Rekordowy Półmaraton Chmielakowy

Dnia 18 sierpnia br. odbył się I Półmaraton Chmielakowy o Puchar Burmistrza Miasta Krasnystaw. Śmiało można powiedzieć że była to jedna z największych tego typu imprez biegowych w województwie lubelskim.

Na starcie stanęło ponad trzysta zawodniczek i zawodników  z całej Polski a także z Ukrainy, Francji i Włoch. Uroczystego otwarcia oraz wydania komendy do startu pistoletem startowym dokonał Burmistrz Miasta Andrzej Jakubiec. Zawodnicy mieli do pokonania 21.098m.Trasa przebiegała z rynku głównymi ulicami miasta w kierunku Rońska, Widniówki aby później poprowadzić biegaczy na leśną drogę Leśnictwa Namule, Niemienic, Krakowskiego Przedmieścia i na metę w Rynku obok Ratusza. Trasę biegu z uwagi na liczne podbiegi (różnica poziomów ponad 300m) należy zaliczyć do dość trudnych. Mimo tego uczestniczący w zawodach biegacze na mecie bardzo komplementowali walory krajobrazowe trasy, jak również bardzo życzliwe dopingowanie zawodników przez kibiców licznie zgromadzonych na całej trasie biegu. Zawodnicy rywalizowali nie tylko w kategorii otwartej lecz również w trzech dodatkowych, które wyłoniły najlepszych biegaczy woj. Lubelskiego  w służbach mundurowych, nauczycieli i samorządowców. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Krasnegostawu. W kategorii otwartej mężczyzn zwyciężył Volodymir Gorban (Ukraina) z czasem 01:15:52, drugie miejsce zajął Paweł Młodzikowski z Adamowa z czasem 01:17:26, a Rafał Sroczyński z Krasnegostawu z wynikiem  01:18:16 zajął trzecie miejsce. Wśród kobiet najlepsza była Katerina Karmenko z Ukrainy (czas 01:23:02), drugie miejsce zajęła Joanna Schab z Polan (czas 01:26:43), a trzecie Katarzyna Pajdosz z Białej Podlaskiej (czas 01:43:04). Krasnostawianie Mariusz Bąk z wynikiem 01:23:58 oraz Grzegorz Rycyk z czasem 01:24:10 zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w kategorii nauczycieli. W kategorii samorządowców z wynikiem 01:36:42 Sekretarz Miasta Krasnystaw Andrzej Kmicic uplasował się na trzecim miejscu. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody rzeczowe dyplomy, puchary i statuetki. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki oraz na mecie zostali udekorowani pamiątkowym medalem. Pełne wyniki Półmaratonu można znaleźć tutaj.

Półmaraton doskonale wkomponował się w bogaty program Krasnostawskich Chmielaków stając się jedną z głównych chmielakowych atrakcji. Ta impreza sportowa dała szansę amatorom biegania z Krasnegostawu i woj. Lubelskiego do uczestniczenia w profesjonalnie przeprowadzonych zawodach w których uczestniczyli biegacze z całej Polski i zagranicy. Półmaraton Chmielakowy stanowi szczególnie dużą motywacje do uprawiania sportu dla tych osób, które zechcą spróbować swoich sił w roku przyszłym. Wszystkich do tego gorąco zachęcamy. II Półmaraton Chmielakowy o Puchar Burmistrza Krasnegostawu odbędzie się już 24 sierpnia 2013 r.
Kalendarz

Galeria