Aktualności
Opis projektu
Cele i zadania
projektu
Galeria


Aktualności


Mecz na otwarcie 

            W piątek 12 września uroczyście oddano do użytku stadion miejski. Rozegrano z tej okazji mecz piłkarski pomiędzy byłymi zawodnikami Startu Krasnystaw a Reprezentacją Dziennikarzy Polskich. Mimo dopingu kibiców mecz zakończył się porażką gospodarzy 1:3. Oprócz meczu goście przybyli na otwarcie stadionu mogli zwiedzić cały obiekt oraz obejrzeć pokazy sztuk walk zorganizowane na hali sportowej.


Stadion gotowy

     Zakończyły się prace przy rozbudowie stadionu i budowie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego. Inwestycja została zrealizowana w niespełna rok, roboty budowlane rozpoczęły się 4 września 2007 r. i trwały do 19 sierpnia 2008 r. W tym krótkim okresie czasu powstał nowoczesny stadion lekkoatletyczny, boisko piłkarskie oraz hala sportowa wraz z zapleczem.

     Realizacja projektu pozwoliła umieścić Krasnystaw wśród nielicznych miast naszego regionu posiadający tak okazały i funkcjonalny obiekt.


 

Budowa stadionu na ostatniej prostej 

Prace na terenie stadionu wchodzą w ostatnią fazę. Po wykonaniu drenażu płyty boiska i instalacji automatycznego systemu nawadniania wykonawca przystąpił do układania murawy. Wykonana została także podbudowa bieżni, która niebawem zostanie pokryta sztuczną nawierzchnią. Ku końcowi zmierza również budowa trybun. W lipcu rozpocznie się montaż siedzisk dla około 1700 widzów. W tym samym miesiącu, w budynku Centrum Sportowo -  Rekreacyjnego, razem z trwającymi pracami wykończeniowymi, instalowane będzie wyposażenie sali sportowej oraz poszczególnych pomieszczeń. Równocześnie z wymienionymi robotami budowane są chodniki, parkingi oraz ogrodzenie całego obiektu.


Zamojska firma nadzoruje inwestycję 

27 kwietnia 2007 r., Miasto Krasnystaw, po otrzymaniu informacji o przyznaniu dofinansowania na realizację projektu pn. „Rozbudowa stadionu miejskiego i budowa Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Krasnymstawie”, rozpoczęło procedurę przetargową, mającą na celu wyłonienie wykonawcy nadzoru inżynierskiego. Z dwóch firm, które przystąpiły do przetargu tj. Zamojska Dyrekcja Inwestycji „ZDI” Spółka z o. o. z Zamościa oraz Biuro Projektowe „ARCONEL” z Lublina najkorzystniejszą ofertę przedstawiła zamojska firma. Umowa z Zamojską Dyrekcją Inwestycji „ZDI” Spółka z o. o., na pełnienie nadzoru inżynierskiego, została podpisana 25 maja 2007 r. Wartość umowy - 425 615, 06 zł brutto.


Podpisanie umowy o dofinansowanie rozbudowy stadionu.

         25 czerwca 2007 r. w Lublinie, Miasto Krasnystaw podpisało z Lubelskim Urzędem Wojewódzkim, umowę o dofinansowanie realizacji projektu pod nazwą „Rozbudowa stadionu miejskiego i budowa Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Krasnymstawie”.

Przedmiotem projektu jest rozbudowa stadionu miejskiego obejmująca m. in. wykonanie nowej płyty boiska, bieżni i trybun oraz budowę pawilonu sportowego, w obrębie którego znajdować się będzie wielofunkcyjna hala do uprawiania sportów walki, koszykówki, siatkówki oraz siłownia. Obiekt, który powstanie kosztem ok. 16 mln zł spełniał będzie wszelkie wymogi PZPN i PZLA.

Obecnie toczą się procedury przetargowe mające na celu wyłonienie wykonawców robót.


„BUDMAT” wykonawcą robót budowlanych.

W dniu 28 sierpnia 2007 r. Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec podpisał umowę
z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym „BUDMAT’ Sp.j. Tadeusz Rozmus, Janusz Małysz z siedzibą w Zamościu - wyłonionym, w wyniku przetargu, wykonawcą robót budowlanych w ramach projektu pn. „Rozbudowa stadionu miejskiego i budowa Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Krasnymstawie”. Oferta „BUDMATU” okazała się korzystniejsza od pozostałych propozycji, złożonych przez
Przedsiębiorstwo „TECHNOBUD” Sp. z o.o. w Chełmie oraz Przedsiębiorstwo Budowlano – Montażowe „FLISBUD” z Janowa Podlaskiego.

 Wartość robót w ramach umowy wynosi 15 616 000,00 PLN, natomiast wartość całego projektu 16 121 647,21 PLN. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego – wysokość dofinansowania: 9 401 601,03 PLN.

 
 


Trwają prace na stadionie

Od września 2007 r. trwają prace związane z rozbudową stadionu miejskiego i budową Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Krasnymstawie. W chwili obecnej, na terenie stadionu, prowadzone są roboty ziemne związane z wykonaniem kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz fundamentów trybun i pawilonu sportowego.
       Dalsze prace będą obejmowały m. in. wykonanie nowej płyty boiska, bieżni i trybun oraz budowę pawilonu sportowego. Przebudowa stadionu ma na celu dostosowanie jego wymiarów do aktualnie obowiązujących wymogów PZPN, PZLA, a także zapewnienie dostępu do urządzeń sportowych osobom niepełnosprawnym.