Edukacja

Aktualności z przedszkoli i szkół[ zobacz więcej ]

Krasnystaw jest głównym ośrodkiem edukacyjnym w powiecie i ważnym miejscem na mapie edukacyjnej Lubelszczyzny. Krasnostawskie szkoły to unikalne połączenie tradycji z nowoczesnością. Dzięki świetnej kadrze i dobremu wykorzystaniu funduszy zewnętrznych miejskie placówki edukacyjne oprócz wysokiego poziomu edukacji mogą poszczycić się także doskonałymi warunkami lokalowymi i nowoczesnymi przyszkolnymi obiektami sportowymi. Efekty to liczne sukcesy uczniów w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Chłopcy z Gimnazjum nr 1 w Krasnymstawie wygrali turniej Coca-Cola Cup 2010 zostając mistrzami Polski w piłce nożnej w kategorii wiekowej 14-16 lat. W mieście znajduje się żłobek, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Wśród szkół średnich są licea ogólnokształcące, profilowane, jak również szkoła rolnicza, technikum i szkoła zawodowa. Nie brak także szkół policealnych.

Zespół Szkół Nr 1 im. Adama Mickiewicza.

Pierwsze wzmianki na temat obecnej szkoły pochodzą z końca XIX wieku. W aktualnej siedzibie nauka odbywa się od roku szkolnego 1979/80. W latach 80-tych placówkę rozbudowano, a w 1998 roku oddano do użytku halę sportową będącą największym tego typu obiektu w dawnym województwie chełmskim. W 2005 roku Zespół Szkól Nr 1 obchodził uroczystość 100-lecia istnienia.

Zespół Szkół Nr 5 im. Orląt Lwowskich.

Początki szkoły sięgają roku 1919. Budowę obecnego budynku placówki rozpoczęto w roku 1938. Budynek przeszedł gruntowny remont w 2004 roku, natomiast 5 lat później oddano do użytku kompleks boisk współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Zespół Szkół Nr 4 im. Jana Pawła II.

Placówka w 2010 roku obchodziła 30-lecie swojego istnienia. W roku 2005 szkoła przyjęła imię Jana Pawła II. Podobnie jak inne krasnostawskie szkoły podstawowe i gimnazja, wyposażona jest w nowoczesne obiekty sportowe i zapewnia wysoki poziom kształcenia.

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły.

Najstarsza szkoła średnia w mieście, otwarta w 1917 roku. Liceum od lat osiąga bardzo dobre wyniki nauczania plasując się w czołówce szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Od 2007 roku szkoła uczestniczy w licznych projektach finansowanych ze środków unijnych.

II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida.

Szkoła powstała w 1993 roku i z roku na rok konsekwentnie się rozwija. Liceum znajduje się w jednym z najatrakcyjniejszych, odnowionych budynków w centrum miasta. Od 2007 roku szkoła uczestniczy w międzynarodowych projektach polsko-niemieckich.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki.

Szkoła znajduje się w miejscu o bogatej historii sięgającej czasów Władysława Jagiełły. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 ma swe początki w latach 40-tych XX wieku. Placówka posiada bogatą ofertę edukacyjną. Znajduje się tu liceum, technikum, szkoła zawodowa i policealna.

Zespół Szkół Ponadgimnzjalnych Nr 2 im. Bartosza Głowackiego.

powstała w 1921 roku jako szkoła rolnicza. Aktualnie Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 2 złożony jest z liceum ogólnokształcącego, profilowanego, technikum oraz szkoły zawodowej.

Zespół Szkół Społecznych im. Hetmana Jana Zamoyskiego.

Szkoła powstała w 1990 roku i od samego początku dba o wysoki poziom kształcenia, co zyskuje odzwierciedlenie w wynikach uczniów. Placówka kładzie duży nacisk na nauczanie języków obcych oraz daje możliwość doboru przedmiotów rozszerzonych każdemu uczniowi.
Kalendarz

Galeria