"Łowca Drzew" odwiedził Krasnystaw

Udział Klęczącego Drzewa w plebiscycie Europejskie Drzewo Roku 2019 sprawił, że Krasnymstawem zainteresowało się wiele osób, które dotychczas nie miały okazji o nim usłyszeć. O naszym kandydacie pisały zarówno regionalne, jak i ogólnopolskie media, a także znani celebryci.

Wizytą zaszczycił nas także współpracujący z BBC - Robert McBride, który nazywany jest Tree Hunterem tj. Łowcą Drzew.

Działacz, który zwiedza Europę w poszukiwaniu interesujących okazów drzew, został ciepło przyjęty przez władze naszego miasta. Odwiedził m.in. Roberta Kościuka - Burmistrza Krasnegostawu, który oprowadził go po centrum miasteczka. Gość przeprowadził także rozmowę z młodzieżą, która przyszła na spotkanie w Rynku Miejskim, obok Klęczącego Drzewa.

Podczas wizyty ekolog zwiedził również kościół pw. Franciszka Ksawerego, Dworek Starościński oraz Muzeum Regionalne, gdzie w Skrzyni Pamięci pozostawił pozdrowienia dla przyszłych pokoleń.

Nie przeszedł też obojętnie obok pomnika przyrody, znajdującego się na ul. Piłsudskiego. Zabytkowa, 400 - letnia lipa zachwyciła go tak bardzo, że wyraził nadzieję na przyszłe zgłoszenie jej do plebiscytu na „Europejskie Drzewo Roku 2019”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w promocję naszego drzewa oraz współorganizację przyjazdu gościa. Dziękujemy Krasnostawskiemu Ruchowi Ekologicznemu „Viridis”, Fundacji „Sanctus Nemus”, Stowarzyszeniu Mieszkańców Przedmieścia Zastawie, Centrum Integracji Społecznej oraz Hotelowi Staromiejskiemu w Krasnymstawie.

Kalendarz

Galeria