Relacja z II Półmaratonu Chmielakowego

RELACJA Z II PÓŁMARATONU CHMIELAKOWEGO

24 sierpnia br. o godzinie 9.00 z krasnostawskiego rynku wystartowało blisko 600 biegaczy i biegaczek – uczestników  II Półmaratonu Chmielakowego o Puchar Burmistrza Miasta Krasnystaw. Obok Maratonu Lubelskiego rozgrywanego w czerwcu jest to największa impreza biegowa w województwie lubelskim. Na starcie obok zawodników z całej Polski stanęli także biegacze z Ukrainy, Francji, Włoch i Hiszpanii. Bardzo liczną (blisko 50 osób) i widoczną grupą zawodników stanowili biegacze z Krasnegostawu.

Uroczystego otwarcia oraz wydania komendy do startu dokonał tak jak w roku ubiegłym Burmistrz Miasta Andrzej Jakubiec. Zawodnicy mieli do pokonania 21.098m.Trasa przebiegała z rynku głównymi ulicami miasta w kierunku Rońska, Widniówki aby później poprowadzić biegaczy na leśną drogą Leśnictwa Namule, Niemienic, Krakowskiego Przedmieścia i na metę w Rynku obok Ratusza. Trasę należy zaliczyć do dość trudnych z uwagi na liczne podbiegi. Mimo tego uczestniczący w zawodach biegacze na mecie bardzo komplementowali walory krajobrazowe trasy. Malownicze pagórkowate pola na trasie do Widniówki, świetny ponad 7,5 km fragment trasy poprowadzonej leśnym duktem do drogi wojewódzkiej 842 przypadały do gustu większości zawodników. Dało się również odczuć bardzo życzliwe dopingowanie zawodników przez kibiców licznie zgromadzonych na całej trasie biegu a szczególnie na mecie. Zawodnicy rywalizowali nie tylko w kategorii otwartej lecz również w trzech dodatkowych, które wyłoniły najlepszych biegaczy woj. Lubelskiego  w służbach mundurowych, nauczycieli i samorządowców.

W kategorii otwartej mężczyzn zwyciężył Bogusław Andrzejuk z Białegostoku z czasem 01:12,10 (rekord trasy), drugie miejsce zajął Paweł Raczyński z Annopola z czasem 01:13,10, a trzecie Daniel Taras z Malborka z czasem 1.15,33.  W tegorocznym półmaratonie wyjątkowo silna rywalizacja odbyła się wśród kobiet gdyż pobiegło aż 96 pań. Wśród kobiet najlepsza była Joanna Schab z Krynic z czasem 1.25.19, drugie miejsce zajęła Antonina Miłek z Puław z czasem 1.34.48, a trzecie Agata Romanek z Wałcza z czasem 1.35.18. Z naszych zawodniczek najlepsze -22 miejsce zajęła Anna Humin z czasem 1.48.18. Zwycięzcy w kategorii open miejsca 1-6 otrzymali nagrody pieniężne i puchary zaś w pozostałych kategoriach miejsca 1-3 nagrody rzeczowe i puchary. Po dekoracji zawodników wśród wszystkich zawodników którzy ukończyli bieg zostały rozlosowane nagrody rzeczowe. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki oraz na mecie zostali udekorowani pamiątkowym medalem. Pełne wyniki II Półmaratonu można znaleźć tutaj.

Półmaraton doskonale wkomponował się w bogaty program Krasnostawskich Chmielaków stając się jedną z głównych Chmielakowych atrakcji. Mimo swojej stosunkowo krótkiej historii jest już wydarzeniem sportowym o którym bardzo ciepło wyrażają się miłośnicy biegana, dziennikarze a przede wszystkim mieszkańcy naszego miasta. Ta impreza pod względem organizacyjnym i sportowym nie odbiega od innych festiwali biegowych organizowanych w dużych ośrodkach miejskich w kraju a dodatkowo  uczestnicy biegu mogą poczuć klimat Chmielaków oraz zachwycać się walorami przyrodniczymi Krasnegostawu i jego okolic.

BIEGAM BO LUBIĘPAMIĄTKOWY DYPLOM UKOŃCZENIA II PÓŁMARATONU CHMIELAKOWEGO


GALERIA ZDJĘĆ II PÓŁMARATONU CHMIELAKOWEGO cz. 1

GALERIA ZDJĘĆ II PÓŁMARATONU CHMIELAKOWEGO cz. 2

GALERIA ZDJĘĆ II PÓŁMARATONU CHMIELAKOWEGO cz. 3WYNIKI II PÓŁMARATONU CHMIELAKOWEGO


Poniżej prezentujemy trasę Półmaratonu:
START - Rynek Miejski (przy Ratuszu)

PRZEBIEG TRASY – Plac 3 Maja, ul. Kościuszki, ul. Kilińskiego, ul. Szkolna, ul. Sikorskiego, rondo na drodze krajowej nr 17, droga wojewódzka nr 842, ul. Czechowicza, ul. Wysockiej, ul. Borowa, ul. Krasickiego, droga wewnętrzna leśna Leśnictwo Namule, droga wojewódzka 842, droga gminna 109738L, Niemienice, ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Piłsudskiego, Plac 3 Maja.

META: Rynek Miejski (przy Ratuszu)

Przebieg oraz profil wysokościowy trasy przedstawiają grafiki poniżej:


I PÓŁMARATON CHMIELAKOWY (ARCHIWUM)
Kalendarz

Galeria