Niezwykły Koncert Dla Madzi!

27 lutego 2017 w Krasnostawskim Domu Kultury odbył się niezwykły koncert. Niezwykły, bo dedykowany konkretnej osobie – Magdzie Zadrąg - uczennicy klasy 3 b Gimnazjum nr 1 w Krasnymstawie.

Zaczęło się wszystko od przystąpienia do akcji „Spółdzielnia dobrych serc – Talenty mnożymy”  organizowanego pod patronatem Banku Spółdzielczego w Izbicy w ramach programu TalentowiSKO. Na początku trzeba było określić cel charytatywny i od razu oczywiste było, co to będzie. W naszej społeczności szkolnej jest Magda, która porusza się na wózku, a ten potrzebuje nowych kółek . Wtedy nikt nie przypuszczał, że nasza akcja spotka się z tak pozytywnym odbiorem w lokalnej społeczności. Wtedy też narodził się pomysł zorganizowania koncertu, a nasze marzenia stały się jeszcze większe- to może już nie tylko nowe kółka do starego wózka, ale i nowy wózek ?

Magda jest uczennicą klasy 3 b naszego gimnazjum. Uczęszcza do nas trzeci rok. Wcześniej ukończyła Szkołę Podstawową nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie. Magda od dziecka jest niepełnosprawna, przeszła szereg operacji związanych z uszkodzeniem narządów ruchu. Od  Magdy można uczyć się niezwykłej pokory wobec tego, co niesie nam życie, szczególnie wobec bólu i cierpienia. Magda jest dziewczyną  uśmiechniętą i pogodną, rzadko kiedy narzeka, do wszystkiego podchodzi z ogromnym optymizmem. Lubi śpiewać, uczęszcza na zajęcia wokalne do Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie. Chętnie też rysuje, jest osobą lubianą w klasie i w szkole, w tym roku ukończy gimnazjum.

Pani dyrektor Marzena Morylowska na początku koncertu podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie koncertu. Przede wszystkim młodzieży z klasy 3 b gimnazjum, koleżankom i kolegom z Magdy klasy, którzy pod kierunkiem wychowawczyni Pani Marii Wodyk, podjęli się tego dzieła. Oczywiście nie byłoby to wszystko możliwe, gdyby nie pomoc ludzi dobrej woli – przede wszystkim Rodziców uczniów klasy 3 b.

W koncercie „Dla Madzi” wystąpili:

1.  Tomasz Głębocki – solista Teatru Muzycznego w Lublinie

2.  Zespoły taneczne z Młodzieżowego Domu Kultury „Zygzak” i „Zygzaczek”

3.  Inga Iskra – uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Krasnymstawie

4.  Danuta Perestaj

5.  Martyna Liśkiewicz – uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Krasnymstawie

6.  Zespół „Apostolica”

7.   Solista teratru muzycznego Patryk Sokołowski

8.  Natalia Wawrzyńczyk półfinalistka „Must be the Music”

oraz niespodzianka wieczoru – Adrian Makar – zwycięzca programu „Mam talent”

W przerwie koncertu odbyła się licytacja wytworów artystycznych twórców kultury z Krasnegostawu oraz osób z innych części Polski. Fundusze  z licytacji przeznaczone będą na pomoc dla Magdy.

Ten koncert był najlepszą lekcją dobroci, wrażliwości, otwartości naszych serc – lekcja nie tylko dla młodzieży, ale i dla dorosłych. Kto był – to wie !


Kalendarz

Galeria