Warsztaty rzeźbiarskie w KDK

Krasnostawski Dom Kultury i Stowarzyszenie Pod Napięciem zapraszają na warsztaty rzeźbiarskie. Pomysłodawcą zajęć, które będą odbywać się cyklicznie w środy o godz. 18:30 jest krasnostawski rzeźbiarz - Krzysztof Kasiura.

Krzysztofa znacie jako autora najbardziej charakterystycznej rzeźby pleneru  „Tradycja Chmielarska - Krasnystaw 2016". Pracę tą możecie podziwiać przed Miejską Biblioteką Publiczną w Krasnymstawie.  Pod jego kierunkiem powstały również maski karaboszki, które zostały wykorzystane w przedstawieniu „Dziady Jesienne", a później były eksponowane na Targach Edukacji Kulturalnej Młodzi LUBią Kulturę w lubelskim Centrum Spotkań Kultur.

Nowa pracownia rozpoczęła funkcjonowanie 5 kwietnia w piwnicy KDK, w sali -21. Uczestnicy zajęć mają do dyspozycji drewno i dłuta.

Warsztaty są wynikiem współpracy Stowarzyszenia Pod Napięciem, którego Krzysztof jest członkiem oraz Krasnostawskiego Domu Kultury, gdzie stowarzyszenie ma siedzibę i prowadzi dużą część swojej działalność kulturalnej.

Zapraszamy wszystkich, tych z profesjonalnym podejściem do tematu,  jak również osoby zainteresowane wyłącznie zabawą w drewnie.
Kalendarz

Galeria