiej Piosenki w Kowlu

W dniu 5 maja 2017r. 17 osobowy Chór „Jesienne Promyki” działający w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Krasnymstawie uczestniczył na zaproszenie Uniwersytetu III Wieku w Kowlu w Międzynarodowym Festiwalu Ukraińskiej Piosenki – Ukraina – Polska – Białoruś.

Wyjazd został zorganizowany w ramach nawiązanej współpracy pomiędzy Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krasnymstawie, a Ukraińskim Wykonawczym Komitetem Kowelu Miejskiej Rady Terytorialnej Centrum Socjalnej Obsługi. Festiwal miał na celu  upowszechnienie kultur oraz wspieranie działań twórczych seniorów trzech narodów.

Chór „Jesienne Promyki” zaprezentował dwa utwory: „ Zaszłam na zabawę” w języku polskim oraz „Czerwoną rutę” w języku ukraińskim.

Festiwal odbywał się w Pałacu Uczniowskiej Młodzieży w centrum Kowla. Na scenie prezentowały swój dorobek artystyczny wspaniałe zespoły z Ukrainy, Białorusi i jako jedyny z Polski -Chór „Jesienne Promyki”. Wspaniała publiczność przywitała nas bardzo gorąco, a sam występ nagrodziła ogromnymi brawami. Piosenkę „Czerwona ruta” publiczność śpiewała razem z nami.

Organizatorzy Festiwalu dołożyli wszelkich starań, aby czas spędzony na Festiwalu był dla wszystkich nie tylko przyjemny, ale i pełen wrażeń, niezapomniany. Niezwykła gościnność

i serdeczność organizatorów towarzyszyła nam przez cały wyjazd.

Dziękujemy za zaproszenie i pomoc w trakcie Festiwalu - Pani Dianie Wozna oraz Pani Swietłanie Smitiukh a także ich wspaniałym współpracownikom. Dziękujemy za chwile radości, wzruszenia, chwile niezapomniane, pełne nadziei i przekonania, że przyjaźń między ludźmi nie zna granic.

Do Krasnegostawu wróciliśmy bogatsi o przeżycia i wspomnienia

 

 Kalendarz

Galeria