Narysuj dla nas komiks!

Warsztat w ramach projektu „Kultura z Wami!” Kreślić pomaga: Jakub Kijuc.Chcesz wziąć udział? Pisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub dzwoń: 665 437 017. Spotykamy się w Krasnostawski Dom Kultury 25 kwietnia o godz.15.30. Zajęcia bezpłatne.Zapraszamy krasnostawską młodzież na warsztat podsumowujący nasze spotkania w szkołach ramach projektu „Kultura z Wami!”. W marcu, gdy wymienialiśmy poglądy na temat stanu kultury w Krasnymstawie nie wszystko dało się wyrazić słowami. Mamy nadzieję, że uda się kreską, obrazkiem, rysunkiem. Pomoże nam w tym Jakub Kijuc, który przy okazji zapozna Was z podstawami tworzenia komiksu. Jakub jest autorem zeszytów z serii „Konstrukt”, gdzie jednym z bohaterów jest miasto Krasnystaw. Dzieją się tu naprawdę dziwne rzeczy. Jeżeli znacie jakieś niewyjaśnione opowieści dotyczące naszej miejscowości, tym bardziej powinniście przyjść. Pamiętajcie jednak, że głównym tematem warsztatu będą Wasze jak najbardziej rzeczywiste potrzeby kulturalne. Prace, które powstaną zawisną we wnętrzu budynku KDK. Będą nam przypominały, co jeszcze powinniśmy dla Was zrobić.

Jakub Kijuc (ur. 1981) - absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Od kilku lat mieszka w Krasnymstawie. Wydawca, redaktor naczelny, grafik. Twórca wydawnictwa „Czarna Materia”, gdzie z powodzeniem „wskrzesza” popularne u nas ostatnio w latach 90-tych zeszyty komiksowe. Twórca komiksów „Konstrukt” i „Jan Hardy” oraz pasków komiksowych „R.O.T.A. XXI”. Jego ambicją jest przybliżenie polskiej komiksowej fantastyki szerszej publiczności. Więcej:www.jakubkijuc.blogspot.com.

Warsztat jest częścią projektu „Kultura z Wami!”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017".
Kalendarz

Galeria